Vasario 24-osios gatvių mūšiai Atėnuose (video)
aktyvizmas

visuotinis graikijos streikas        Nepriklausomoje žiniasklaidoje pasirodė tikslesnė informacija apie vasario 24-osios įvykius Graikijoje. Tą dieną vykęs visuotinis Graikijos streikas buvo palydimas masinėmis protesto akcijomis visoje šalyje. Atėnuose akcijos baigėsi susidūrimais su policija, nukentėjo keliolika bankų ir prabangių parduotuvių. Policija suėmė kelis žmones.

 

Itin dinamiškame protesto marše Atėnuose dalyvavo apie 40 000 žmonių. Pirmasis incidentas įvyko maršui vos pajudėjus, kai demonstrantai sumušė civiliais rūbais persirengusį policininką. Vėliau policijos būriai mėgino nuo pagrindinės kolonos atkirsti anarchistų bloką, tačiau buvo nustumti žmonių minios. Pakeliui į Syntagmos aikštę demonstrantai išdaužė keliolikos bankų ir prabangių parduotuvių vitrinas.

 

Ties sankryža su Phillelinono gatve policija bandė apsupti dalį demonstrantų, tačiau nesėkmingai. Du suimti darbininkai buvo išplėšti iš policijos rankų, o netrukus žmonės patys apsupo du policininkų būrius. Policininkai buvo sumušti, jų skydai – sulaužyti.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Susidūrimai su policija tęsėsi ties Panepistimiou gatve, kurioje protestuojantys mokytojai ir įmonių darbuotojai nuniokojo elitinę „Zonars“ kavinę. Vėliau demonstrantai pasuko Politechnikos universiteto link. Universitetą jau buvo užėmę jo studentai. Pakeliui buvo nusiaubtos ištaigingos parduotuvės Patisiono gatvėje.

 

Protesto marše Salonikuose dalyvavo apie 5 000 žmonių, kituose Graikijos miestuose į gatves išėjo po kelis tūkstančius protestuotojų. Akcijų organizatoriai pažymi, kad bendri protestuotojų veiksmai leido pajusti solidarumo jėgą ir užkrėtė žmones optimistine dvasia..

 

 
 
Pagal libcom.org parengė N.K.
2010 02 25