Policija kurpia bylą žmogui, laikiusiam plakatą „Visuomenė be neonacių“
aktyvizmas

kovo_11_suimtas-paleistas2011 m. kovo 11 d. keli žmonės išėjo į Gedimino prospektą priešais neonacių koloną laikydami plakatą su užrašu „Visuomenė be neonacių“ ir užbraukta svastika. Policijai keliskart pareikalavus pasitraukti nuo gatvės, jie pakluso.

 

Vėliau iš neonacių kolonos iššoko žmogus, užpuolė ant šaligatvio stovinčių protestuotojų laikomą plakatą ir mėgino jį sudraskyti, tačiau buvo atskirtas policijos ir nustumtas atgal į koloną. Kaip matyti iš nuotraukų ir filmuotos medžiagos, užpuolikas yra gerai žinomas Garliavos aktyvistas Vitalijus Keršis. Grąžintą į koloną jį už rankos pasičiupo parlamentaras Kazimieras Uoka.

 

Tuo metu policijos pareigūnai prie Mokslų akademijos sienos prirėmę vieną iš protestuotojų, uždėjo jam antrankius ir keturiese nusivedė į policijos automobilį. Čia, jau autobusiuke, jis buvo nugesintas smūgiu į pilvą. Plakatas „Visuomenė be neonacių“ buvo nešamas toliau ir netrukus buvo užpultas dar kartą.

 

Protestuotojai pakluso policijos reikalavimams (1:17-2:32)


 

Incidentas: V. Keršis užpuola ant šaligatvio stovinčius žmones (1:28-2:05)


 

Pažymėtina, kad suimtasis protestuotojas prieš jį suimant ramiai stovėjo ant šaligatvio, neskandavo jokių šūkių, nekliudė kolonai, viena ranka laikė plakatą, kitoje turėjo žaliai juodą ekoanarchistų vėliavą. Tą liudija gausios fotografijos ir vaizdo medžiaga. Nepaisant to, jis gavo šaukimą kovo 30 d. atvykti į 3-ąjį Vilniaus miesto policijos komisariatą, kur buvo apkaltintas nebūtais dalykais:

 

„2011-03-11 apie 16.40 val, Vilniuje., Gedimino prospekte pil. __________ viešoje vietoje kitų akyvaizdoje garsiai šūkavo elgėsi įžūliai bandė prasibrauti pro eisenos dalyvius, todėl šiais savo veiksmais pažeidė viešąją tvarką, bei sulaikymo metu priešinosi policijos pareigūnam,bandė išvengti sulaikymo, sulaikymo metu mosikavo rankomis, stumdė policijos pareigūnus.“ (Kalba netaisyta.)

 

Jis kaltinamas pažeidęs LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 str. (nedidelis chuliganizmas) ir 187 str. I dalį (teisėtų prokuratūros pareigūno reikalavimų nevykdymas). Pirmasis pažeidimas užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų arba administracinį areštą iki 30 parų. Antrasis – baudą nuo 200 iki 500 litų, jei jis padarytas pirmą kartą.

 

Kaltinamasis atsisakė pasirašyti po komisariate surašytu administraciniu teisės pažeidimu protokolu. Byla bus nagrinėjama 2011 m. balandžio 28 d., 9:00 val., Vilniaus miesto 3-ajame apylinkės teisme, Laisvės pr. 79A, Vilniuje.

 

Antifa Lietuva

2011 03 31

 

saukimas_i_teisma

 

Komentarai  

 
0 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Patys kalti, dabar teisiškai atsakysite. Ko iš viso lindote į gatves su plakatais ir bandėte išprovokuoti neramumus? Užpakalius prisėskite, ir problemų nebus. Patys jas susikuriate, bet vis tiek ieškote kaltų - naivu ir kvaila :-)
 
 
0 # Nacionalanarchi stasNacionalanarchistas Y-m-d H:i
AhahAHaHAHAhaHA

taip ir reikia šitam hipokratui
 
 
0 # :)ADOLFAS murza Y-m-d H:i
As manau jog mentu ir naciu mentalitetas( jei toki is viso jie turi) yra vienodas..t.y. neapykanta beveik viskam tik tokie kaip jie uniformuoti yra
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
troliai nepageidaujami. red.