Baltarusijoje sparčiai plinta „socialinių tinklų revoliucija“ (foto, video)
aktyvizmas

2011_06_22_minskas_0Š. m. gegužės 15-ąją Ispanijoje prasidėjusi vadinamoji „Europos revoliucija“ didžiausio atsako susilaukė ne tik Graikijoje, bet ir... Baltarusijoje. Nuo birželio 8-osios kiekvieną trečiadienį į Baltarusijos miestų gatves išeina tūkstančiai nepatenkintų žmonių. „Revoliucija per socialinius tinklus“ Baltarusijoje vyksta be politinių lozungų, žmonės nieko neskanduoja, tik ploja rankomis.

 

Specialiosios pajėgos vaiko visas nesankcionuotas akcijas, o valdžia daro viską, kad žmonėms nebūtų leista susirinkti aikštėse. Prieš žmonių iniciatyvą pasitelkiamas ne tik OMON‘as, bet ir vietinis „hitlerjudendas“ – koviniai „Baltarusių respublikinės jaunimo sąjungos“ („Белорусский республиканский союз молодежи“) būriai, pavadinti „Jaunimo teisėsaugos būriais“ („Молодежные отряды охраны правопорядка“). Trumpai kirpti kresni jaunuoliai elgiasi kaip omonininkai – keliese čiumpa iš minios protestuotoją ir tempia jį milicijos automobilį.

 

Nepaisant itin griežtų represijų, „plojantys“ masiniai protestai vyko birželio 8, 15, 22 ir 29 dienomis. Pačios didžiausios akcijos numatytos kitą trečiadienį, liepos 3 d., per Baltarusijos nepriklausomybės šventę.

 

Birželio 22 d. protestai vyko daugiau nei 30-yje Baltarusijos miestų. Minsko centre susirinko tūkstančiai žmonių. Protestą prieš ekonominę valdžios politiką jie išreiškė tylėdami ir plodami rankomis. Specialioji milicija ir „Jaunimo sąjunga“ aktyviai „pakavo“ protestuotojus. Baltarusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos „Viasna“ duomenimis, Minske buvo sulaikyta apie 200 žmonių.

 

Valdžia pagrasino, kad protestuotojus masiškai ims į kariuomenę. „Tarp sulaikytų asmenų, neteisėtai dalyvavusių birželio 22 d. protesto akcijose, daugiau nei pusė – jaunuoliai, kurie išsisukinėjo nuo karinės tarnybos. Informacija perduota kariniams komisariatams, kurie nuspręs, ar minėti asmenys bus pašaukti atlikti skubios karinės tarnybos, ar jiems bus taikoma administracinė (baudžiamoji) atsakomybė“, – pranešė Gynybos ministerijos atstovai.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

2011_06_22_minskas

Birželio 22 d. Minske

 

Birželio 29 d. Minske, kaip ir kituose Baltarusijos miestuose, vyko „Socialinių tinklų revoliucijos“. Tą dieną Minsko centras buvo apsuptas OMON‘o. Miesto centre buvo daug „Baltarusių respublikinės jaunimo sąjungos“ (BRJS)smogikų. Greta Respublikos rūmų buvo pastatyta scena, 18:30 val. Oktiabrsko aikštėje prasidėjo popmuzikos koncertas. Vis dėlto įvairiose miesto vietose buvo surengtos nesankcionuotos eitynės. Pvz., 19:00 val. 50 plojančių žmonių grupė pražygiavo Nepriklausomybės prospektu. Opozicijos duomenimis, birželio 29-ąją buvo suimta apie 150 protestuotojų.

 

Kaip pranešė „Vakarinio Grodno“ laikraštis, Grodno centras buvo apsuptas milicijos. Į jį nebuvo galima patekti, jei ant galvos neturėjai žalios BRJS kepuraitės. Protesto akcijos dalyviai, susirinkę Lenino aikštėje, pajudėjo stoties link. Kolonoje žygiavo apie1000 žmonių. Birželio 29 d. Gomelyje protestavo 800, Breste – 300, Vitebske – 300 žmonių.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Birželio 29-oji Minske

 

2011_06_29_grodno

Birželio 29-oji Grodne

 

Didžiausi „plojančiųjų“ protestai planuojami liepos 3 d., kai šalyje bus minima Nepriklausomybės diena. Baltarusijos Vidaus reikalų ministerija žada nesulaikyti tą dieną žygiuosiančių pilietinės protesto akcijos dalyvių, tačiau įspėja, kad ploti bus galima tik pagal komandą.

