Eglė Cornholio. Perbraukta svastika prieš Hitlerjugendo agresiją
aktyvizmas

smurtas_0_kovo_11Tuščios mieto gatvės. Artėjant prie Gedimino prospekto vis garsesni darosi valstybinio orkestro garsai, vis dažniau šmėžuoja – po du ar po tris – neonacių ir jiems pritariančiųjų grupelės su trispalviais raiščiais ant rankovių. Taip, šiandien Toji Diena. Diena, kuomet manifestuojamas smurtas. Už gimtąją Lietuvą, rasę ir tautą! Lietuva – lietuviams!

 

Susitinkame kelis žmones. Transparantus slepiame kuprinėse ir maišuose. Neturim trispalvių ant rankovių – jau nejauku. Trumpai apsitarę, kaip keli žmonės galėtų pristabdyti (?) neonacių minią, išsiskirstom į „punktus“. Kas nueina Katedros link – laukti eisenos pradžios, kas patraukia nežinoma kryptim...

 

Laukiam Hitlerjugendo kitoj gatvės pusėj priešais Katedrą. Šalta. Jų eisena, turėjusi prasidėti šešioliktą valandą, vėluoja. Kiekvieną minutę įtampa auga. Planas toks: Gedimino prospekto pradžioje pastoti jiems kelią transparantu „Visuomenė BE neonacių“ ir anarchoprimityvistine (ekoanarchistine) juodai žalia vėliava, vėliau keliems asmenims susėsti ant kelio.

 

Nuo Katedros atsklinda neonacių tvaikas. Procesas pajudėjo: policija stabdo eismą Šventaragio gatvėje, Hitlerjugendo eisenos priekyje išsirikiuoja keturi policijos automobiliai. Matyt, skirti apsaugai nuo „provokatorių“.

 

Išskleidžiam transparantą, iškeliam vėliavą. Iš visų pusių apsupti asmenų su fotoaparatais, girdime fotoaparatų traškesį, sumišusį su Hitlerjugendo šūksniais. Vienas fotografavusiųjų dar spėja paploti per petį ir tarstelti „ačiū“.

 

Nors šiandien Gedimino prospektas – pėsčiųjų zona, vis dėlto ne visi pėstieji pageidaujami – policijai minint visus straipsnius, kokius tik įmanoma „pripiešti“, tenka pasitraukti ant šaligatvio ir  užleisti tribūną Hitlerjugendo šūksniams apie grynąją rasę ir genofondinius Lietuvos vaikus.

 

Nespėjus mums užlipti ant šaligatvio, „taikus patriotinis jaunimas“ ima tempti iš mūsų rankų ir plėšyti transparantą, šaukiama „Užmušiu!“. Tempiame atgal. Įvyksta susistumdymas. Tiesiai į veidą mums kišami fotoobjektyvai, norima kuo detaliau užfiksuoti „valstybės priešus“.


Apiplėšytą transparantą išskleidžiam vėl. Jis vėl tempiamas ir plėšomas. Vėl stumdomės. Iš transparanto belieka skiautės, tačiau policija sulaiko ne transparantą plėšiusius agresyviai nusiteikusius neonacius, o taikų protestuotoją su ekoanarchistine vėliava, paklususį reikalavimui pasitraukti ant šaligatvio. Vėliau teko sužinoti, kad už tai jis dar gavo smūgį į pilvą. Matyt, keli policininkai taip „gynėsi“ nuo antrankiais surakinto beginklio.

 

Jaučiu, kaip kyla pyktis. Į įžeidžiančius Hitlerjugendo šūksnius atsakom „NACIAI!!!“. Už tai susilaukiam „Ko žiūri šliucha?“, grasinimų ir dar vieno prie pat veido prikišto objektyvo, laikomo trispalve papuoštos rankos. Vėliau paaiškėja, kad kameros objektyvas buvo pažymėtas internetinio dienraščio „alfa.lt“ ženkliuku.

 

Traukiame į Kudirkos aikštę. Bacevyčia visus kviečia į gatvės universitetą, į pirmąją paskaitą „Nacionalizmo spigesys ir skurdas“. Reductio ad absurdum.

