Sausio 14-ąją duris atvėrė virtualus „Kapitalizmo istorijos muziejus“
aktyvizmas

kapitalizmo istorijos muziejus        Šių metų sausio 14 d. startavo naujas lietuviškas kairiųjų projektas – internetinis „Kapitalizmo istorijos muziejus“. Šio projekto idėja kilo internete vartant absurdišką propagandinį projektą „Pasaulinis komunizmo muziejus“. Nežinodami, kokį atkirtį įmanoma duoti tokiam bukinimui, turėjome 4 idėjas:

1) Sukurti tinklapį, kuriame būtų koncentruota intelektuali kapitalizmo kritika; 2) Sukurti šviečiamąjį tinklapį, kuriame būtų pateikta informacija apie visas radikalias kairiąsias idėjas – komunistų, anarchistų ir t.t.; 3) Sukurti religijos kritikos puslapį; 4) Sukurti antikapitalistinę video/foto galeriją. Galų gale nutarėme, kad visa tai reikia apjungti ir sukurti vieną „Kapitalizmo istorijos muziejų“.

 

Mefisto, 2010 m. sausio 14 d.

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ manifestas

                                                   

Jau 20 metų esame nepriklausomi. Ir visus 20 metų blogėja daugumos mūsų šalies piliečių gyvenimo kokybė. Šio proceso kulminacija – pasaulinė ekonomikos krizė. Ištisus 20 metų dėl visų nelaimių valdžia kaltino pirmtakę – Tarybų Sąjungą, o dėl pastarosios krizės ji apkaltinto... visą pasaulį. Negi tai tiesa?

 

Pastaraisiais 20 metų daug nuveikta kriminalizuojant tikras kairiąsias teorijas. Pasistengta netgi uždrausti komunistinę simboliką (net mokinukui aišku, jog kūjis su pjautuvu buvo ne tik TSRS herbe ir vėliavoje – tai viso pasaulio kairiųjų simbolika, naudojama dar nuo XIX amžiaus). Įsteigtas „Genocido ir rezistencijos tyrimų centras“, internete sukurtas „Komunizmo nusikaltimų muziejus“, kurį pasišovė remti Lietuvos politikai. Ar iš tiesų visos bėdos tik dėl vienintelės šmėklos? Šmėklos, ilgai klaidžiojusios po Europą – komunizmo šmėklos? Negi po 20-ies metų galima kaltinti vien tik ją?

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ įkūrėjai ragina ištarti: „NE, NESUTINKAME!“. Tarybinė valdžia per 20 metų, nuo 1944 iki 1964-ųjų, įstengė pakeisti Lietuvą neatpažįstamai, tad kodėl mūsiškiams nepakako tiek pat laiko – nuo 1990 iki 2010-ųjų? Galbūt kaltas visai ne komunizmas? Tada kas?

 

Pažvelkime į pasaulį. Ar tikrai užsienyje gyvenimas klotas rožėmis ir auksu? Toli gražu ne. JAV žemiau skurdo ribos gyvena 17% gyventojų, neskaitant pilietybės neturinčių imigrantų, kurių skaičius nuolat svyruoja nuo 13% iki 40%. Ar ši ekonominė krizė, užklupusi mus dabar, yra atsitiktinumas? Toli gražu ne. Vakaruose į krizes seniai žiūrima kaip į įprastą reiškinį, tarsi į lietų, kuris ateina ir praeina. O kas tą lietų sukelia? Ekonominė formacija, kuri turi pavadinimą – tai KAPITALIZMAS.

 

Šiame tinklapyje stengsimės teikti objektyvią informaciją, susijusią su ekonomika, istorija ir politika. Stengsimės parodyti tikrąjį kapitalizmo – žiaurios ir represyvios santvarkos – veidą. Stengsimės supažindinti su istoriniais įvykiais, kaupti kritinės teorijos medžiagą, operatyviai rašyti apie nūdienos įvykius. Neužsiimsime demagogija ir „masių agitacija“ – aptarsime kapitalizmo alternatyvas, bet nė vienos jų nepropaguosime. Tinklapyje bus pateikiami nevienareikšmiai ir polemiški įvairių autorių požiūriai.

 

Žinoma, aktualiausi yra mūsų pačių namai – Lietuva, todėl jai bus skiriamas didžiausias dėmesys. Antras pagal svarbumą tyrimo objektas – tai tvirčiausias kapitalizmo bastionas Jungtinės Amerikos Valstijos, ilgiausiai besilaikanti imperialistinė kapitalizmo valstybė. Nepamiršime ir kitų ne mažiau svarbių šiuolaikinio kapitalizmo valstybių – Rusijos, Kinijos, ES.

 

Kviečiame visus savanorius remti mus straipsniais bei pasiūlymais. Apsilankykite http://kapitalizmoistorija.org. Rašykite adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ autorių kolektyvas

2010 01 14