Neonacių eitynėms Vilniuje priešintasi tiesioginiu veiksmu (video)
aktyvizmas

  00img.lrytas.3.jpg       Lietuvių Tautinio Centro vadovaujamiems neonaciams ir jiems prijaučiantiems patriotams kovo 11-ąją nepavyko ramiai pražygiuoti Gedimino prospektu. Laisvas, demokratiškai mąstantis ir tolerantiškai nusiteikęs jaunimas stabdė eiseną spontaniškomis akcijomis ir taip išreiškė panieką nacionalistinę ir rasinę neapykantą kurstančiam skustagalvių šūkiui „Lietuva – lietuviams“!

 

       Skustagalvių minią jų priešininkai pasitiko nešini plakatais „Visuomenė - be neonacių“, „Nužudyk savyje valstybę“, bandė užtverti jiems kelią sėdėdami gatvės viduryje. . Plakatą su užrašu „Nužudyk savyje valstybę“ laikiusi mergina sėdėjo Gedimino prospekto viduryje, tačiau pareigūnai jos paprašė pasitraukti. Ji eitynes vadino neonacistinėmis ir sakė nesutinkanti, kad Lietuva yra tik lietuviams. Vyko ir protesto prieš demokratijos pažeidimus piketas.

 

       Neapsieita be agresijos iš neonacių pusės – patriotai demonstravo savo jėgą draskydami oponentų plakatus. Kai kurie eitynių dalyviai protestuotojus palydėjo rusiškais keiksmažodžiais.

 

       Prieš eitynių dalyvius protestavo ir Algirdo Paleckio vadovaujamo Socialistinio liaudies fronto atstovai. Jie parado dalyvius kaltino fašizmo garbinimu.

 

       „Kovo 11-ąją vyksta eitynės, kurios iš tikrųjų neneša džiaugsmo, kad mes esame nepriklausomi ir kad gyvename demokratiškoje visuomenėje. Tai yra eitynės, kuriose gausu žmonių, kurie niekina kitus žmones ir skatina nepagarbą jiems“, - sakė pikete dalyvavęs Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

 

       Anarchija.lt, Lrytas.lt ir Delfi.lt info

       2011.03.12.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


 

Komentarai  

 
0 # saunuolismark Y-m-d H:i
saunuolis bachuras kur ispaskos eisenos ejo ir per garsiakalbi reke!!
 
 
0 # NAZI FUCK OFFOIUYU Y-m-d H:i
mentas rekia kaip nacis, mol istatymu ekspertas. Kitais metais anti eitynes reiktu surengti bei aktyvesniu veiksmu imtis.
 
 
0 # Anarchistai tolerastai apsijuokė :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Pirmiausia lietuviškai rašyti išmokite :-) Pasidarėte plakatą "Nužudyk savyje valstybe" - o kur nosinė raidė? Dar drįstate reikalauti išskirtinių teisių, kad galėtume puoselėti savo iškrypusias "vertybes". Neišdegs. Mūsų daugiau ir mes LIETUVOS VILTIS, o jūs dvasiškai degradavę žmogystos:-) Atrodėte kaip klounai ir nevykėliai protestuodami. Ar jums patiems negėda? Gi žmonės iš jūsų nuoširdžiai pasijuokė ir pagailėjo :P
 
 
0 # :)Arijas Y-m-d H:i
Aciu uz eityniu reklama:-),ka mes be jusu darytume =)
 
 
0 # oo?? Y-m-d H:i
kas tas užsikirtęs robotukas su megafonu?
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Norite gyventi tautų mišrainėje ir turėti bet kokią laisvę ir teises? Kraukitės čemodanus ir pirmyn į evrosajuzą. Ten, tokių pederastų ir anarchistų išskėstomis rankomis laukia. LIETUVA - LIETUVIAMS!:-)
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Neapsišiksite.. . teks tenkintis tuo, ką turite :-) Lietuva - tautinė valstybė ir tokia liks amžinai, kad ir kaip jūs, padugnės, šito nenorėtumėte :-)

