Solidarumo Federacija: anarchistai atsako į Londono riaušes
aktyvizmas

00hackney       Žiniasklaidos priemonėms kaltinant „anarchiją” už Londone besiplėtojantį smurtą, nuvilnijusį per visą Angliją, Šiaurės Londono Solidarumo Federacija išplatino šį pareiškimą – tai sostinėje veikiančios anarchistų organizacijos atsakas.

 

       Per pastarasias kelias dienas riaušės atnešė milžinišką žalą Londono rajonams, parduotuvių fasadams, namams ir automobiliams. Iš kairiųjų girdime nesiliaujantį šauksmą, kad riaušes sukėlė skurdas. Iš dešiniųjų girdime, kad banditai ir asocialūs elementai pasinaudojo tragedija. Abi nuomonės yra teisingos. Plėšimai ir riaušės, kilusios per pastarasias dienas, yra sudėtingas ir nevienalytis fenomenas.

 

       Neatsitiktinai riaušės vyksta dabar, kuomet karpoma parama Didžiosios Britanijos neprivilegijuotiesiems; žmonės yra paliekami kristi į bedugnę, o krisdami jie dar sumušami Londono policijos lazdomis. Bet neturėtų būti jokio pateisinimo tiems, kurie padeginėjo namus ir terorizavo dirbančiuosius. Tokie dalykai neturi būti remiami.

 

       Varganų rajonų gyventojų įsiūtis yra toks, koks yra, – grėsmingas ir nekontroliuojamas. Bet jis nėra nenuspėjamas. Britanija dešimtmečiais slėpė savo socialines problemas, atitverdama jas nuo pašalinių akių brutalia ginkluotų žmonių sargyba. Užaugti varganuose rajonuose reiškė niekuomet jų nepalikti – jas paliksi nebent sėdėdamas ant policijos mikroautobuso galinės sėdynės. Devintojo dešimtmečio pradžioje tokios problemos įžiebė Toksteto riaušes. Dešimtajame dešimtmetyje jos prisidėjo prie Pol Takso riaušių. Dabar jos vyksta vėl, nes problemos ne tik išliko, bet ir išaugo.

 

       Policijos smurtas ir brutalumas visuose Didžiosios Britanijos varganuose rajonuose yra kasdienio gyvenimo dalis. Norint išgyventi, vos pakanka socialinės paramos, bet jos teikimo sistema sumenko ir buvo sustabdyta. Haknyje dirbusiems socialiniams darbuotojams, kurie kilo iš varganų rajonų ir pažinojo vaikus bei galėjo padėti spręsti jų problemas, buvo pasakyta, kad jiems nebebus mokama. Nuomos kainos kyla, valstybės remiami darbai, kurie anksčiau atnešdavo į rajoną pinigus, yra karpomi. Žmonės, kurie visada turėjo labai mažai, dabar nebeturi nieko. Nebeturi nieko, ką galėtų prarasti.

 

       Neturėtų būti nuvertintas ir žiniasklaidos vaidmuo. Nepaisant visų kalbų apie „taikius protestus”, kurie vyko prieš įvykius Totenhame, žiniasklaida nebūtų palietusi šios istorijos, jei būtų įvykusi tik taiki demonstracija prie policijos būstinės. Policijos smurtas ir protestai prieš jį vyksta nuolat. Tačiau žiniasklaida pajunta poreikį suteikti tam dėmesio tik kuomet, kai antroji pusė atsiliepia naudodama smurtą (prieš pagrįstus taikinius arba ne).

 

       Taigi neturėtų būti jokios nuostabos, kad žmonės, kuri gyvena kęsdami skurdą ir smurtą, galiausiai pradėjo karą. Neturėtų būti jokios nuostabos, kad žmonės vagia plazminius televizorius, kuriuos pardavę susimokės kelių mėnesių nuomą, ir palieka lentynose knygas, kurių negali parduoti. Daugeliui tai tėra vienintelė ekonomikos perskirstymo forma, kuri tarnaus jiems ateityje, tęsiantis bevaisėms darbo paieškoms.

 

       Daug buvo kalbama apie tai, kad riaušininkai atakavo „savo pačių bendruomenes”. Bet riaušės nevyksta socialiniame vakuume. Riaušės devintajame dešimtmetyje buvo vykdomos kryptingiau: buvo vengiama atakuoti nekaltuosius, o vietoj to atakuojami taikiniai, labiau reprezentuojantys klasinę ar rasinę priespaudą: policija, policijos būstinės ir brangios parduotuvės. Kas pasikeitė nuo devintojo dešimtmečio pradžios? Valdžiusios vyriausybės dėjo nemažas pastangas, kad būtų sunaikintas bet koks darbininkų klasės solidarumas ir identitetas. Taigi ar nenuostabu, kad šie riaušininkai ima atakuoti kitus mūsų klasės narius?

