Gegužės 1-ąją anarchistai aplankė badaujančius turgaus prekeivius
aktyvizmas

geguzes_1_anarchLaikai sparčiai keičiasi. Socdemai zuokėja, paleckiukai sovietėja, o profsąjungos toliau parsidavinėja. Gegužės 1-ąją švęsti nėra ką, o protestuoti nėra su kuo, tad būrelis anarchistų ir feminisčių nutarė aplankyti prie Seimo badaujančius turgaus prekybininkus, protestuojančius prieš kasos aparatų įvedimą.

 

       Pavakary keliolika žmonių susirinko į Laisvojo universiteto (LUNI) surengtą Gegužės 1-osios minėjimą. D. Pocevičius papasakojo apie kruvinus 1886 m. Čikagos Haymarketo įvykius, kada JAV valstybė myriop pasiuntė 8 anarchistus. Buvo rodomi dokumentinė medžiaga, iliustruojanti, kaip įvairiose šalyse minimas Gegužės 1-oji – dirbančiųjų protestų bei solidarumo diena.

 


 

Miesto centre anarchistai išdalino šimtus agitacinių lapelių, raginančių kovingai protestuoti ir rengtis visuotiniam streikui:

 

„Gegužės 1-oji tapo dirbančiųjų diena daugiau nei prieš 100 metų. 1886 m. gegužės 1-ąją Čikagos darbininkai paskelbė visuotinį streiką, reikalaudami 8 valandų darbo dienos. Policija trypė demonstrantus arklių kanopomis ir šaudė į juos iš kovinių ginklų. 1886 m. gegužės 5 d. valdžia suėmė itin aktyviai protestavusius 8 anarchistus ir nuteisė juos mirties bausme. Tačiau 8 valandų darbo diena buvo iškovota. Nuo to laiko kiekvienų metų gegužės 1-ąją viso pasaulio dirbantieji mini nužudytųjų anarchistų atminimą ir išeina į gatves keldami naujus reikalavimus.

Šiandien į Gegužės 1-ąją įprasta žiūrėti kaip į pramogą. Valdžiai parsidavusios profesinės sąjungos rengia linksmus piknikus ir spalvingas eisenas. Bet ar tikrai yra ką švęsti?

Bendrasis Lietuvos vidaus produktas (BVP), tik 2005 m. pasiekęs sovietinį lygį, šiandien yra nukritęs žemiau 1990-ųjų lygio. Bedarbystė siekia 20 proc., o pragyvenimo lygis Lietuvoje yra vienas mažiausių visoje Europoje.

Visa tai rodo, kad gegužės 1 d. reiktų ne švęsti, o kovingai protestuoti ir reikalauti kur kas didesnio darbo užmokesčio bei tvirtų socialinių garantijų. Profsąjungos nuėjo su valdžia, todėl savo gerbūvį turėsime išsikovoti mes patys.

PROTESTUOKIME IR RUOŠKIMĖS VISUOTINIAM STREIKUI!“

 

a.lt info

2011 05 01

 

geguzes_1_lapelis

 

Komentarai  

 
0 # pagarbaJustelis Y-m-d H:i
pagaliau anarchistai užsiima tuo, kuo ir turėtų užsiimti.
Strike!!
 
 
0 # meskapedo Y-m-d H:i
Mes irgi pas protestuotojus buvom nueje. su kebabais ir kepta vistyte. oj kaip akytes blizgejo :D
 
 
0 # ?flumen Y-m-d H:i
Galiu lažintis iš savo 'handmade' uzbekiškos kuprinės, kas mūsų anarchistai dar 100 metų Lietuvoj jokio streiko nesuorganizuos. Mūsų anarchistai tesugeba organizuoti iki 10 žmonių a la meninį performansą ir anoniminių lunatikų susirinkimus... Visos kitose akcijose - su paleckininkais, šiaip su žiopliais, dalyauti jiems nelygis, banalu, neintelektualu ir liaudiškai kalbant - zapadlo.
Taigi, tie patys turginiai jaučia dūšia (gyvenimo užgrūdinti), mato, kad mūsų anarchistai menininkai/špos ininkai - ir su tokiais nesusidės, nafig.
Tai paaiškinkit man ,prašau, durnai - koks dar čia "STRIKE"???
 
