Neonacių eitynėms Vilniuje priešintasi tiesioginiu veiksmu (video)
aktyvizmas

  00img.lrytas.3.jpg       Lietuvių Tautinio Centro vadovaujamiems neonaciams ir jiems prijaučiantiems patriotams kovo 11-ąją nepavyko ramiai pražygiuoti Gedimino prospektu. Laisvas, demokratiškai mąstantis ir tolerantiškai nusiteikęs jaunimas stabdė eiseną spontaniškomis akcijomis ir taip išreiškė panieką nacionalistinę ir rasinę neapykantą kurstančiam skustagalvių šūkiui „Lietuva – lietuviams“!

 

       Skustagalvių minią jų priešininkai pasitiko nešini plakatais „Visuomenė - be neonacių“, „Nužudyk savyje valstybę“, bandė užtverti jiems kelią sėdėdami gatvės viduryje. . Plakatą su užrašu „Nužudyk savyje valstybę“ laikiusi mergina sėdėjo Gedimino prospekto viduryje, tačiau pareigūnai jos paprašė pasitraukti. Ji eitynes vadino neonacistinėmis ir sakė nesutinkanti, kad Lietuva yra tik lietuviams. Vyko ir protesto prieš demokratijos pažeidimus piketas.

 

       Neapsieita be agresijos iš neonacių pusės – patriotai demonstravo savo jėgą draskydami oponentų plakatus. Kai kurie eitynių dalyviai protestuotojus palydėjo rusiškais keiksmažodžiais.

 

       Prieš eitynių dalyvius protestavo ir Algirdo Paleckio vadovaujamo Socialistinio liaudies fronto atstovai. Jie parado dalyvius kaltino fašizmo garbinimu.

 

       „Kovo 11-ąją vyksta eitynės, kurios iš tikrųjų neneša džiaugsmo, kad mes esame nepriklausomi ir kad gyvename demokratiškoje visuomenėje. Tai yra eitynės, kuriose gausu žmonių, kurie niekina kitus žmones ir skatina nepagarbą jiems“, - sakė pikete dalyvavęs Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

 

       Anarchija.lt, Lrytas.lt ir Delfi.lt info

       2011.03.12.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.