2011 m. kovo 11-oji: valdžia ir policija nacionalistų pusėje (video, foto)
aktyvizmas
2011_kovo_11_policija_neonaciai_0       Lietuvos valdžia draudžia prieš ją nukreiptus taikius mitingus ir demonstracijas, tačiau leidžia laisvai žygiuoti neapykantą skleidžiantiems ultranacionalistams. Policija skina kelią agresyviems nacionalistams, leidžia jiems smurtauti ir šiurkščiai „pakuoja“ jų oponentus. Tautinės valstybės valdžia ir policija visada bus nacionalistų pusėje. Šlykščią neapykantą kurstantį nacionalizmą turėsime įveikti mes patys.

 

Šioje filmuotoje medžiagoje užfiksuotas epizodas parodo, kad policija leido smurtauti nacionalistų kolonoje žengusiems žmonėms ir ėmėsi neadekvačių jėgos veiksmų prieš jų oponentus.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

1:39-1:48 min. matome, kaip nacionalistų gretose žygiavęs žmogus (tai garsus Garliavos „kovotojas prieš pedofiliją“ Vitalijus Keršis) puolė ramiai ant šaligatvio stovėjusius žmones, laikiusius transparantą „Visuomenė be neonacių“. Policininkų ir žurnalistų akyse suplėšęs transparantą, jis buvo... palydėtas atgal į gatvę, į parlamentaro K. Uokos glėbį.

 

1:49-2:05 min. matome, kad policija anaiptol nepuolė vytis užpuoliko V. Keršio, o  atakavo transparantą laikiusį žmogų (su akiniais ir kepure). Bent penki policininkai prispaudė jį prie sienos, surakino antrankiais ir, užlaužę rankas, grubiai nutempė į iš paskos sekusį automobilį.

 

2011_kovo_11_policija_neonaciai

 

a.lt info

2011 03 13