Graikijoje siautėja policija ir neonaciai (video, foto)
aktyvizmas
atenai_2011_05_11_-_00       2011 m. gegužės 11-ąją Graikijoje buvo surengtas dar vienas 24 valandų visuotinis streikas. Dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo demonstracijose prieš socialistų vyriausybės vykdomą skurdinimo politiką. Ši visuotinio streiko diena Graikijoje pasižymėjo atviru policijos smurtu ir ypatingu žiaurumu. Į ligonines pateko apie 100 protestuotojų.

 

Atėnuose pasibaigus didžiausio profsąjungų susivienijimo GSEE rengtai demonstracijai, namo einančią anarchistų koloną netikėtai be jokios priežasties atakavo specialiosios policijos būrys. Incidentas įvyko Panepistimiou gatvėje, netoli „Attica“ prekybos centro.

 

Policininkai metė į anarchistų būrelį keletą garsinių granatų, tuoj pat ėmė mušti anarchistus lazdomis, griauti ant šaligatvio ir purkšti į veidą ašarines dujas. 12 žmonių buvo sužeista, vienas jų yra kritinėje būklėje.

 


 

30-metis Yannis K. komos būsenoje buvo nugabentas į Nikėjos ligoninę. Jam yra smarkiai sužalota galva. Gydytojai spėja, kad galva sumušta ne policijos lazda, o kitu kietu daiktu, greičiausiai gesintuvu.

 

Tos pačios dienos vakarą įvairiose Atėnų vietose įsiplieskė spontaniškos demonstracijos prieš policijos smurtą. Prie Politechnikos instituto policija sulaikė dar 7 anarchistus. Atskirą kelių šimtų žmonių maršą surengė Graikijos komunistai (KKE). Daugiausia buvo atakuojamos valdančiosios PASOK partijos būstinės.

 

Gegužės 12 d. 500 žmonių dalyvavo demonstracijoje, protestuojančioje prieš policijos žiaurumą. Nepaisydama to, gegužės 12-13 dienomis policija tęsė atakas prieš anarchistus. Policininkai, kartu su neonaciais, atakavo anarchistinį Villa Amalias skvotą Atėnuose, tomis dienomis buvo vykdomi masiniai anarchistų areštai Exarchijos rajone.

 

Kartu su policija suaktyvėjo ir neonaciai. Atėnuose jie surengė keletą pogromų, nukreiptų prieš imigrantus. Per pogromus jie nusiaubė keliolika imigrantų parduotuvių ir nužudė 21 metų Atėnų gyventoją iš Bangladešo.

 


 

Pagal http://www.occupiedlondon.org/blog parengė N.K.

2011 05 12

 

atenai_2011_05_11_-_0

 

atenai_2011_05_11_-_1

 

atenai_2011_05_11_-_2

 

atenai_2011_05_11_-_3

 

atenai_2011_05_11_-_4

 

atenai_2011_05_11_-_5

 

atenai_2011_05_11_-_6

 

atenai_2011_05_11_-_7

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 http://en.contrainfo.espiv.net/

 

Komentarai  

 
0 # :Dliaulius Y-m-d H:i
nu va, ir vel fashistai puola :D.
 
 
0 # šūdų malūnėlis sukasi toliau...Pilietis Y-m-d H:i
Anarchistai ir komunistai nekalti - KALTA APLINKA...

Pagal idėją dabar visokie graikų atseit "antifa" turėtų kerštaudami užpulti su armatūromis, kokį vieną atseit graikijos nacį. Užmėtyti ką nors molotovo kokteiliais ar padegti kokią valstybinę įstaigą ir kaip visada "netyčia" pražūdyti kažkiek pastate būvusiu žmonių.

Revolicija visgi...

O realiai niekuo nesiskiria nuo savo priešininkų. SAME SHIT !
 
 
0 # echvot Y-m-d H:i
agi ten valdžioj socialistai, geriausi anarchistų draugai...
 
 
0 # .Satanyzmas Y-m-d H:i
Pala pala. O anarchistai "nesiautėja"? Tik ginasi, ar kaip čia suprast?
 
 
0 # За что боролись, на то напоролись.NeTiesa.lt Y-m-d H:i
Žinoma, anarchistų akimis smurtas pateisinamas tik tada, kai akmenis mėto ir lazdomis politiškai nesusipratusius elementus politkoreguoja patys anarchistai, nes tuomet tai "teisingas ir būtinas smurtas"...

Jūs taip intensyviai norite sukelti revoliuciją, kad tikrai neturėtumėt stebėtis gavę per žabtus nuo kontrrevoliucio nierių.
 
 
0 # O taipIgnas Y-m-d H:i
Nu ir ko jau dabar raudat? Butu mano valia, sakyciau visiem is eiles, po pora spyriu galvon suleist reikejo. O tai gal dabar supras, kad pabodot su savo issidirbinejima is, plytu metimais ir turto niokojimu.