Ėmė veikti lietuviškas antifašizmo tinklaraštis „Antifa Lietuva“
aktyvizmas

antifa_Lietuva_logo_svastika2011 m. kovo 11-ąją surengtos tradicinės ultranacionalistų eitynės konsolidavo tuos Lietuvos gyventojus, kurie pasisako už pagarbą visų tautybių, rasių ir tikėjimų žmonėms. Diskutuodami socialiniame „Facebook” tinkle, jie nutarė įkurti antifašistinį tinklalapį „Antifašistinė Lietuva”, sutrumpintai – „Antifa Lietuva”.

 

Prieš 20 metų Sąjūdžio sukelta „aksominio” nacionalizmo banga ima virsti grėsmingu neonacizmo cunamiu. Užsidėjęs madingą euroskepticizmo bei tautinės kultūros puoselėjimo kaukę, ultradešinysis lietuviškasis nacionalizmas pastaruoju metu perauga į atvirą rasizmą ir ksenofobiją.

 

Tūkstantiniai neonacių maršai, skanduojantys „Lietuva – lietuviams!”, smurto bei agresijos prieš kitataučius demonstravimas, ultradešiniųjų radikalų įsiliejimas į aukščiausius valdžios ešelonus – visa tai leidžia daryti išvadą, kad 20 metų Lietuvos valdžios propaguojamas patriotizmas jau peraugo į kraštutinę savo formą, artimą fašizmui.

 

Lietuvos valdžia draudžia prieš jos politiką nukreiptus taikius mitingus ir demonstracijas, tačiau leidžia laisvai žygiuoti neapykantą skleidžiantiems ultranacionalistams. Policija skina kelią agresyviems skinheadams, leidžia jiems smurtauti ir šiurkščiai „pakuoja“ jų oponentus. Tautinės valstybės valdžia ir policija visada bus nacionalistų pusėje. Šlykščią neapykantą kurstantį nacionalizmą turėsime įveikti mes patys.

 

Tinklaraštis „Antifa Lietuva“ siekia užkirsti kelią lietuviškojo neonacizmo užuomazgoms. Tai daroma viešinant neonacių veiklos faktus, propaguojant tautinę ir rasinę santaiką, agituojant už toleranciją, pakantumą bei solidarumą. Tinklaraščio kūrėju gali tapti bet kuris žmogus, pasinaudojęs „Prisidėk“ skiltimi ir atsiuntęs įdomios informacijos.

 

Parodyk paramą Antifa.lt įsidėdamas į savo moderuojamą tinklapį ar tinklaraštį vieną skydelių, pateiktų „Paramos“ skiltyje.

 

Antifa Lietuva“ informacija

2011 03 22

 

antifa_Lietuva_logo_graffiti