 

       Solidarumo Federacijos veikla grįsta pasipriešinimu darbo vietoje. Mes nesame susiję su plėšikavimu, bet kitaip negu reakcingi dešinieji arba kai kurie riaušininkų veiksmus smerkiantys komentatoriai iš kairės, mes nesmerksime riaušininkų ir atleisime tiems, kurių mes nepažįstame, už jiems niekada nepasiekiamo turto perėmimą.

 

       Bet kaip revoliucionieriai, mes negalime atleisti už atakas prieš nekaltus dirbančius žmones. Parduotuvių, virš jų esančių namų ir transporto, kuriuo vykstama į darbą, padegimai, praeivių užpuolimai ir panašūs dalykai yra atakos prieš mus pačius, ir tam turi būti priešinamasi lygiai taip, kaip prieš bet kokią vyriausybės „diržų veržimosi” politiką, prieš kainas pučiančius oligarchus ar prieš darbdavius, norinčius vogti iš mūsų darbą. Žmonės turi susiburti drauge, kad galėtų apsiginti, kuomet toks smurtas grasina namams ir bendruomenėms. Mes tikime, kad teisėtas riaušininkų pyktis gali būti žymiai galingesnis, jeigu yra nukreiptas kolektyvine, demokratine linkme, jei siekiama ne terorizuoti kitus dirbančiuosius, o sukurti pasaulį be išnaudojimo ir nelygybės, be kapitalizmo.

 

      http://libcom.org vertė J.V.

       anarchija.lt

       2011.08.14.

 

Komentarai  

 
0 # kalba 'plesikautojai' .....dg Y-m-d H:i
http://indiatoday.intoday.in/site/story/uk-riots-looters-feel-no-remorse-london/1/147949.html

"Obviously, I saw an opportunity so I went to it," says one of the men, his face carefully wrapped up to conceal his identity.

Another young man who looked 16 said that he looted primarily to provide for his young son.

"I got him clothes. I got him nappies, powder, the whole Johnson set," he says with a chuckle.

Another man claimed that he looted electrical goods worth 163;2,000 pounds ($3,240 US). "Not paying for nothing, it was all free. Two grand in a couple of days, a week, that's nice, that's good pay," he says.

One of the self-confessed looters says that he deliberately targeted a shop which had once turned him down for a job. "This is payback," he said.

When asked whether he felt any remorse for what they claimed to have done, the young men insisted that they did not.

"No, because I'm watching my plasma that I just got. Feels like Christmas came early," one of the men says, as his friends laugh.

However, the tone becomes much more serious when they are asked about what they think is the cause of the recent unrest. "Right now it looks like there isn't a future for young people, that's how I see it because the government they are not helping anyone out except the rich people. They don't care for us. They just leave us on the blocks to do whatever we do," says one of the young men, standing close to some ageing council flats, which lie just across the river from the gleaming Canary Warf at the heart of London's financial district.

One of the other men is more specific in his demands from the government.

"They should put back on EMA (Education Maintenance Allowance - a grant given to the poorest teenagers to help them say in education), help all the single mothers that are struggling, uni cuts (university tuition fee rises), everything."

"This isn't just like we're doing it for the fun of it, we're doing this for money to survive in this world but until we get that or a little bit of support from the government, it's not going to stop," he warns.
 
 
0 # ~Pilietis Y-m-d H:i
Feels like shit run fast... :-)
 
 
0 # durniaiapsimyžęs patriotas-idiotas Y-m-d H:i
Aha tikrai nepasiturintys bedarbiai ten buvo su naujom mašinom ir busikais :D Dar kartą sakau, tai eiliniai atmatos vagys ir banditai, kurių vieta kalėjime, darbo yra, jie tik tingi eit dirbt. Degradai.
 
 
0 # >Pilietis Y-m-d H:i
Kuo toliau, tuo labiau matosi,kad upe yra tiesiog internetinis TROLIS. Ir ne paprastas, o extremistinis.

*Beje, yra toks vienas gersus kovotojas prieš "kapitalistus" :-) Manau kaip tik Upės dievaitis ir stabas.
Upe, garbink savo lyderį, jis tave kviečia į kovą, štai čia:

www.youtube.com/watch?v=mDV9Am5AlYY&feature=related
 
 
0 # EchUpe Y-m-d H:i
O labiausiai aš pykstu ant LT intelektualių anarchistų. Aš puikiai suprantu, kad čia dabar negerai rašau. Bet gi negaliu aš oponuoti šitam "profesoriui". Bet ko gi jūs visi tylit? Argi nematot, kokią propagandą varo šitas žmogus? Bestuburiai jūs. O norit, kad kiti jus gerbtų...
 