 
0 # sdfbzimbzim Y-m-d H:i
O, žinot, kas man tame jūsų video labiausiai patiko? Gitara. Velniop tuos visus banerius, vėliavas ir eisenas su 5 žmonėmis. Kodėl negalima sukurti paprastos, įkvepiančios dainelės, atsisėsti kur nors tiems patiems 5 žmonėms, pagroti, padainuoti - pasilinksminti? "If I can't dance, I don't want to be part of your revolution." - Emma Goldman. 5 žmonės eisenoje atrodo apgailėtinai ir atstumiančiai. 5 žmonės, traukiantys vieną dainą, brazdinantys gitarą ir linksmai leidžiantys laiką - sukuria artumo, jaukumo, šiltumo jausmą. O, jei dainos žodžiai būtų taiklūs, įsimintini, prasmingi ir skatinantys protestus, socialinį pasipriešinimą, muzika "catchy", taip sakant, tai būtų pats geriausias ir patraukliausias anarchistų protestas, kokį tik galima šiais laikais surengti. Bent jau man taip atrodo.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
na filmuko pradzia juokinga, bet nesvarbu :D
gerai, kad paminejot ir tiek.

tai manau reikia ziureti i kitu patirti, tarkim Baltarusijos anarchistu, kaip jie pritraukia ir ar isvis pritraukia jaunimo.
agitacija ir nieko daugiau negaliu sugalvoti, rizikuoti su molotovais neverta, kuomet yra vos 6-5 ar kiek zmoniu.

ka pati siulau flumen? propaganda of the deed?
 
 
0 # ?rrr Y-m-d H:i
kas ta grazi mergina su gitara?:-)
 
 
0 # >flumen+ Y-m-d H:i
Mieloji mergaite! Kokie bebūtų Lietuvos anarchistai, anarchizmo nepopuliarumo priežastis slypi ne juose, bet Lietuvos visuomenėje. Anarchizmą reikėjo propaguoti tais pačiais Sąjūdžio laikais. Per po to sekusius 20 metų mes tiek prisivalgėm silpnos neautoritariško s valstybės ir ją lydinčio chaoso (liaudiškai - "anarchijos"), kad artimiausius 50 metų kritiškai nusiteikusių ir emigruoti neketinančių liaudies atstovų galvose pakaks vietos tik svajonėms apie Diktatorių, atjosiantį ant balto žirgo ir geležiniu kumščiu įvesiantį Tvarką. Apie bent kiek masiškesnį anarchistinį judėjimą esant tokioms sąlygoms ir tokioms nuotaikoms reikia pamiršti.
Ir tai ne vienos Rytų Europos problema. Štai, truputis naujienų iš kito Europos pakraščio:
http://yakobinets.livejournal.com/96589.html
http://www.nytimes.com/2007/07/23/world/europe/23iht-salazar.4.6790015.html
 
 
0 # plyta Kristinato flumen Y-m-d H:i
flumen, kiek akcijų padėjai suorganizuoti, ką pati nuveikei, kad anarchistų judėjimas Lietuvoje augtų, būtų skaitlingesnis, įtakingesnis? kiek LUNI paskaitų suorganizavai, kiek kartų jose diskutavai, kiek kartų buvai lektorė? ar ne tavo tylėjimas verčia tave kitų darbus taip nuvertinti ir tuos, kurie drįsta sėdėti priekyje ir gali kalbėti, vadinti "bosais"? tylinčiųjų bėda, kad jie nėra kalbantieji, o ne kalbančiųjų. ne veikiančiųjų bėda, kad yra tų, kurie moka tik pavaryt iš aukšto, prisiėmę labai protingų vaidmenį.
 
 
0 # HmmGintarasK Y-m-d H:i
O su kuo anarchistams jungtis? Apskritai būtų man keista jei anarchistai prie kažkokios tai partijos glaustusi, kaip yra Rusijoje. O tą visi puikiai galėjome matyti per Gegužės 1-osios minėjimą Maskvoje. Paprasčiausiai manau, kad žmonės per mažai apsišvietę. Juk žodis "anarchizmas" žiniasklaidos nušviečiamas kaip ardomoji veikla siekiant visiškos betvarkės ir t.t Jei anarchistai rėkautų kokius nors nacionalistiniu s, pusiau fašistinius lozungus, žmonių būtų galima pritraukti ne mažiau nei pritraukia anie naciukai. Bet tai žinoma būtų absurdas. Šiaip lieku prie savo nuomonės, kad svarbiausia visuotinė informacijos sklaida. Ir žinoma, pritariu, kad yra labai blogai kai anarchizmas užsidaro tarp "keturių sienų".
 
 
0 # flumenComandante Y-m-d H:i
Tu Lietuvoje gyveni ar užsienyje?
 
 
0 # pažiūrėjau filmuką+ Y-m-d H:i
Pirmas 30 ir paskutines 5 sekundes galima būtų ir iškirpti, nes nieko neprideda ir šiaip kvailai atrodo. Mano asmeninė nuomonė, netrolinu ir nieko nesiekiu įžeisti.
 
