Socialinius protestus Izraelyje nuslopino kariniai veiksmai (foto)
aktyvizmas

Izraelio protestai 0Naujas terorizmo aktas Izraelio pietuose, apsikeitimas kariniais smūgiais ir militaristinė isterija sudavė sunkų smūgį šioje šalyje vos spėjusiems išplisti socialiniams protestams. Izraelio valdžiai ir Palestinos radikalams nepatiko, kad žydai ir arabai kartu pakilo į kovą už socialines teises, todėl ši kova buvo nukreipta į įprastą etninio konflikto vagą.

 

Šeštadienio, rugpjūčio 20 d., vakare Tel Avive buvo surengta tyli 5000 žmonių demonstracija „Už socialinį teisingumą”. Deja, tai buvo pats negausiausias Izraelio gyventojų protestas per pastarąjį mėnesį. Daugelį protestuotojų atbaidė praeitą ketvirtadienį Izraelio pietuose surengti teroro aktai ir atsakomieji Izraelio valdžios smūgiai Gazos sektoriui.

 

Po šių įvykių judėjimas „Už socialinį teisingumą”, protestuojantis jau pentą savaitę, surengė vidinę diskusiją, ar tęsti protesto akcijas, ar jas laikinai pristabdyti. Po karštų ginčių demonstracijas nutarta tęsti. Stavas Shaffiras – vienas iš protestų organizatorių – pabrėžė: „Dabar mes jaučiame realų tiesioginį ryšį su Pietų Izraeliu. Žinome, kad privalome tęsti protestus ir negalime pasiduoti. Turime likti drauge ir reikalauti permainų”. Vis dėlto kai kurios organizacijos, pvz., Nacionalinė studentų sąjunga, iš tolesnių akcijų pasitraukė.

 

Šeštadienį protestuotojai su deglais rankose nužygiavo nuo Rotšildo bulvaro, kuriame įsikūręs palapinių miestelis, iki paplūdimio. Žmonės nešė plakatus „Už solidarumą tarp Pietų ir Gazos“, „Arabai ir žydai atsisako būti priešais“ ir reikalavo nutraukti tiek Gazos bombardavimą, tiek raketų smūgius prieš Izraelio miestus. Pranešama, kad įvyko keli incidentai tarp protestuotojų ir ultradešiniųjų militaristų.

 

Nepaisant taikos ir socialinių permainų reikalaujančių protestų, karas tarp Gazos palestiniečių ir Izraelio kariuomenės vyko ir savaitgalį. Į Pietų Izraelį per savaitgalį buvo paleista 70 raketų. Žuvo vienas žmogus, keli sunkiai sužeisti. Buvo tęsiamas ir Gazos bombardavimas. Nuo ketvirtadienio Gazoje žuvo 15 žmonių, tarp jų 2 vaikai.

 

Pagal http://972mag.com parengė dp

2011 08 22

 

Izraelio protestai 1

 

Izraelio protestai 3

 

Izraelio protestai 2

       „Arabai ir žydai atsisako būti priešais“

 

Komentarai  

 
0 # nuslavik Y-m-d H:i
man tai ce vyskas aisku. ce fashyztai nori zidus isnaikyt vel!!. einam kovoty pries fashyzma!!
 
 
0 # :)slavikas, nu bet px Y-m-d H:i
bet prie ko cia tas proniusinas?:-) . pykstat vaikai.. o man nuo to tik linksmiau :D
 
 
0 # ėėGėda žydui pripažinti Y-m-d H:i
Žydai ir arabai? Kas čia dabar? Čia maždaug „Arabai ir arabai“, nes žydai ir yra tie patys arabai. :D