Visuotinis streikas Graikijoje virto gatvių mūšiais (video)
aktyvizmas

visuotinis graikijos streikas 2010 vasario 23        Vasario 24, trečiadienį, Graikijoje surengtas antrasis visuotinis streikas per pastarąsias dvi savaites. Šimtai tūkstančių graikų išėjo į gatves protestuoti prieš atlyginimų mažinimą. Šalyje nutraukti visi lėktuvų skrydžiai, atšaukti traukinių ir keltų reisai, valstybinės mokyklos ir įstaigos uždarytos, ligoninėse veikia tik skubiosios pagalbos skyriai. Trečiadienio demonstracijas lydėjo darbininkų susidūrimai su policija.

 

Visuotinį streiką surengė dvi didžiausios šalies profesinės sąjungos – privataus sektoriaus darbuotojus ginanti GSEE ir viešojo sektoriaus darbuotojams atstovaujanti ADEDY. „Graikai gerai žino, kad šalies fiskalinė situacija yra labai bloga, tačiau priemonės nėra teisingos. Mes reikalaujame lygaus naštos padalijimo, taip kad gaunantieji algą ir pensininkai neturėtų sumokėti už krizę, kurios nesukėlė“, – teigia GSEE vadovas Yiannis Panagopoulosas. Anot jo, vyriausybė turėtų priimti įvairių socialinės ir ekonominės politikos priemonių paketą, kuris nevestų nuosmukio link, bet kurtų darbo vietas.

 

Eurozonos narė Graikija nesustabdomai rieda į ekonominį pragarą. Graikija pribloškė visus, paskelbusi, kad 2009 m. biudžeto deficitas siekė 12,7 proc., o tai keturis kartus daugiau nei leidžia eurozonos taisyklės. Vyriausybė įsipareigojo šiemet deficitą sumažinti iki 8,7 proc. ir taip sumažinti 300 mlrd. eurų siekiančias valstybės skolas. To bus siekiama užšaldant   viešajame sektoriuje dirbančiųjų darbo užmokestį, iki 2015 metų iki 63 metų padidinant pensinį amžių, didinant mokesčius degalams, alkoholiui, tabakui.

 

Graikijos miestų gatvėse tvyrojo chaosas, šalies gyvenimas buvo paralyžiuotas. Įvairiuose Graikijos miestuose vyko didžiulės protesto akcijos, kuriose dalyvavo tūkstančiai žmonių. Atėnuose protestuotojai, kurių, pasak policijos, susirinko apie 27 tūkst., susirėmė su policija.  Policininkai panaudojo ašarines dujas, o protestuotojai daužė pareigūnus lazdomis, mėtė į juos plytas, akmenis ir padegamąsias bombas. Policijos pareigūnai teigė, kad susirėmimas su maždaug 50-ies jaunuolių grupe įvyko, kai šie mėgino šturmuoti universiteto pastatą.

 
 
 

Ši streiko akcija – didžiausia nuo to laiko, kai šalį valdanti socialistų vyriausybė priėmė drakoniškas priemones, kuriomis siekiama sumažinti sparčiai augančias valstybės skolas ir biudžeto deficitą. Tačiau vicepremjeras Theodorosas Pangalosas teigė, kad vyriausybė nesirūpina dėl streiko ir ketina tęsti ekonomines reformas. „Tai, su kuo susidūrėme iki šiol ir su kuo susidursime per artimiausias dienas, yra labai švelnu. Tą patvirtina ir apklausos, rodančios didžiulę paramą šiai vyriausybei“, – kalbėjo jis.

 

Žurnalistinis Graikijos krizės tyrimas („Aljazeera“)

 
 
 
a.lt info
2010 02 25

 

Komentarai  

 
-1 # Graikija visos Europos gėdaViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai Europos Mozambikas ar kažkoks Haitis. Tinginių ir veltaėdžių kraštas. Palyginkit kokį vidutinį tikrą vokietį ir graiką. Tiek metų laisvi, o visa laikas sugeba tiktaise streikuot ir riauses kelti.
 
 
-1 # joKostia Y-m-d H:i
smurtą skatinantis komentaras pašalintas
 
 
+1 # :)evaldas Y-m-d H:i
turčius ir jų tarnus muša tai gerai. Va i nervijas visokie šiukšlės Viktorai ir kostios. kad ir lietuvoj gal gaut į kailį...
 
 
0 # evalduiKostia Y-m-d H:i
ты выродок по моему приказу, у мертвеца сопли сосать будешь !
 
