Graikijoje kyla iki šiol nematyta protestų banga (video)
aktyvizmas

Graikijos pensininku protestas        Graikijos premjeras Giorgos Papandreou, dvi dienas taręsis su ES ekonomikos komisaru Olliu Rehnu, kovo 1 d. pranešė, kad šalyje skelbiamas „karas susiklosčiusiai ekonominei padėčiai“. Socialistinio Internacionalo lyderis G. Papandreou apie tai pareiškė valdančiosios socialistų partijos PASOK parlamentinėje asamblėjoje.

 

Trečiadienį Graikijos vyriausybė patvirtino naują mokesčių didinimo ir išlaidų mažinimo paketą, kuris, kaip tikimasi, padės sutaupyti per 4,8 mlrd. eurų (apie 16,6 mlrd. Lt). Priemonių pakete numatoma didinti mokesčius alkoholiui, tabakui, degalams, prabangos prekėms, o valstybės tarnautojams numatoma 30 proc. mažinti atostogų priedus, taip pat mažinami valstybės tarnautojų atlyginimai, įšaldomos pensijos. „Šios priemonės yra neišvengiamos norint, kad šalis ir jos ekonomika išgyventų“, – sakė Graikijos premjeras G. Papandreou.

 

Prieš kelias dienas premjeras buvo pareiškęs, kad šalis bankrutuoja, nes pinigų užteks ne daugiau kaip savaitei. Tokiais dramatiškais šalies vadovo posakiais norima išgąsdinti žmones ir priversti juos pritarti griežtai lėšų karpymo programai. Vis dėlto Graikijos gyventojai aktyviai pasisako prieš jų skurdinimą. Žmonės mato, kad lėšų karpymo programa liečia tik skurdžiausius ir viduriniuosius gyventojų sluoksnius. Manoma, kad šis vyriausybės žingsnis sukels iki šiol nematytą protestų bangą.

 

Viešojo sektoriaus Graikijos darbuotojų profsąjunga ADEDY tą pačią dieną paskelbė 4 valandų streiką ir ėmė ruoštis 24 valandų streikui, numatomam kovo 16-ąją. Ši profsąjunga pradėjo derybas su privataus sektoriaus darbuotojų profsąjunga GSEE dėl naujo visuotinio streiko. 24 valandų streiką paskelbė spaudos kioskų darbuotojai, o 48 valandų streiką – Atėnų ir Salonikų taksi vairuotojai. Mokesčių inspekcijos darbuotojai nedirbs kovo 8 ir 9 dienomis. Mokytojų profsąjunga OLME kovo 10 d. rengia demonstraciją ir 4 valandų streiką. Medicinos darbuotojų profsąjunga rengs streiką kovo 18 d.

 

Kovo 3 d. mitingą Atėnuose surengė pensijų mažinimu nepatenkinti pensininkai. Įsiutę pensininkai mėgino pralaužti policijos užtvarą, saugančią premjero būstinę. Policija prieš solidaus amžiaus žmones panaudojo grubią jėgą.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Kovo 4 d. komunistinės profsąjungos „Darbininkų kovos frontas“ (PAME) aktyvistai, pastatą protestuodami prieš valdžios taupymo priemones, užėmė Graikijos finansų ministerijos pastatą  Ant pastato jie pakabino transparantą su užrašu prieš „antiliaudines PASOK priemones“ ir blokavo įvažiavimą į ministeriją neleisdami darbuotojų į darbą. Tuo tarpu iš privatizuotos Graikijos aviakompanijos „Olympic Airlines“ atleisti darbuotojai užėmė Vyriausiosios finansų valdybos, atliekančios iždo funkcijas, pastatą. PAME pakvietė visuotiniam streikui penktadienį, kovo 5 d.

 

 

Pagal http://libcom.org parengė N.K.

2010 03 05