Palaikykime Berlyno kalėjime kalintį lietuvį skvoterį Lauryną Mogilą
aktyvizmas

politiniai kaliniai         Vakar, vasario 10 d., keletas Vokietijos anarchistų, skvoterių ir politinių kalinių portalų (wba.blogsport.de, breakallchains.blogspot.com, carookee.com) paragino palaikyti visų užmirštą lietuvį Lauryną Mogilą, jau daugiau nei pusę metų laikomą Berlyno kalėjime. 2009 m. birželio 10 d. Laurynas buvo nuteistas kalėti 15 mėnesių.

  

2009 m. kovo 14 d. skvoteris iš Lietuvos Laurynas Mogila dalyvavo Berlyne surengtoje laisvųjų erdvių demonstracijoje „United we stay“. Demonstracija baigėsi susidūrimais su policija. Laurynas buvo suimtas po kelių dienų, policijai atpažinus jį „Yuotube“ vaizdo įraše. Jis buvo apkaltintas smurtu prieš policiją ir birželio 10-ąją nuteistas 1 metams ir 3 mėnesiams kalėjimo.

 

Teismo procesą glaustai aprašęs „Der Tagesspiegel“ laikraštis pranešė, jog atsitiktiniais darbais besiverčiantis 33-ejų metų lietuvis Laurynas M. per demonstraciją mėgino apversti policijos automobilį. O kai vienas 49-erių metų policininkas atskubėjo į pagalbą savo kolegai, sėdinčiam tame automobilyje, jis gavo kumščiu į veidą nuo juodai apsirengusio Lauryno M.

 

Laurynas išeis iš kalėjimo 2010-ųjų gegužę. Jis labai džiaugtųsi laiškais lietuvių kalba, nors supranta ir rusiškai, angliškai, vokiškai. Jį pradžiugintų atsiųsti laikraščiai ir žurnalai bei jų iškarpos. Be to, jis tikisi paštu gauti anarchistinių plakatų bei kalendorių, kuriais papuoš niūrią kameros sieną.

 

Jei norite, kad Laurynas jums atsakytų, įdėkite į voką ir kelis vokiškus pašto ženklus. Rašykite aiškiai įskaitomu raštu arba spausdintinėmis raidėmis – jei pašto tikrintojai nesupras, kas parašyta, laiško Laurynui neperduos.

 

Rašykite jam adresu: 

Laurynas Mogila

c/o JVA Moabit

Alt-Moabit 12a

10559 Berlin

Buch-Nr. 890/09-0

Germany  

 

Politinių kalinių, kalinčių Vokietijoje, sąrašas: www.political-prisoners.net

 
A.lt, 2010 02 11
 
2009.03.14 „United we stay" demonstracijos vaizdai
united we stay 1
 
united we stay 2