 
0 # "Kapitalistams netarnauja tik tie, kurie visiškai nepriklauso sistemai"Upe Y-m-d H:i
tarn|auti, tarnauja, tarnavo
1. būti atsidavusiam: Mūsų tikslas tarnauti tautai, žmonėms. Tarnauti tiesai.
2. būti tarnautoju, turėti pareigas: Jis tarnauja ministerijoje.
3. atlikti karinę tarnybą: Tarnauti kariuomenėje,
kavalerijoje.
4. būti tarnu: Tarnauti pas poną.
5. stovėti ant užpakalinių kojų (apie šunį): Gražiai šuo tarnauja. tarnavimas.
 
 
0 # PAGALVOKITE PRIES ZENGDAMI ZINGSNIgera ideja Y-m-d H:i
Per riaušes Londone lietuvė liko be pastogės, dokumentų ir asmeninių daiktųatnaujint a 11.22 (273)

----------------

AR JUMS TAI PATINKA KAS NUTIKO? ar jums gardu i tai ziureti?
 
 
0 # pastabair dar si tas Y-m-d H:i
„Tespėjau pasiimti rankinuką ir švarkelį, – pasakoja 28 m. Marta. – Nebuvo laiko galvoti apie kitus daiktus. Mes netekome visko.“

Abi merginos dirbo viešbutyje, tačiau sužinojo, kad ir jame siautėja riaušininkai. Naktį jos praleido pas nepažįstamą žmogų, kuris priėmė jas pernakvoti. Kurį laiką merginos ketina apsistoti viešbutyje, kuriame dirba.

Žvelgdamos į pastatą, kuriame gyveno ir iš kurio dabar teliko apdegęs karkasas be stogo, pilnas nuolaužų pirmame aukšte, merginos pasakė, kad joms vis dar šokas. „Jis buvo tikrai gražus, – pasakė Marta. – O dabar net laiptų tikriausiai neliko.“
 
 
0 # papildymas upeliukui >Pilietis Y-m-d H:i
Beprotiškų idėjų papildymas :

6. būti tarnu: Tarnauti tarptautinėms korporacijoms, naudojantis jų produktais kaip pvz: WINDOWS ;-) (tik nekliedėk Upeliuk,kad Linux naudoji pati ir visi tavo bepročiai-bendraminčiai)

7. būti kapitalistų įkaitu,tai: BŪTI PRIKLAUSOMAM NUO INTERNETO TIEKĖJO, arba priklausomam nuo mob. ryšio tiekėjo !

8. būti vergu: naudotis kapitalistų produkcija, tokia kaip visa kompiuterinė/mo b technika. Nėra jokio skirtumo - ar eit į kapitalistinį prekybos centrą (kuriame taip norėtų "prasinešti" musu riaušininkė Upė), ar sėdėti prie kapitalistų produkto - kompiuterio, naudotis kapitalistiniai s Windausais ir mokėt kapitalistui interneto tiekėjui. ;-)

9. todėl upe, arba būk sąžininga iki galo, arba - IŠGERK NUODŲ ! NEs kitu atveju tau tikrai priklauso ŠOKOLADINIS MEDALIS už šizofreninius nuopelnus, NESĄMONIŲ kliedėjimo srity ! AMEN.

P.S. beje, kokia gerbiamosios nuomonė apie naują jūsų LYDERĮ ?
video: www.youtube.com/watch?v=mDV9Am5AlYY&feature=related
 
 
0 # The End of CapitalismUpe Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=pBRfQFBgRSY
 
 
0 # The end of sober thinkingPilietis Y-m-d H:i
(for you, my baby) -> http://lt.wikipedia.org/wiki/Schizofrenija
 
 
0 # bubaguga Y-m-d H:i
"negaliu aš oponuoti šitam "profesoriui". Bet ko gi jūs visi tylit? Argi nematot, kokią propagandą varo šitas žmogus?"

Manau, kad visi viską mato ir supranta. Šitame portale jau daug su tokiais buvo ginčytasi, maždaug visi argumentai išsakyti ir panašu, kad su šitom prokapitalistin ėm žiurkėm logikos ar emocijų kalba kalbėt nėra prasmės, nes pas tokius yra kažkokie kitokia logika ir kiti jausmai. Nežinau... Nu šitas žmogus giliai tiki, kad kompiuterius kuria kapitalizmas. Yra tokių kur tiki, kad gyvens po mirties, ką dabar daryt? Kažką įrodinėt...? Žirniai į sieną...
 
 
0 # loltrololol Y-m-d H:i
lolol gaidziai jus uteleti :D