Gal nustokite kaip isterikai ir paranojikai draskytis? Jūs vis tiek nieko nepakeisite. MŪSŲ DAUGIAU ir mes ne fašistai, ne rasistai, ne ksenofobai. Mes LIETUVIAI, gyvenantys savo etninėse žemėse. Perėjūnams laisvas kelias į vakarus - mes jūsų čia nelaikom. Juk turite pasirinkimo laisvę? Tai pasinaudokite ja! Gana verkšlenti, kad jums čia blogai, kad jūs teisių neturite, kad jus visi skriaudžia.... Gana į kelnes šlapintis.
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Suprantu jūsų nusivylimą... lojate, o įkasti negalite :-) Tai jūs kurstote neapykantą, o ne patriotai. Tai įrodėte per eitynes :-) Užuojauta. Nevikėliais gimę - nevykėliais ir liksite :-)

Sėkmės kovojant su vėjo malūnais ;-)
 
 
0 # -flumen Y-m-d H:i
Bukime tolerantiski sadomazochistam s/nacionalistam s. Negrazus kompleksuoti zmones, ka jau cia...
 
 
0 # BullShit!Anarchistas Y-m-d H:i
Urodai!!! Issipaisykite svastikas ant siknu ir i negru geta eikite pasivaiksciuoti ,Va jums bus anarchija ir rasiu bei tautu lybybe ir meile,nevisproc iai punkai,nejums nugaletu mus Lietuvius,asila is gimete asilais ir mirsite!
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Bėda tame, kad anarchistai ieško problemų ten, kur jų nėra. O tai juos veda į neviltį. Galiausiai, suserga šizofrenija ir paranoja.

pvz: minia žmonių (įvairių subkultūrų, vaikų ir pagyvenusių),žy giuoja eisenoje, o anarchistai mato tik "neonacius". Kaip kitaip tai pavadinti, kai ne liga? :-)
 
 
0 # ApsispręskitęKas? Y-m-d H:i
Ponai anarkystai, vieną kartą apsispręskite - ar Lietuvių Tautinis Centras ir Lietuvos piliečiai Kovo 11-ąja žygiuojantys su trispalvėmis jums - nacionalistai, nacistai, ar fašistai?
Patys nebežinote ką rašyti, nuolat painiojate.
Akivaizdu, kad nežinote nė vienos iš šių sąvokų reikšmės. Paskaitykite bent Wikipediją prieš rašydami klaidinančius straipsnius ir komentarus.
 
 
0 # cha cha chaskanduotė Y-m-d H:i
fašыzm nie praidziot!
 
 
0 # COCATbKasparas Pizius Y-m-d H:i
Juk "tiesiginio veiksmo invalidai" paprasčiausiai buvo išvežti policijos, gal net po baudą gavo. Baikit save idealizuot ir kitų nejuokinkit:-)
Kiti neišvežti buvo kruvos, taip jų pačių nekenčiamos policijos apsupti, kad kovo 11 diena baigtųsi jiems sėkmingai.
 
 
0 # antifasimonas Y-m-d H:i
didėja poreikis stipriam ir organizuotam ANTIFA judėjimui.
 
 
0 # SimonuiKanake verrecke Y-m-d H:i
Pydarų klubuose paieškok
 
 
0 # prie ko pydariugos?ignonimas Y-m-d H:i
juokingai tas pydariukas ismekeno kad radikalus jaunimas kelia gresme valstybei :D juk jis pats ne i tema kovo 11, geriausia valstybei butu jeigu sedetu namie ir neprovokuotu snukio jam isdauzyti. o paskui dar verkia kad skriaudzia juos!
 
 
0 # keistamunka Y-m-d H:i
keista, ko jūs, tautininkai, taip širstate, kad į vieną krūvą jus deda su skustagalviais, neonaciais, ir panašiais, kai patys sulindę ir susigūžę į krūvą po vėliavomis, lyg nusikaltėliai, besigėdijantys savo veidus parodyti, apsistatę stambiais agresyviais skustagalviais kuiliais, žygiuojate taip, kad jūsų ten net nesimatė, - iš kur žmonėms žinoti, kad ten buvo ir kažko kito? Ir kai patiems visi kiti, kurie turi kitokią Lietuvos viziją, jums tėra komunistai=pyd. .ai, visiškai nepasivarginant pasiaiškinti, kas yra kas, ir kad nei komunizmas čia ne prie ko, nei pedofilija...
 
