Ispanijos revoliucija keičia strategiją ir eina į mases
aktyvizmas

ispanijos_revoliucijaIspanijos „Gegužės 15-osios“ judėjimo generalinė asamblėja antradienio, birželio 7 d., nusprendė ateinantį sekmadienį išardyti palapinių miestelį Puerta del Sol aikštėje. Tai padaryta priėmus kitą – „ėjimo į mases“ – strategiją. „Gegužės 15-osios“ judėjimas nuo šiol sieks užmegzti kuo glaudesnį ryšį su vietos gyventojais ir persikels į daugelį Ispanijos miestų aikščių.

 

Palapinių miestelis bus išardytas birželio 12 d., o birželio 19 d. suplanuota pati didžiausia protesto akcija Ispanijoje. Masiniuose protestuose visuose Ispanijos miestuose tą dieną dalyvaus keli šimtais tūkstančių gyventojų.

 

Birželio 8 d., trečiadienį, Madrido gyventojai surengė masines protesto eitynes nuo Puerta del Sol aikštės iki Deputatų kongreso pastato. Eitynių dalyviai nužygiavo San Jerónimo gatve, tačiau buvo sustabdyti policijos užkardos ir specialiai sustatytų policijos furgonų. Protestuotojų minia priešais policininkus stovėjo keletą valandų.

 


 

Nemažai manifestuotojų yra nepatenkinti sprendimu išardyti palapinių miestelį centrinėje Madrido aikštėje, nes jis turėjo simbolinę galią. Vis dėlto dauguma mano, kad tai reiškia kokybiškai naują decentralizuoto judėjimo etapą.

 

Protestai ir manifestacijos dabar vyks ne vienoje aikštėje, o daugelyje aikščių vienu metu. Ši strategija jau buvo išbandyta gegužės 28-ąją, kada į liaudies asamblėją įvairiose Madrido vietose buvo susirinkę apie 30 000 žmonių, kurie koordinavo savo veiksmus ir dalyvavo kolektyvinių sprendimų priėmime.

 

Žinoma, tokia strategija nereiškia, kad bus veikiama tik vietiniu lygmeniu. „Gegužės 15-osios“ judėjimo atstovai pranešė, kad 2011 m. spalio 15 d. bus surengta pasaulinė protesto akcija, kuri, kaip tikimasi, bus lemiamas posūkis naujojoje Europos gyventojų revoliucijoje.

 

Pagal www.lne.es ir www.20minutos.es parengė N.K.

2011 06 09

 

Komentarai  

 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
labai nusivyliau. tik parodo, kad is esmes mazai kam rupi is tikruju pakeisti sistema, kad tereikia pakelt algas ir viskas bus liuksiska.
nes niekas netrukdo, tureti miesteli palapiniu, lupti akmenu grindini, ir dar "eiti i mases"...dar kas nori pasilikti, neturi tokios galimybes
 
 
0 # zenklaskelio Y-m-d H:i
man tai juokinga, kai kiekviena pirstelejima "revoliucija" vadina
 
 
0 # ?slavik Y-m-d H:i
ce rivoliucija pries fashyzma,ar kaip?
 
 
0 # anekdotasjuokdarys Y-m-d H:i
Ka daryt, jeigu pinigu nera? Must politika kaip pinata!
:-))
 
 
0 # mintysAG Y-m-d H:i
Vartojimo kultura dave istizima, o istizimas susiplino priotus ir dvasia, tad smuko gyvenimo kokybe. Todel valdzios nuvertimas is esmes nlb ka isspres. Reikia davisnes revoliucijos ar kazko tokio (tik ne islamiskos ;-))
 
 
0 # netikra revoliucijapo vandeniu Y-m-d H:i
Tai kas vyksta Ispanijoje (ir Graikijoje bei dauguma kitų panašių šalių) yra tiesiog prie vartojimo sistemos pripratusio narkomano maištas, kuomet nebegauna dozės. Bet toks žmogus jau nesusimasto, kad ši sistema veda į niekur ir jį patį įkalina. Vadint normalia revoliucija to niekaip neišeina, nes ispanai šiuo atveju nenori pakeisti sistemos, nenori keisti fundamentalių pamatų, jie tik nori atstatyti vartojimą ir vartojimo visuomenės užimtumą (pagal sistemos standartus) koks buvo įmanomas iki krizės. Pasitelkiami gražūs abstraktūs lozungai, bet po jais slepiasi paprasčiausias ikikrizinių vartojimo sistemos mastų atstatymo noras. Jokių pokyčių ir tikro maišto prieš sistemą.