Vasario 24-osios gatvių mūšiai Atėnuose (video)
aktyvizmas

visuotinis graikijos streikas        Nepriklausomoje žiniasklaidoje pasirodė tikslesnė informacija apie vasario 24-osios įvykius Graikijoje. Tą dieną vykęs visuotinis Graikijos streikas buvo palydimas masinėmis protesto akcijomis visoje šalyje. Atėnuose akcijos baigėsi susidūrimais su policija, nukentėjo keliolika bankų ir prabangių parduotuvių. Policija suėmė kelis žmones.

 

Itin dinamiškame protesto marše Atėnuose dalyvavo apie 40 000 žmonių. Pirmasis incidentas įvyko maršui vos pajudėjus, kai demonstrantai sumušė civiliais rūbais persirengusį policininką. Vėliau policijos būriai mėgino nuo pagrindinės kolonos atkirsti anarchistų bloką, tačiau buvo nustumti žmonių minios. Pakeliui į Syntagmos aikštę demonstrantai išdaužė keliolikos bankų ir prabangių parduotuvių vitrinas.

 

Ties sankryža su Phillelinono gatve policija bandė apsupti dalį demonstrantų, tačiau nesėkmingai. Du suimti darbininkai buvo išplėšti iš policijos rankų, o netrukus žmonės patys apsupo du policininkų būrius. Policininkai buvo sumušti, jų skydai – sulaužyti.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Susidūrimai su policija tęsėsi ties Panepistimiou gatve, kurioje protestuojantys mokytojai ir įmonių darbuotojai nuniokojo elitinę „Zonars“ kavinę. Vėliau demonstrantai pasuko Politechnikos universiteto link. Universitetą jau buvo užėmę jo studentai. Pakeliui buvo nusiaubtos ištaigingos parduotuvės Patisiono gatvėje.

 

Protesto marše Salonikuose dalyvavo apie 5 000 žmonių, kituose Graikijos miestuose į gatves išėjo po kelis tūkstančius protestuotojų. Akcijų organizatoriai pažymi, kad bendri protestuotojų veiksmai leido pajusti solidarumo jėgą ir užkrėtė žmones optimistine dvasia..

 

 
 
Pagal libcom.org parengė N.K.
2010 02 25

 

Komentarai  

 
0 # sunku patikėtikkk Y-m-d H:i
Viršutinį filmuką žiūrėjau du kartus. Tikros žmonių ir mentų kautynės. Sunku patikėti, kad tai vyksta realybėje.
 
 
0 # Kokie kriaušininkai tokie ir policajaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Dieve kas čia per riaušininkai, bobos, seniai, imigrantai ir studentai su savo plonom rankytėm. Trenktų ir ranka nusilaužtų. Policija vietomis irgi neprofesonaliai veikia(žinant kokia turėtų jau būti patirtis), vos ne kaip kokie karštakošiai graikai puola po viena, pradeda rėkti atsistojas sau vienui vienas kažką. Vienas muša, kitas laiko, kad nemuštų. Nu vienužodžiu tai kito mentaliteto ir kraujo žmonės, tikrai ne sarmatai, turintys neaaišku kieno egzotinių genų. Su rusų, ar vokiečių mentais taip nepraeitų, būtų tyliai, greitai, profesionaliai( nors skirtingai), be jokių emocijų reikalas sutvarkytas. Tegu jie sau ten indusų ir kažkokių neaiškių afrikecių mišinys pliekiasi visą savo gyvenimą. Aišku būtų geriau, kad tai vyktų kuo toliau nuo sarmatų žemių
 
 
0 # ehebite82 Y-m-d H:i
ar is darbo ispiso,ar antra koja nusisukai,kad cia komentuoji,vidu ry dienos?
 
 
0 # Pzdc, nesveikas tas butasGreddy Y-m-d H:i
as jum sakau. :D
 
 
0 # isvadosKostia Y-m-d H:i
mano brangiosios Felikso Dzerzinskio MVD divizijos smogiamojo pulko rezervinis baltalionas tuos " protestuotuojus " i vieta padetu per 10 minuciu. labai svelniai dirba graiku policija, lazdom kaip plunskom mojuoja. Pamenu mes armaturos gabala apvyniodavom nevulkanizuota guma, tai kaip smugis, taip ir chuliganas guli.
 
 
-1 # bltpzdc Y-m-d H:i
Saunuoliai graikai. Dabar ten yra anarchijos ir aplamai visu kairiuju centras. Zlugusi salis. Nepasiduokit!
 
 
+1 # anarkystu logika :Kostia Y-m-d H:i
pzdc raso : "Dabar ten yra anarchijos ir aplamai visu kairiuju centras. Zlugusi salis. Nepasiduokit" - cha !!! zlugit toliau, vadobvaujaimi socialystu ir anakrystu:-)))
 
 
0 # KariuomenėjePatriotas Y-m-d H:i
Graikija yra puikus ir nenuginčytinas pavyzdys, jog anarchizmas yra šūdo krūva. Dėkui Dievui, jog Lietuvoje niekada taip nenutiks, tad vietiniams menkos reikšmės kairuoliams beliks tiks kolektyviškai masturbuotis žiūrint tokius video.