 

Neonacių eisenos gale šviečia geltonos tolerantiškojo jaunimo nugaros. Jų žodžiai apie pasipriešinimą neonacistiniam status quo paskęsta rasės grynumą deklaruojančių šūksnių aide.

 

Grįžtam atgal prie Katedros. Sutinkam Viktoriją, atsisėdusią neonaciams ant kelio su žodžiais „Nužudyk savyje valstybę“. Norisi greičiau pasišalinti neapykanta pulsuojančios erdvės.

 

Nuvykstame į 3-ią VPK. Paduodame pareiškimą dėl užpuolimo (suplėšytas transparantas) ir grasinimų. Sužinome, kad atpirkimo ožiu „vengiant provokacijų“ tapęs Donatas dar gali būti laikomas kelias valandas.

 

Vakare jį vis dėlto paleido. Visi gurkšnojame alų. Tarsi ir lengviau, nes baigėsi, tačiau dar sunkiau, nes tęsiasi. KAIP ir AR reaguosime kitąmet, t.y. šiandien?..

 

„Tikiuosi, kad šie jauni žmonės išugdys naują kartą mylinčių Lietuvą lietuvių ir tęs visų praeitų kartų darbus. Aukite, gausėkite ir veikite Lietuvos labui“, – dedikuoja K.Uoka neonaciams. O jie ugdo, tęsia ir gausėja.

 

P.S. „Provokacijos buvo ne iš mūsų pusės, reikia klausti tų, kurie provokavo, galbūt jie gerai žino, kokia prasmė tokias organizuoti. Mes nieko neprovokavome, žmonės elgėsi ramiai, kaip ir kiekvienais metais“, – kalbėjo alfa.lt neonacių guru R. Čekutis, pavyzdingas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas ryšiams su visuomene.

 

Ką gi, žiniasklaida renkasi R. Čekutį ir „patriotinį jaunimą“, kuris pasiduoda perbrauktos svastikos „provokacijoms“. „... kaip ir kiekvienais metais“, – neklysta R. Čekutis.

 

2011 03 12

 

smurtas_kovo_11

 

Komentarai  

 
0 # 2uAAu2 Y-m-d H:i
bacevycia nieko nedare, neaisku net ko ten isvis buvo, tad nx ta parazita minet, kad jam publikos reikia, del to
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
didziule pagarba.
tai tik parodo Egles ir kitu protestuotoju vidine drasa, nes nepabugot stoti, pries istisa legiona nuplykytu sunu. O sitie skinheadai tai tik jauciasi stiprus kaip ir pridera sunims - budami gaujoje.
 
 
0 # --remigijus Y-m-d H:i
Palaikau ir gerbiu visa širdimi! Kitais metais būtinai prisijungsiu. Lietuvai reikia ANTIFA, kaip matyti.
 
 
0 # anfifomsSS88 Y-m-d H:i
Gaidžiai jūs ko lojat? jei ne mentai dantų susirinke nebūtumėt, padėkokit policijai
 
 
0 # 88Adolfas H. Y-m-d H:i
Nevykėliai ne jums sustabdyt mūsų eiseną, silpnapročiai su savo skudurais virtusiais transparantais :-))))
 
 
0 # Juokdariams protestuotojamsJuokdariams protestuotojams Y-m-d H:i
Pasižiūrėjau aš į jūsų snukius per eiseną ir toks juokas suėmė kad nors griūk :-))) šliurės, nevykėliai ir pan veikėjai. Susikiškit jūs subinėn sau toleranciją, nes LIETUVA - LIETUVIAMS ir jūsų žodis cento nevertas
 
 
0 # planasmark Y-m-d H:i
kitamet gal reiketu prisijungti kokiu teises studentu kad zalioms kiaulems galetu atgal pazerti kruva straipsniu numeriu apie zmogaus teises ir laisves. Is patirties, kiek maciau, "zaliuju" teisines zinios labai greitai issenka.
 
 
0 # kodėltaip Y-m-d H:i
jedinstivinkų palikuonys ir bendraminčiai gyvendami Lietuvoje drįsta piktintos jos Nepriklausomybe ?
 