 

Vienas iš opozicijos aktyvistų a.lt portalui džiaugsmingai parašė: „Galiu pasakyti, kad Rubikonas peržengtas. Birželio 22-ąją žmonės buvo žiauriai vaikomi ir daugelis manė, kad vaikinai nusiramins, bet išėjo priešingai! Neįsivaizduoju, kas dėsis liepos 3-iąją!“

 

Pagal www.charter97.org parengė en arche

2011 06 29

 

Komentarai  

 
0 # anarchistamsalsas Y-m-d H:i
sveiki

kaip sekesi pasauline revoliucija???
 
 
0 # sveikasdp Y-m-d H:i
nieko naujo. kaip seniau ir tiek.
 
 
0 # Kas pasaulį ringe valdoViktoras Butas Y-m-d H:i
Ryt bus bantyta įvykdyt revoliuciją(sąm okslą)bokso ringe prieš Visų laikų stipriausią boksininką Wladimirą Klitschko. Haye viso šito vykdytojas. Aš pats šiandien turėjau varyt Į Bliuzo naktys, bet taip ir neišėjo. Nieko užtai rytoj turėsiu puikų vakarą nervams nuramint. Taigi ryt anarchistai žiūrėkit 21:30 per Lietuvos Ryto tv(pasaulio pabaiga, kad Lietuvoj rodys) didijį ir galutinį revoliucijos numalšinimą. Bus galutinai įrodyta, kad baltaodžiai ringe dominuoja, ir kas pasaulyje karalius. http://www.youtube.com/watch?v=8gRgA9EZquk Nekenčiu Haye ir jį dievinančių vakariečių. Kličko stipriausias visų laikų boksinkas ir viskas. Spaudos konferencija, pažiūrėkit koks jis pasipūtes tik auksinių grandinių ir žiedų trūksta http://www.youtube.com/watch?v=y71l8oORuFY&feature=fvwrel
 
 
0 # joamaras Y-m-d H:i
siaubas ir tiek toj baltarusijoj
 
 
0 # superžydas Y-m-d H:i
kapitalistų svajonės pyldosi.
 
 
0 # Tegu pamato pasaulisMiglaja Y-m-d H:i
nu ir gerai, kad revoliucija pagaliau Baltarusijoj vyksta. Pasaulis pamatys, kaip žiauriai slopinami protestai būna(nors žmonės tik ploja). Paspausčiau ranką tam anarchistui, kuris sugalvojo plojimo formą.
 
 
0 # baltarusija prie skurdo privede jav ir es uz tai kad nestojo i esalachas Y-m-d H:i
lukasenka malacius!laikos i iki paskutiniuju,ir istikimas savo nsaliai,neparuo da savo zmoniu susiktai es! tik jums aviu bandai ka tv parodo tuom ir tikit.nes visa spauda ir televizija ira papirkta sumautu debilu,kurie nori uzgrobti visa pasauli tai MASONAI! i juos ieina visu saliu auksciausi valdininkai,pop iedziai. lukasenka prilygsta kenedziui,kuri uzlenke masonu sakalai.uz tai kad jis norejo isardyti federalini banka,kuris priklauso privatiems savininkams ZYDAMS,vat jie ir karaliauja piramides virsuneje,jie remia visus karus,sukelia dirbtinas krizes ir visame pasaulije nuvertineja valdzias,tam kad pastatytu savo zmones.viskas taip aisku,kad net abejoniu nekyla.bet kol zmones ir toliau ziures tv,tol matys iskreipta veida. kolkas galime dziaugtis mazai apribotu internetu,bet ateis toks laikas,kad nebegalesime bet kokiom temom bendrauti per neta,nes bus tokia cenzura apie kuria net nesapnavot.o sita demokratija tik iliuzija,kvaili nti aviu bandai
 
 
0 # Baltarusijos revoliucijaAndrius Y-m-d H:i
Nesupratau - koks ryšys tarp kažkokios ten "Europos revoliucijos", atseit vykstančios Ispanijoje, ir Baltarusijos revoliucijos per socialinius tinklus?