 
0 # šiknagalviaiComandante Y-m-d H:i
Jei skinui ant galvos užbrėši brūkšnį, atrodys kaip šikna. Nesuprantu, kas gali norėt vaikščiot su šikna ant galvos?
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Gal jau baikite kovoti, anarchistai? Pasaulis didelis...išvaž iuokite ir dauginkitės...n iekas jums netrukdo...asme niškai, jums visiems ir bilietus suorganizuočiau ...rėmėjų daug atsirastų, kad tik jūsų debiliškų veidų ir veiksmų nebematytų normalūs žmonės. Apsišikote kaip reikiant, prajuokinote žmones. Vieną dieną prisiprašysite, o tada ir policija nepagelbės
 
 
0 # o komunka Y-m-d H:i
o ko mums važinėti kažkur? ko apskritai siuntinėjate visus? ir tik patiems, matyt, ir juokinga kažko... tik į veidrodžius užmirštate patys pasižiūrėti... tie keli šimtukai jūsų dar nieko nereiškia - savivaldybės rinkimuose šūdą pešėte - dauguma, pasirodo, ne už jus. Ir jei kokkrečiai jūsų gauja nepatinka, tai dar nereiškia, kad jūs turite kažkokias išskirtines teises į šią žemę. Mes visi čia piliečiai, ir visi turime tokias pačias teises.
 
 
0 # įsiaudrino: Y-m-d H:i
fašistinė tuštutė įsiaudrino ... koketė. Nurimk Lietuvaite - rusiška erotinė kelionė virtuali.
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Pirma, fašistų tarp patriotų nėra. Čia jau veikia anarchistų paranoja. Iškraipo faktus kaip jiems patinka :-) Negali jėga pasipriešinti, todėl apsimeta aukomis. Kodėl anarchistai prieš kameras neparodo savo tikruosius veidus? Jūsų net eilinis paprastas žmogelis nemėgsta...

Svastika - ne nacių. Svastika yra baltų. Tad šik ne ant lietuviškų simbolių, o sau į kelnes :P

Burkitės į antifa judėjimą, parodykite savo neišprusimą, debilizmą ir ištvirkimą - ir visuomenės būsite dar labiau atstumti. ANARCHISTAI - TIKRIEJI RASISTAI! :-)
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
ANARCHISTAMS LIETUVOJE NE!

http://www.youtube.com/watch?v=1GZl1w5vG9A&feature=player_embedded
 
 
0 # :)Arijas Y-m-d H:i
Ka cia snket:-),intern ete daug loja,finansavim a daug didesni gauna,bet kas is to?Pries tukstantinius patriotu burius jie tesugeba pastatyti pora zmogiuku siaurais petukais?:-).Ji e taigi neturi ateities:-)
 
 
0 # father+fathersupervytas Y-m-d H:i
Baikit varyt ant nabagų antifašistėlių, ir taip vos kelis turim:-)O ir tų kelių abu tėvai matomai yra tėčiai: ))
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Matai, anarchistai jau planuoja sukurti antifa kovinius būrius :D Bet matant jų fizionomiją, abejoju ar jie taps kovotojais :-)

Įsivaizduokite situaciją.... antifa 30 vyrukų kovinis būrys, kurių kiekvieno ūgis nuo 1,50 iki 1,60 metrų, svoris 40 - 50 kg plius plyta kuprinėje, kuri prideda dar 5 kg, puola patriotų minią, kurioje vyrų ūgis nuo 1,80 iki 2 metrų, o svoris be plytų - nuo 90 iki 120 kg :D

Išvada: patriotai eina sau toliau, lyg nieko nebūtų atsitikę, o antifa koviniai būriai, gulintys ant grindinio eisenos gale tesugeba iškelti plakatą "neonaciams ne" :D
 
 
0 # Neonaciams niet!Sa†aN Y-m-d H:i
ir tai tas plakatas už jų "labai nekenčiamų darbo liaudies smaugikų policinikų" nugarų: ))
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Toks svoris nuo sveiko gyvenimo būdo, ir genai nesugadinti, normalius tėvus turim...ir mamą ir tėtį... :-) ir mūsų vėliavos ne juodos(nekrofil iškos) :P
 
 
0 # tuštybėRamayana Y-m-d H:i
Jūs nesuprantate, jog visa tai tuščia. Ginčijatės dėl kažkokių valdžių, valstybių, tautų... Tačiau mes visi esame žmonės. Ir visi mes ankščiau ar vėliau mirsime. Jūs reiškiate savo tuštybę, tuštybę, už kurią turėsite mokėti amžinybėje. Vietoje šių tuščių veiksmų geriau apvalytumėte savo sąmonę, pasiruoštumėte amžinybėje - tada pastebėtumėte, jog ir tautos, ir valstybės problemos ne tokios jau svarbios.
 
