In memoriam: Peterburgo skvotas „Židinys“ (foto)
aktyvizmas

kamin 0        Nuo 2009 m. lapkričio 23 d. iki 2010 m. kovo vidurio Sankt Peterburgo centre veikęs skvotas „Камин“ (liet. – „Židinys“) buvo gyvas skvotas. Uždarymo momentu jame nuolatos gyveno keturi žmonės. Čia dažnai būdavo ir svečių, kurie padėdavo skvoteriams tvarkyti šį apleistą pastatą.

 

„Židinio“ skvotas gyvavo beveik keturis  mėnesius. Per tą laiką buvo įrengtas pirmas aukštas ir vienas kambarys antrajame aukšte. Buvo galima naudotis visais patogumais – šviesa, dujomis, šaltu ir karštu vandeniu, šildymu. Skvoto gyventojai palaikė tvarką, išnešdavo šiukšles.

 

Šios autonominės zonos atsiradimui padėjo skvoto gyventojų libertarinė ir anarchistinė pasaulėžiūra. Jei ne tragiškos aplinkybės, privertusios uždaryti skvotą, netrukus čia duris būtų atvėrusi nemokama biblioteka, apie kurią taip ilgai svajojo skvoto gyventojai ir svečiai.

 

Žinia apie iškeldinimą atėjo netikėtai. Pastato savininkas žinojo apie skvoterius, tačiau visiškai tam neprieštaravo. Tačiau po kiek laiko prie namo pasirodė naujas savininkas, kuris iškėlė ultimatumą išsikraustyti per 24 valandas. Per šį laiką buvo išnešti visi reikalingi daiktai, o pats pastatas suniokotas. Buvę gyventojai ant balkono iškėlė plakatą su užrašu „Neturi kur gyventi? squat.anho.org“. Šiuo adresu galima rasti informaciją apie skvoterių judėjimą rusų kalba. Po to visi dalyvavę pasitraukė nežinoma kryptimi.

 

Baigiant norime pasakyti, kad ginti skvotą Rusijos teritorije praktiškai neįmanoma dėl teisinės bazės stokos. Kita vertus, daugelis žmonių baiminasi keltis į apleistus pastatus, bijo to, kas nauja ir nežinoma. Tokiems žmonėms norime pasakyti, kad viskas įmanoma. Kol jūs žiūrite į Vakarus ir dūsaujate dėl padėties Rusijoje, kai kurie žmonės įgyvendina savo svajones.

 
Squat The World! Fuck The Law!
     

http://piter.indymedia.org vertė RB

2010 05 21
 
kamin 1
 
kamin 2
 
kamin 3
 
kamin 4

 

 

Komentarai  

 
0 # :(slavik Y-m-d H:i
spamas nepageidaujamas
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
keiksmai