Šachtininkų maištas Kuzbase: Sprogimas šachtoje baigėsi mūšiu su OMON‘u (video)
aktyvizmas

Kuzbaso sachtininkai        Gegužės 8 d. vakare įvykęs sprogimas didžiausioje Rusijos anglies kasykloje „Raspadskaja“ sukėlė Kuzbaso šachtininkų neramumus, pasibaigusius mūšiu su specialiosios milicijos (OMON) daliniais. Meždurečensko šachtininkai surengė dvi dienas trukusius protesto mitingus ir galiausiai užblokavo geležinkelį. Omonininkai lazdomis išvaikė ant bėgių stovinčius žmones.

 

Įvykus sprogimui „Raspadskaja“ šachtoje, po žeme buvo įkalinti 359 žmonės. Iš jų 295 pavyko pakilti į paviršių, tačiau atskubėję gelbėtojai netrukus pakliuvo į spąstus – antrasis sprogimas palaidojo po žeme dar 19 žmonių. Valdžia pranešė apie 66 žuvusiuosius, nors pačių darbininkų nuomone, žuvo ne mažiau kaip 150 žmonių. Kodėl valdžia skleidė melą, iki šiol neaišku. Žmonėms nesuprantama ir Rusijos žiniasklaidoje pradėta kampanija, skleidžianti prasimanymus, kad Kuzbaso šachtininkai uždirba ne 20 tūkst., o 80 tūkst. rublių per mėnesį.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Meždurečensko šachtininkai ėmė piktintis žiniasklaidos melu ir kelti socialinius reikalavimus. Bendradarbių žūties paakinti žmonės ėmė sakyti, kad jie nenori mirti už kelis šimtus dolerių, ir reikalavo padidinti atlyginimus bei garantuoti darbo saugumą. Centrinėje miesto aikštėje jie surengė dvi dienas trukusius mitingus, tačiau miesto valdžia ir šachtos administracija ignoravo darbininkų reikalavimus.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Tada šachtininkai užblokavo geležinkelio liniją Novokuzneckas-Abakanas geležinkelio stoties „Gorodskaja“ rajone ir pareikalavo derybų su premjeru V. Putinu. Atsakydama į šį protesto veiksmą, valdžia iškvietė OMON‘ą. Specialiosios policijos dalinių, norinčių kautis su šachtininkais, Kuzbase neatsirado, todėl OMON‘ą teko kvieti iš gretimų regionų.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Vėlų gegužės 14-osios vakarą specialioji milicija ėmė mušti lazdomis ant bėgių stovinčius vyrus, moteris ir vaikus. Protestuotojai atsakė akmenimis. Mūšyje prieš miliciją dalyvavo apie 200 žmonių. protestuotojai buvo išvaikyti, tačiau jie nežada pasiduoti ir nenori rizikuoti savo gyvybėmis už menkus atlyginimus. kairioji Rusijos žiniasklaida praneša, kad Kuzbase prasidėjo tikras karas prieš valdžią.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Pagal http://ru.indymedia.org parengė en arche

2010 05 15

 

 

Komentarai  

 
0 # nx.Kostia Y-m-d H:i
ant " popieriaus" turi gauti apie 7000 litu - o gauna i men. apie 1600 litu. Mentai cia jau ziauriai....nx. , skaudu ziureti. Kazkaip sadistiskai musa ir su pasimegavimu. Bl. mano laikais to nebudavo.
 
 
0 # .pekA Y-m-d H:i
В то время, как на нас делают миллиарды долларов, на которые потом строят себе дворцы и виллы, в которых потом гуляет наш премьер-министр , мы сотнями гибнем в шахтах, наши люди губят себя за копейки.

http://community.livejournal.com/mejdurechensk/12833.html
 
 
0 # Russia: protesting miners against policevideo Y-m-d H:i
Beveik 2 min. filukas be komentarų: http://www.youtube.com/watch?v=1NnrLV3-yGE
 
 
0 # Pocevičiuiklausimas Y-m-d H:i
Klausyk, o kodėl šis saitas neaprašo žmonių susibųrimo prieš teisėsaugą Garliavoje ? Matau, dvigubi standartai, ajajaj...
 
 
0 # *Vilma-Fiokla Y-m-d H:i
Bankoke irgi ziaurus susiremimai su policija. Valdzia jau leidzia saudyti i maistininkus.