 
0 # Racionalūs veiksmaimazylis Y-m-d H:i
Šią gegužės pirmąją Lietuvos anarchistai, veikdami kiek leidžią jų pajėgos, ėmėsi geriausios strategijos ir pasiekė mažą pergalę.
Su tuo ir sveikinu.
 
 
0 # po paraliaisAngis Y-m-d H:i
Mieloji flumen, atleisk kad taip retai paremiu tavo komentarus ir bandymą budinti (sic!) anarchistinę bendruomenę (?)
tenka šiek tiek nuo albinų bėgiot :-)
bet man gėda matyti kaip viena mergina ragina ir ragina imtis rimtų veiksmų o vietoj atsako gauna šūdu į veidą...
aišku mūsų vaikinai protingesni už mus kvailas mergas. jiems imt molotovą į rankas ne lygis. juk daug patogiau pasėdėt prie kompo ir pafilosofuot apie paskutinį Žižeko kūrinį...
paprastam žmogui nusišikt ant Žižeko, ant Kropotkino ir visų kitų. jiems netgi nusišikt ant anarchizmo, kubilizmo ir kitų -izmų. jiems bus dzin ar gerą gyvenimą jiems užtikrins anarchistinė revoliucija ar naujas lietuviškasis Hitleris.
toks vaizdas kad jūs visi atšokę nuo žmonių taip kaip kokie Kubiliai ir Šimonytės... gaila, bet tiesa.
sakot flumen nedaro nieko. sakot aš nedarau nieko. mes kiekvieną kartą rašydamos rizikuojam būt užpelenguotos ir išprievartautos VSD rūsiuose, kaip Kusaitės kokios blemba... o jūs net to nesugebat. būdami anrchistais nesugebat net surizikuot ir komentaruose šaukt TEGYVUOJA REVOLIUCIJA!!!!!
jei darytumėt bent tiek tai jau būtų labai daug. pastaruoju metu mano pažystamų rate jau nėra tokių kurie glvotų jog revoliucija nereikalinga ar necivilizuota. aš jau nepažįstu žmonių kurie manytų jog kažką pakeist galima būtų be smurtinės revoliucijos.
AR TAI MENKAS PASIEKIMAS? Mūsų policinėje valstybėje, aš jūsų klausiu ar tai menkas pasiekimas įtikinti paprastus lietuvos proletarus, iš prigimties taikius ir rambius, tuo kad jei prasidėtų sukilimas tai nepaisant politinės krypties reikia prie jo jungtis?
aš noriu net pasakyti labai keistą i revoliucingą mintį - šiuo metu Lietuvoje reikalinga BET KOKIA revoliucija. ar tai būtų fašistinė ar kitokia.
nes mums reikalingas BET KOKS PASIKEITIMAS. bet kas, kas pajudintų mus iš status quo stagnandum...
TEGYVUOJA REVOLIUCIJA!!!! !!!!!!!!!
 
 
0 # nemąstantiemsMąstantis Y-m-d H:i
Kas sugalvoja tokius absurdiškus faktus, kad pragyvenimo lygis žemesnis negu buvo anksčiau, tarkim sovietų okupacijos metu ar iškart atgavus nepriklausomybę ? Reikia būti visišku idiotu, kad rašyti tokias nesąmones. Pagal ką matuojama? Sovietų okupacijos metu parduotuvėse užtektinai buvo duonos, kruopų ir degtinės. Dabar yra ko nori. Aišku, turbūt sakysit, kad nors visko ir yra, nėra kam tų prekių pirkti? Vėlgi turi būti idiotu, kad nematytum, kiek yra parduotuvių ir kiek yra pirkėjų. Kažkaip Maximų skaičius vis daugėja, o ne mažėja. Kodėl?
Bedarbystė Lietuvoje siekia apie 13%, ne 20. Ir tai dėl to, kad didžioji dalis bedarbių yra nekvalifikuoti darbininkai, o tokių paklausa rinkoje yra minimali. Ne Kubilius kaltas, kad jie neturi išsilavinimo.
Pragyvenimo lygis Lietuvoje yra didesnis už daugelį Europos šalių. Galbūt rašantysis turėjo galvoje Europos Sąjungą, gal išvis neskiria jos ir Europos.
Nors, pažiūrėjus video pradžią, pasidaro visiškai aišku, kodėl prirašyta tokių nesąmonių.
 
 
0 # Nu pagal maneViktoras Butas Y-m-d H:i
Jei mokėt mokesčius visem arba niekam. Jei visems tai kasos aparatas su čeikiu reikalingas tiek prostitutėms kiek ir turgaus prekeiviams.
 
 
0 # nu krcflu Y-m-d H:i
Nešvankybės trinamos. Red.