10 000 antifašistų blokavo didžiausią Europos neonacių maršą Drezdene (video)
aktyvizmas

no pasaran dresden        Tūkstančiai antifašistų vakar, vasario 13 d., sėkmingai blokavo neonacių demonstraciją Drezdene. Skirtingais duomenimis, nuo 8 iki 15 tūkstančių žmonių atsiliepė į aljanso „Drezdenas be nacių” („Dresden-Nazifrei”) raginimą surengti masinę blokadą.

 

Šių metų vasario 13 d. Drezdeno valdžia miesto bombardavimo 65-mečio proga leido dešiniesiems ekstermistams surengti demonstraciją Neustadto rajone. Ši neonacių demonstracija, kurioje turėjo dalyvauti daugiau nei 1000 žmonių, buvo sutrukdyta daugybės sėdimųjų blokadų. Nuo 9:00 iki 10:00 val. antifašistai žaibiškai užblokavo kelias miesto sankryžas. Kai kuriose vietose per trumpiausią laiką šios sėdimosios blokados išaugo iki kelių tūkstančių žmonių. Be to, nacių maršo priešininkai keliose vietose užblokavo geležinkelio bėgius, taip sustabdę traukinių eismą.

 

Panašu, kad antifašistų aljanso „No pasaran” kreipimasis į pažangiąją visuomenės dalį buvo sėkmingai išgirstas, nes plačios visuomenės pastangomis buvo sustabdyta didžiausia Europoje neonacių demonstracija.

 

Greta informacijos apie masines taikias blokadas pranešama ir apie keletą incidentų. Rimtas susidūrimas tarp antifašistų ir neonacių įvyko vienoje poilsiaviečių netoli greitkelio. Pirminiais duomenimis, čia buvo sugadinti keli neonacių autobusai, keletas žmonių dešiniųjų pusėje buvo gana sunkiai sužeisti. Antifa pusė liko be nuostolių.

 

Netoli Schauburgo (Dresden-Neustadt) nemažai žmonių buvo sužeista, kai neonaciai iššoko
iš savo autobusų ir puolė prie jų susirinkusius žmones. Neaišku, ar prieš tai autobusai buvo užpulti. Buvo nuogastauta ir dėl išpuolių prieš Drezdebo kairiųjų autonomų centrą AZ Conni, tačiau neonaciai tik pražygiavo pro šalį ir jo nelietė. Kiek vėliau jie užpuolė grupę kairiųjų protestuotojų. Tada apie 30 nacių buvo persekiojami Neustadto rajono gatvėse. Keletas kairiųjų buvo lengvai sužeisti svaidomų akmenų ir butelių, tačiau neatmetama galimybė, kad tai galėjo įvykti ir dėl „draugiškos ugnies” iš pačių kairiųjų pusės, nes situacija buvo itin sudėtinga.

 

Be nedidelių susidūrimų Neustadto, Hechtviertelio ir Piescheno rajonuose, diena iš esmės praėjo taikiai. Vėliau buvo pranešta, kad tą patį vakarą 200-300 nacių nuniokojo apie 30 km nuo Drezdeno nutolusio Pirnos miestelio centrą. Čia, be kita ko, buvo nuniokotos sociademokratų partijos SPD biuras. Biure tuo metu buvo vienas darbuotojas, kuris spėjo pasislėpti. Naciai tada vėl bandė grįžti į Drezdeną, tačiau greitkelyje buvo sulaikyti policijos.

 

Panaši neonacių demonstracija numatyta ir ateinantį pirmadienį, vasario 15 d., Kotbuse. Antifašistų pajėgos mobilizuojamos ir čia.

 

Buriasi antifašistų aljansas „No pasaran”

 

Gatvių blokados (n-tv)

 
Gatvių blokados
 

Gatvių blokados (AP)

 

Susidūrimai su policija (BBC)

 
 

http://de.indymedia.org vertė NoS

2010 02 14