Ispanijos revoliucija keičia strategiją ir eina į mases
aktyvizmas

ispanijos_revoliucijaIspanijos „Gegužės 15-osios“ judėjimo generalinė asamblėja antradienio, birželio 7 d., nusprendė ateinantį sekmadienį išardyti palapinių miestelį Puerta del Sol aikštėje. Tai padaryta priėmus kitą – „ėjimo į mases“ – strategiją. „Gegužės 15-osios“ judėjimas nuo šiol sieks užmegzti kuo glaudesnį ryšį su vietos gyventojais ir persikels į daugelį Ispanijos miestų aikščių.

 

Palapinių miestelis bus išardytas birželio 12 d., o birželio 19 d. suplanuota pati didžiausia protesto akcija Ispanijoje. Masiniuose protestuose visuose Ispanijos miestuose tą dieną dalyvaus keli šimtais tūkstančių gyventojų.

 

Birželio 8 d., trečiadienį, Madrido gyventojai surengė masines protesto eitynes nuo Puerta del Sol aikštės iki Deputatų kongreso pastato. Eitynių dalyviai nužygiavo San Jerónimo gatve, tačiau buvo sustabdyti policijos užkardos ir specialiai sustatytų policijos furgonų. Protestuotojų minia priešais policininkus stovėjo keletą valandų.

 


 

Nemažai manifestuotojų yra nepatenkinti sprendimu išardyti palapinių miestelį centrinėje Madrido aikštėje, nes jis turėjo simbolinę galią. Vis dėlto dauguma mano, kad tai reiškia kokybiškai naują decentralizuoto judėjimo etapą.

 

Protestai ir manifestacijos dabar vyks ne vienoje aikštėje, o daugelyje aikščių vienu metu. Ši strategija jau buvo išbandyta gegužės 28-ąją, kada į liaudies asamblėją įvairiose Madrido vietose buvo susirinkę apie 30 000 žmonių, kurie koordinavo savo veiksmus ir dalyvavo kolektyvinių sprendimų priėmime.

 

Žinoma, tokia strategija nereiškia, kad bus veikiama tik vietiniu lygmeniu. „Gegužės 15-osios“ judėjimo atstovai pranešė, kad 2011 m. spalio 15 d. bus surengta pasaulinė protesto akcija, kuri, kaip tikimasi, bus lemiamas posūkis naujojoje Europos gyventojų revoliucijoje.

 

Pagal www.lne.es ir www.20minutos.es parengė N.K.

2011 06 09