 
0 # Su velniu obuoliauti:)? Y-m-d H:i
Pačios eitynės ir dalyvavimo jose gausumas rodo, kad problemos yra svarbios ir jauni žmonės ieško sprandimų.
Ir tai žavu.
Jėgos, kurios veikia, kyla iš už anapus sienos, ir tai, kad remiamasi savo žmonėmis, savo žeme, yra sveikintina.
Bet čia atsiranda pavojus, kad žmonės bus suskiršinti.
Kada baigsim tą MES ir JIE?
VISI ŽMONĖS SAVI.
VISOS VALDŽIOS SVETIMOS.
Juk esame dabar ANARCHIJA.LT:-)
 
 
0 # lok__ Y-m-d H:i
super, savivaldybe leidzia debilams naciams zygiuot gatvem vietoj to, kad taikyt jiem masine psichoterapija :D wow!!!! ar musu valdzia apako?
 
 
0 # Svarbiausia, kad Dievas viską mato.Sa†aN Y-m-d H:i
Todėl ir liko antifašistuojan tys invalidai vos keli: ))
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Anarchistai, pirma moteris pradėkite gerbti. Moterys ne kalės ir ne padlos :-)
 
 
0 # NEZUDIK SAVIJE VALSTIBeNEZUDIK SAVIJE VALSTIBe Y-m-d H:i
"NEZUDIK SAVIJE VALSTIBe " - Išmokite rašyti, PIENBURNIAI.. :D :D :D
 
 
0 # beraštis civilismažas vienišas,beraštis civilis Y-m-d H:i
mažas vienišas,liūdna s,beraštis civilis... :-)

http://img280.imagevenue.com/img.php?image=967865547_NezudikValstibebyVV_122_246lo.jpg
 
 
0 # Būk patriotas - kovok prieš nacius!antiantiantifa Y-m-d H:i
Naciai, aš labai tikiuosi kad vieną gražią dieną skersgatvyje jūs sutiksit rusų tautybės juodą žydą gėjų ir jis jus išprievartaus.. .Aš nuoširdžiai jums to linkiu. :-)
 
 
0 # oStudentas Y-m-d H:i
Dalyvavau eisenoje aš ir mano draugai, ir mes ne naciai. Juokinga skaityt, kaip jūs čia putojates ant patriotų...
 
 
0 # pasiūlymas kitų metų eisenaitomas Y-m-d H:i
kad nebekiltų skandalo dėl naciū fašiū skinkedū kitais metais įveskite reikalavimą į eitynes ateiti apsirengus tautiniais rūbais. ir visą kelią dainuoti liaudiškas dainas. be "skinheads lietuva", hoolsų atributikos, tik su trispalvėmis. be bomberių, diktatūros našyvkių, kerzų ir t.t. tikrai nepasigailėsite - ir žiniasklaidos dėmesys dings, niekas nedemonizuos dalyvių, atsiet chuliganai pliki iš kalėjimų paleisti trempia gatves ir šventė iš tiesų bus tautiška, dvasinga, pozityvi.
o jei eitynių dalyviai tvirtai myli mūsų kultūrą, galėtumėte dar eidami poromis, vaikinai su mergaitėmis, šokti kokį suktinį.
 
 
0 # vat šiaip įdomuqwerty Y-m-d H:i
Kažin kaip tie neonaciai, skinai ir kiti siauro mąstymo rasistai, save laikantys Lietuvos patriotais besikeikenčiais rusiškai supranta filmą American history X ? :-)
 
 
0 # "Dialogas" 5.50Pastebėjimas Y-m-d H:i
- Už pagarbą žmonėms!
- Gerbk lietuvius, p*d*re!
- Už pagarbą visiems!
 
 
0 # visi keliai veda į romąh5u Y-m-d H:i
1) Kundrotų Mariukas:

Žvelgiant į priešingos pusės ekstremistus, akyse pirmiausiai iškyla murzininkai. Apsiskelbę lietuvių nacionalistais, jie teisina hitlerinę politiką Klaipėdos ir Karaliaučiaus kraštuose, pritaria Laikinosios Vyriausybės išvaikymui, Vietinės Rinktinės karių šaudymui. Apie holokaustą kalbėti čia net neverta, jų pozicija „žydų klausimu“ žinoma viešai.