 
+1 # SaunuoliaiAfr0man Y-m-d H:i
Graikai bent jau kovoja su atlyginimu mazinimu, su didesniu ju isnaudojimu, o lietuviai? lietuviai tyliai ir ramiai sedi keiksnodami valdzia...
 
 
0 # perkeliu "Atviro galo" komentarą apie R.Vilkaičio straipsnį "Ačiū lietuviams, kad jie neprotestuoja kaip graikai"pinčius Y-m-d H:i
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rvilkaitis-aciu-lietuviams-kad-jie-neprotestuoja-kaip-graikai.d?id=29366225

Šiaip gana šaltus mano nervus pripildė ką tik užmatyta straipsnio antraštė: "Ačiū lietuviams, kad jie neprotestuoja kaip graikai". Toks pareiškimas, bent jau mano akimis, skamba kaip didžiausias įžeidimas; o jį perfrazuoti galima būtų taip: "ačiū, kad esate bukos avelės ir sėdit tarp mūsų šūdo nesiskųsdamos". Tas pats veikėjas kalba ir apie nepaprastą lietuvių kantrybę, ją liaupsina. O aš norėčiau kaip tik iškeikti tiek tą kantrybę, tiek tuos kantriuosius. Be to, jau matėm, kad tai kantrybei ateina galas (pernai prie seimo - specialiai nerašysiu iš didžiosios raidės), kad ir kokiu pavidalu, kad ir po kokio alkoholio kiekio, kaip sakė medijos, o aš pati mačiau, kaip piktai rėkė bobulytės policininkams į akis, bravo! Kol visi ir toliau elgsis taip, kad kils prielaidų anokiems pareiškimams, apie kokius pokyčius galima kalbėti?! O tuo tarpu, kol čia visi sėdi tyliai kantriai lietuviškai, kaip šlapiu skuduru į veidą vožia politikierių planai jaunimui mažinti darbo užmokesčio minimumą iki 600 Lt, kaip gali kam likti motyvacijos tiek likti čia, tiek apskritai dirbti?
 
 
0 # AfrOman'uikaukas Y-m-d H:i
Kodel lietuviai nieko nedaro? Darom mes - emigruojam! Masiskai emigruojam. Tad desimtys tukstanciu lietuviu tikrai nesedi ir lietuviskai kencia. Kodel neliekam ir nekovojam Lietuvos gatvese? Gal del to, kad: a) tam, kad issprestum problemas yra paprasciau emigruoti; b) protestai, mitingai ir pan. ir toliau mums islieka svetimi dalykai; c) jei nori money, sex ir free and easy life, tai visa tai pasiemi emigracijoj. Ir taip isteka daugybe energingu ir gabiu zmoniu. O kaip, jei ne per tuos energingus zmones ir ivyksta pokyciai?
 
 
0 # kosteikaukas Y-m-d H:i
As tai nieko nedarysiu. Sedziu nihilizmo liune, nz kas yra gerai, o kas - blogai, o greit ir pats emigruosiu. As, siaip, veikt neturiu ka siandien, tai ir rasineju cia komentarus. Bet... Tai jus, desinieji, padarykit ka nors! Nesugebat? Desinieji ir kairieji nori, bet neiseina. Jei nieko neiseis ir ateity, tai LT isnyks. O anarchistai gal reikes mokytis rusu ar lenku kalbas... Nu vnz. viskas yra jusu, politika pasirinkusiu zmoniu rankose - jei susimausit, tai nepasieksit savo tikslu. O as? As busiu kaip Einsteinas - 'politika - laikina, o mokslas - amzinas' ;-). Krc as esu savanaudis. Ir nematau priezasties aukotis del kitu. Kodel tureciau buti durniumi?
 
 
0 # diletantaskaukas Y-m-d H:i
ai, krc nupjoviau gryba :sad:
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
Kostia , as buvau per riauses ir maciau dafiga zmoniu is visokiu Ltu ultru taigi samdinei jei ir buvo tai tik kokio murzaus. O del to kad Ltu nk neveike del to kaip valdzia visus pisa . Nes visi bijo . Nes televizijoi rodo kokie blogi tie riausininkai ir t.t. Man Ltu dabar primena filma V for Vendeta . Kol neprasides kazkas tokio kas zmonem duos reikala pamastyti o ne zombavimas , Ltu zmones zombeis patapo
 
 
0 # > a.ltPeka Y-m-d H:i
Atsiprašau už barnius.