2011 m. balandžio 15 d. Vilniuje rengiama antroji apostazės akcija
aktyvizmas

apostaze_20112011 m. balandžio 15 d. Feministinis frontas  (FeF) kviečia į KOLEKTYVINĘ APOSTAZĖS AKCIJĄ. Kviečiame reaguoti, priešintis ir pasmerkti katalikų bažnyčios vykdomą diskriminacinę politiką, kišimąsi į valstybės politinius procesus, pedofilijos nusikaltimų slėpimą (pateisinimą?!) bei „moralinio monopolio“ savinimąsi.

 

Primename, kad praėjusiais metais įvykusi apostazės akcija tapo dar vienu katalikų bažnyčios spekuliacijų religinėmis dogmomis objektu.

 

Kunigas Kęstutis Kėvalas, komentavęs kolektyvinę apostazės akciją naujienų portalui „Delfi“, teigė, kad žmogus turi teisę atsisakyti formalaus ryšio su bažnyčia. Kanonuose toks formalaus ryšio nutraukimas yra numatytas kaip apostazės procedūra, kuria atiduodama duoklė laisvam asmens apsisprendimui.

 

Tačiau apie kokį „laisvą apsisprendimą“ mes kalbame? Ar apie tą, kai dar nesąmoningo amžiaus kūdikis prievartiniu krikšto sakramentu įtraukiamas į bažnyčios bendruomenę? O gal mes turime omeny tai, kad bažnyčia nesutinka padaryti įrašų krikšto knygose apie atsisakymą priklausyti jų bendruomenei ir neišduoda tai patvirtinančių liudijimų? Taigi turbūt reiktų suprasti, kad prievartinis žmonių įtraukimas į bažnyčios bendruomenę ir ne mažiau prievartinis žmonių laikymas joje ir yra tas katalikų hierarchų vadinamasis „laisvas apsisprendimas“.

 

Pažymėtina, kad atsisakymo priklausyti Romos Katalikų Bažnyčiai (RKB) pažymėjimai BUVO IŠDUODAMI vyskupo Juozo Tunaičio. Tokių liudijimų išdavimas sustabdytas tik vėliau, esą RKB „nėra įpareigota“ teikti tokių liudijimų, o atsiskirti nuo RKB esą galima tik „dvasiškai“, o ne juridiškai. Tai dar viena patogi bažnyčios „kanoninė tiesa“, per prievartą laikanti asmenis bažnyčios bendruomenėje. Juk krikštas atsispindi biurokratiniame lygmenyje, išduodant „krikšto liudijimus“, padarant įrašus krikšto knygose ir taip gausinant bažnytinę bendruomenę, tačiau priešingas liudijimas neišduodamas, argumentuojant „pakenkimu RKB autoritetui“ (1).

 

Taip pat paminėtina, kad Kanonų teisė nesutrukdė išduoti atsisakymo priklausyti RKB pažymėjimus ne tik Juozui Tunaičiui, bet ir Panevėžio vyskupijos klebonui J.Bučeliui, išdavusiam oficialius pranešimus dėl įrašų krikšto knygose padarymo apie konkretaus asmens atsisakymą priklausyti RKB. Tad kodėl kanonų teisė tampa bažnyčios politiniu manipuliacijos instrumentu, neigiančiu bažnyčios bendruomenės narių laisvo apsisprendimo teisę?

 

NEBŪK STATISTINIS VIENETAS – BŪK APOSTATAS!

 

Balandžio 15 dieną 15.40 val. susitinkame prie Vilniaus Katedros bokšto. Reikia turėti asmens dokumentą ir prašymą-pretenziją (prašymus reikia turėti tiek pirmą kartą einantiems apostuotis (žr. pirmą pavyzdį), tiek asmenims, nesulaukusiems jokio bažnyčios atsakymo po pirmojo bandymo atsisakyti priklausymo RKB (žr. antrą pavyzdį).


Pridedame prašymų ir apostazės liudijimo-pranešimo apie krikšto knygoje padarytus įrašus pavyzdžius.

 

(1) 2010 metais per apostazės akciją A. Poniškaitis teigė, kad atsisakymo priklausyti RKB liudijimai nebeišduodami todėl, kad atsiduria internete ir taip menkina bažnyčios autoritetą.

 

Feministinio fronto (FeF) informacija

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

+37061617324

 

Prašymo pavyzdys einantiems apostuotis pirmą kartą

apostaze_2011_prasymas

 

Prašymas nesulaukusiems bažnyčios atsakymo po pirmosios apostazės

apostaze_2011_prasymas_2

 

Apostazės liudijimas

apostaze_2011_liudijimas

 

Komentarai  

 
0 # apostazėMindaugas Šimkus Y-m-d H:i
"NEBŪK STATISTINIS VIENETAS"
Na ir ką reiškia toks šūkis? Kokia jo prasmė? Juk bet kokiu atveju būsi statistinis...

Kas norėjo, tas pasižymėjo save kaip nepriklausantį jokiai religinei bendruomenei per esurašymą....

O kokia nauda iš va tokių raštų, į kuriuos nėra atsakymų? Įrašų apie atsisakymą jau irgi nebedaro...

Naudą matyčiau tik jei būtų teisinė priemonė priversti juos padaryti įrašą apie apostazę - kitu atveju (tai yra jūsų atveju) tai tik laiko gaišimas (mano nuomone).
 
 
0 # ou jekcha Y-m-d H:i
Dabar sekmadieniais žmonės ne į bažnytukę pėdina, bet kiurkso prie teliko ir palaiko tarptautinį vilniaus chorą. Išmeskit teliką ir eikit į LRT ar RRT prašyt dokumento, patvirtinančio, kad tikrai išmetėt teliką. Ou jė, va čia tai anarchija, va čia tai rokenrolas!;-)
 
 
0 # Vysada prasomiaSergei Y-m-d H:i
a pa vyska labusu miargos gali atvriti i Naujynynkus . Darysime tusofke - gersimia alaus, esimia siemkias ir klausisimia " russkoje radio ". Labusai , niabukitia statystineis vieniatais, bukite urodais kaip ir mias.
 
 
0 # kritiškiems balsamsJustelis Y-m-d H:i
Beje, dėl pažymėjimų būtinybės:
pažymėjimų apie apostazę gali reikėti:
priimant kitą religiją,
tuokiantis su kito tikėjimo asmeniu (jei priimat jo religiją),
norint būti palaidotam be bažnytinių ritualų (kad giminės nereguliuotų) ir t. t.

"Naudą matyčiau tik jei būtų teisinė priemonė priversti juos padaryti įrašą apie apostazę - kitu atveju (tai yra jūsų atveju) tai tik laiko gaišimas (mano nuomone)."

Jeigu visi "anarchistai" pelys prie (vis dar) neišmesto televizoriaus, tai tikrai bus sunku priversti juos duoti, ką jie privalo duoti. Jeigu susirinktų daugiau žmonių, tai galėtume rimtesnį spaudimą padaryt nei 3 bimbiai ir 6 feministės, kad padarytų.
 
 
0 # o kam visa tai?: Y-m-d H:i
gal verciau liautis kreipti demesi i baznycia ir religija, ir baznycios varda pamineti tik tada, kada kalba paliecia mokescius:-)?