Lapkričio 20-osios mitingas: raginimas išardyti politines monopolijas ir nevykusi „gazpromininkų“ provokacija (video)
aktyvizmas

darius pocevicius kalba       2010 m. lapkričio 20 d., prie Vyriausybės rūmų, V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, buvo surengtas mitingas prieš grobuoniškas šilumos kainas ir monopolijų diktatą. Jame pasisakė anarchistas Darius Pocevičius, paraginęs atkreipti dėmesį į politines monopolijas, kurios kuria ir palaiko ekonomines monopolijas, tarp jų – ir šildymo. Politinės monopolijos – tai centralizuotos valdžios institucijos: Seimas, vyriausybė ir pan.

 

Kad būtų išardytos ekonominės monopolijos, o pirmiausia – jas remiančios politinės monopolijos, D. Pocevičius ragino blokuoti artimiausius savivaldos bei Seimo rinkimus.

 
 

Mitinge neišvengta incidentų. 13:15 val. į aikštėje susirinkusių žmonių minią mėgino įsimaišyti apie 10 provokatorių, pasidalinusių į dvi grupeles. Jie nešėsi mėlynai baltas Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ vėliavas. Į klausimus, kodėl jie atėjo su tokia netinkama atributika, provokatoriai mykė, jog atėjo palaikyti „Gazpromo“. Netrukus jie buvo išstumti iš aikštės, supykę žmonės sutrypė keletą jų vėliavų.

 
 

Žmonės kalbėjo, kad provokatorius galėjo nusamdyti Vilnių korupciniais tinklais apraizgiusi „Rubicon“ bendrovė, besipelnanti iš šildymo ūkio. Be to, provokacijos braižas atitinka konservatorių dirbtinai skatinamą rusofobijos isteriją.

 
a.lt info
2010 11 20