Amerikos gyventojai protestuoja prieš rasistinį Arizonos valdžios įstatymą (video)
aktyvizmas

arizona rasizmas        Š. m. balandžio 23 d. Arizonos valstijos gubernatorė Jan Brewer pasirašė naują antiimigracinį įstatymą SB1070, vietinei policijai leidžiantį sulaikyti bet kurį asmenį, įtariamą Arizonoje gyvenantį be reikiamo leidimo. Nuo tada ne tik Arizonoje, bet ir visoje Amerikoje pasipylė protestai ir triukšmingos demonstracijos.

 

Šis žingsnis sukėlė pasipiktinimą tiek Jungtinėse Valstijose, tiek Meksikoje, iš kurios kilę daugelis gausios JAV ispaniškai kalbančios bendruomenės narių. Prieš jį pasisakė netgi prezidentas Barackas Obama, pareiškęs, kad antiimigracinis įstatymas, kurį priėmė Arizonos valstijos kongresas, potencialiai pažeidžia žmogaus teises. Kampaniją prieš šį įstatymą pradėjo ir iš Kolumbijos kilusi popmuzikos žvaigždė Shakira.

 
 

Žinoma, politikos ir šou verslo žvaigždės yra niekis be masių palaikymo. Beveik visuose didžiuosiuose Amerikos miestuose jau buvo surengti protestai (kai kur netgi ne vienas), kuriuose dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių.

 

Eilinis protestas gegužės 29 d. buvo surengtas Arizonos valstijos sostinėje Fynikse. Į gatves išėjo daugiau nei 50 000 žmonių, pasipiktinusių rasistine vietinės valdžios politika. Manifestuotojų kolona nutįso keletą kilometrų. Daugelis žmonių nešė plakatus „Ar aš panašus į nelegalą?“ („Do I Look illegal?“).

 

Protestai prieš rasistinį Arizonos įstatymą planuojami visoje Amerikoje. Įstatymas turi įsigalioti lygiai po mėnesio – birželio 29 d.

 
 
Parengė N.K.
2010 05 30