Jei klausime, kam naudinga ši nacionalizmo interpretacija, aišku, pirmiausiai – globalistinei konjunktūrai. Ne šiaip sau jau antrą dešimtmetį viešajame diskurse nacionalizmo tema pirmiausiai pristatomas Mindaugas Murza, greta jo – Visvaldas Mažonas, o tik po to – Romualdas Ozolas, Kazimieras Uoka arba Stanislovas Buškevičius. Murzininkų šnekos ir veiksmai suteikia progą sakyti – žiūrėkite, kokie tie nacionalistai, jie visi tokie!

Antra vertus, murzininkų egzistavimas labai pravartus Vyzentalio centrui ir panašiems veikėjams. Kuo jie gąsdintų, jei tokių nebūtų? Šnekėk dabar, kiek tik nori, jog esi prieš ekstremistines politines ar visuomenines sroves, prieš savanaudiškus verslo subjektus, o ne prieš tautą – iššoks koks „legionierius“, riktels, ir aiškink neaiškinęs. Murzininkai ir vyzentalininkai ne tik papildo vieni kitus, akivaizdu, jog vieni be kitų jie tiesiog išnyktų iš viešosios erdvės.

Vis dėlto šį minusą lietuviškajam nacionalizmui galima paversti pliusu. Normalus tautininkas, apšauktas ekstremistu, gali besti pirštu į murzininkus ir paklausti: jeigu aš – ekstremistas, kas gi šitie? Juo labiau jog jau prof. Entonis Smitas įrodė, kad nacionalizmas ir nacizmas giminingi tik sąvokomis, tačiau jų turiniai skiriasi iš esmės.

Apibendrinant galima grįžti prie pirminės tezės, jau pagrįstos faktais: jeigu ekstremistų nebūtų, juos reiktų išgalvoti.

http://www.patriotai.lt/straipsnis/2010-12-24/jeigu-nebutu-ekstremistu-juos-reiktu-isgalvoti

2) Keshet Czeponi-Žydeivis:

Kovo 11 Patriotų eiseną oficialiai organizavo Lietuvių Tautinis Centras, o dalyvavo joje labai daugelis organizacijų ir jų atstovai: Lietuvių Tautinis Centras, Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga, Politinių kalinių ir tremtinių choras "Laisvė", Nacionalinis Frontas, kelios skinų organizacijos, Motociklininkų klubas "Vorai", VLNDS vadas Mindaugas Murza su keliais bendražygiais bei Vokietijos nacionalistų delegacija.

Manau, kad buvo ir daugiau organizacijų atstovų, bet aš jų nepažįstu - įvairių vėliavų buvo koks šimtas, o gal ir daugiau - daugiausia tautinių trispalvių ir kelios su Lietuvos Valstybės istorine vėliava Vyčiu, o taip pat buvo nešamos įvairių organizacijų vėliavos bei jų transparantai.

Beje, Mindaugo Murzos grupė nešė didelę vėliavą su Vyčiu - mačiau kaip LNK žurnalistai iš jo net interviu ta proga paėmė, klausdami, kodėl jis pakeitė vėliavą. Tik abejoju, kad parodys, nes Mindaugo atsakymas vargu ar patiko "sensacijų ieškotojams": jis atsakė, kad Lietuvos Valstybei ne šimtas metų, o tūkstantis, gal ir daugiau - ir todėl būtent istorinę Lietuvos Valstybės vėliavą su Vyčiu reikia iškelti ir nešti eisenose Nepriklausomybė s atgavimo paminėjimo proga.

(iš komentarų po šiuo straipsniu).
 
 
0 # Geriausias pasipriešinimas :)Darius exkomunistas Y-m-d H:i
Geriausias pasipriešinimas prieš neonacius, pasijuokti iš jų, nes jie to nesugeba ir juos tai labai nervuoja. O kad pas juos kas antras gėjus - vieša paslaptis. Juk nuiimkit striukytes ir batukus, ir gausis populiai. Juk forsiukams ir skinams patinka ten susikabinėti, trintis vienam į kitą meilei ir etc.

Štai geriausias video:

http://vimeo.com/21561011