Vakarų Europos darbininkai toliau naudoja bosų grobimo strategiją (video)
aktyvizmas

siemens-saint-chamond        Vokietijos, o ypač Prancūzijos darbininkai, protestuodami prieš masinius atleidimus iš darbo ir norėdami priversti savo bosus derėtis, ėmė plačiai naudoti įkaitų grobimo taktiką. A.lt jau rašė, kad 2009 m. pavasarį įkaitais buvo paimti penkių Prancūzijos įmonių vadovai – „Sony France“, „3M“, „Caterpillar“, „Faurecia“ ir „Scapa“. Pirmadienį, kovo 1 d., įkaitais buvo paimti du „Siemens“ gamyklos, įsikūrusios Prancūzijoje, Saint-Chamondo mieste, vadovai.

 

„Siemens“ vadovybė artimiausioje ateityje ketino uždaryti Saint-Chamondo gamyklą ir atleisti 370 darbuotojų. Darbuotojų profsąjunga derėjosi su įmonės bosais dėl gamyklos uždarymo sąlygų, tačiau netrukus nusivylė derybų rezultatais. Darbininkai ypač pasipiktino, kai į derybų raundą, suplanuotą praeitą pirmadienį, kovo 1 d., neatvyko kompanijos vadovas Bernahrdas Fonseka. Apie 16:00 val. jie paėmė įkaitais du aukštus postus kompanijoje užimančius žmones – personalo skyriaus viršininkę Anne Bobinet ir finansų direktorių Christianą Paris.

 
 

Įmonės bosų grobimas („bossnaping“) tapo įprastas siekiant kompensacijų už atleidimą iš darbo. Darbininkai jau nebeturi ko prarasti, todėl ryžtasi šiam radikaliam žingsniui.

 

Saint-Chamondo gamyklos darbininkai abu pagrobtus bosus paleido lygiai po paros – kitos dienos popietę. Derybos tęsiasi toliau. Prancūzijos pramonės ministras išplatino pareiškimą, kuriame piktinamasi tokiais darbininkų veiksmais.

 

Pagal www.dw-world.de parengė N.K.

2010 03 06

 

Komentarai  

 
0 # mūsų sąlygos kitos: Y-m-d H:i
pirmiau reiktų "pagrobti" profsąjungų bosus, kad netrugdytų
 
 
0 # tai jau eina pagal BKKostia Y-m-d H:i
arba paprasciasias zmogaus laisves apribojimas, kuri galima perkvalifikuoti i zmogaus gorbima siekant naudos - tiesiogine tycia, organizuotas nusikaltimas, siekantis naudos sau ar asemnu grupei. Apie 10 metu nusikaltemliams , su turto konfiskavimu.
 
 
0 # wewewqdqd Y-m-d H:i
Skliaustas ryskiai rasineja kostios vardu ir bando atrodyti kietas pries kitus homoanarchistus :D Apgailetina :-)