 
0 # TYLOSvaškas Y-m-d H:i
Ėjom, einam ir eisim! Ir mes ne naciai fašiai.
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Mieli anarchistai, gal būtų galima paklausti, jei "naciai" ir "fašiai", kaip kad jūs patriotus vadinate, kasdien muša kitaminčius, "kitalyčius" ir kitataučius, tada kodėl apie tai nerašo laikraščių ir internetinių svetainių kriminalų skiltyse? Kodėl niekur apie tai neužsimenama? Gal išsigydite paranoją vienąkart - bus lengviau gyventi :-)
 
 
0 # klausimasfascio Y-m-d H:i
Nuvykstame į 3-ią VPK. Paduodame pareiškimą dėl užpuolimo (suplėšytas transparantas) ir grasinimų. Sužinome, kad atpirkimo ožiu „vengiant provokacijų“ tapęs Donatas dar gali būti laikomas kelias valandas.

Kaip tai derinasi su anarchistiniais principais? Nesugebat atsakyti? Nu tiek to, ir vėl ignoruokit klausimą :D
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Vienas anarchistų tolerastų pederastų, tariamas "auka", turėtų atsakyti už Vyčio vėliavos išniekinimą. Kiek mačiau, jis ją laikė rankose, o po to, kaip skuduro gabalas mėtėsi ant grindinio. Laimei, patriotai ją pakėlė. Manau, tas veikėjas anarchistas turėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Istoriją gerai išmanau ir aš, ir tie, kurie gina LIETUVYBĘ.

Anarchistams vienintelis gyvenimo tikslas - kelti chaosą ir naikinti tradicines vertybes. Atsirado provokatoriai - nesusitupėję viščiukai, į vyrus nepanašūs - gležnais kūneliais ir pilni nepilnavertišku mo komplekso. To pasekoje, kyla neapykanta viskam, kas dora ir tautiška. Anarchistai patys savęs nekenčia, tik dar to nesupranta. Jei tai suvoktų, jiems, tikriausiai, prireiktų psichologų ir psichiatrų pagalbos, kurie padėtų pienburniams anarchistams susidraugauti su savo kompleksais.
 
 
0 # ?!?pilietis Y-m-d H:i
Tu žydas, ?!?
 
 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
?!?, kiek man metų ir ką veikiu, ne tavo reikalas. Istoriją išmanau labai gerai ir to įrodinėti kažkokiam kompleksuotam piemeniui tikrai nesiruošiu.

Atsakyk geriau, kaip tu myli Lietuvą ir aš pasakysiu, kas tu esi.
 
 
0 # Apgailetinaflumen Y-m-d H:i
'Atsakyk geriau, kaip tu myli Lietuvą ir aš pasakysiu, kas tu esi.'

^Na, ar gali sveiko proto zmogus tokias nesamones rasyt? Gal pradekim girtis, kaip mes savo mamas mylim? :-)
 
 
0 # Jūs apgailėtiniJoe Y-m-d H:i
Siamo dvyniai asilai jūs abieji. Jūs verti vieni kitų bukagalviai. Ir anarchistai ir nacionalistai.
 
 
0 # .Mara Y-m-d H:i
Naciai skatina neapykantą. Va man žiūrint į nuotrauką pakilo noras kairėj esančiai mergai užsimoti buku daiktu į galvą, dešininiam akinius sudaužyt o viduriniam Pinokiui vėliavos stiebą į burną sukišt.
 
 
0 # Anarchistams ir prokosmopolitam sLietuvis Y-m-d H:i
Jūs visi - kirmelės, graužiančios lietuvių tautiškumo (dar vis šiaip ne taip atsilaikančio prieš vis didėjančią tautinę asimiliaciją), tradicijų puoselėjimo, ateinančių lietuvių kartų ateities, valstybės suvereniteto pamatus!!! Tegu trykšta jūsų parazitiškos žarnos po koja, apauta kerzu, dėvima LIETUVIO!
 
 
0 # nuMara Y-m-d H:i
Taip, juk visi lietuviai su kerzais, taip, ir visi lietuviai tokie debilai, kad gali eit į gatves ir rėkauti.