10-ųjų Afganistano karo metinių minėjimas: „Kariaukite, bet ne mūsų vardu ir ne už mūsų pinigus!“
aktyvizmas

 

lietuva afganistaneŠių metų spalio 7 d. sukaks 10 metų nuo pirmųjų JAV atakų prieš Afganistaną. Šiame okupaciniame kare nuo 2005 m. dalyvauja ir Lietuvos kariai. Nors nemažai šalių jau išvedė arba ketina išvesti savo kariuomenes iš Afganistano, Lietuvos Respublikos Seimas nusprendė, kad Lietuvos kariuomenė Afganistane liks iki 2013-ųjų pabaigos.


Nuo 1994 metų įvairiuose karuose už Lietuvos ribų, kurie oficialiai vadinami taikos palaikymo misijomis, dalyvavo daugiau nei 5000 Lietuvos karių. Šiuose karuose žuvo 2 Lietuvos kariai (Bosnijoje ir Afganistane), keliolika jų sužeista.

 

Šiuo metu Afganistane kariauja beveik 200 Lietuvos karių. Karas tolimame krašte laikomas kone šventu reikalu, kuriam kasmet išleidžiama nuo 50 iki 70 mln. litų. Per 2005-2010 m. laikotarpį karui Afganistane Lietuvos valstybė išleido net 343 mln. litų! Trečdalis milijardo – ne visi mūsų pinigai, išleisti betiksliam karui. Sugriautos Goro provincijos atstatymo darbams mūsų valstybė kasmet atseikėja dar po 3 mln. litų.

 

2010 m. Afganistane žuvo 2 777 civiliai žmonės – kiekviena karo diena Afganistane nusinešdavo apie aštuonias civilių žmonių gyvybes. Kaip skelbia nepriklausomas tinklalapis iCasualties.org, pernai Afganistane gyvybių neteko 711 JAV vadovaujamos koalicijos karių.

 

10-osios Afganistano karo metinės bus minimos daugelyje šalių – JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Protesto piketu ši data bus paminėta ir kaimyninėje Lenkijoje. 2011 m. spalio 7 d., 16:00 val., piketą Varšuvoje rengia judėjimas „Stop karui“ („Inicjatywa Stop Wojnie“).

 

„Šiuo metu okupacinėse pajėgose Afganistane tarnauja apie 2500 Lenkijos karių. Iki 2011 m. rugsėjo Afganistane žuvo 29 kariai iš Lenkijos. Iki 2010 m. pabaigos oficialios išlaidos šiam karui iš Lenkijos biudžeto sudarė apie 5 mlrd. zlotų. Per 2011 m. bus išleista dar 1,06 mlrd. zlotų. Mes norime darbo ir būsto, o ne karo! Ateikite į protestą prieš okupacinį karą Afganistane!“ – sakoma šio judėjimo kvietime.


Iniciatyvinė grupė „Už Lietuvos karių išvedimą iš okupuoto Afganistano“ 2011 m. spalio 7 d., penktadienį, 13:00 val., kviečia į protesto piketą prie LR Seimo (Gedimino pr. 44, Vilniuje). Piketo šūkis: „Kariaukite, bet ne mūsų vardu ir ne už mūsų pinigus!“


Iniciatyvinė grupė „Už Lietuvos karių išvedimą iš okupuoto Afganistano“

2011 09 29

 

Komentarai  

 
0 # ffff Y-m-d H:i
Ką reiškia tas "Kariaukite, bet [...]"? Tai ne mūsų vardu ir ne už mūsų pinigus vykdomi karai jau tinka? Nx tokį protestą...
 
 
0 # ffff Y-m-d H:i
"Šūkis adaptuotas kaip tik jiems"
Jiems ir ant tų šūkių nusispjaut, pamatysit kiek ateis palaikytojų...

"supratę, kad kariaujama iš jų kišenės, jie ims kažką daryti"
Aha, parašys piktą komentarą, atsikimš akcijinio alaus butelį, aprėks vaikus ir užmigs prie televizoriaus...

"negali būti nukreiptas prieš apskritai bet kokį karą"
Priešingai. Protestas prieš vieną karą suteikia galimybę pozicijai "taip, šitas karas blogas, o vat šitas- geras", arba "jo, negerai čia išėjo viskas..., na, bet mes patobulinsin ginklus, skirsim papildomų lėšų žvalgybai ir vadybai ir viskas bus puiku", arba net "Nekariauk už Afganistaną, kariauk už baltaodžių heteroseksualų Lietuvą!".
 
 
0 # ffff Y-m-d H:i
Ateisiu būtinai.
Na, man žmonės tikrai nėra bydlo, bet žiūrim realiai ir ką matom? Matom, kad protestuose nėra tų tūkstančių, o gal ir dešimčių tūkstančių, kurie galėtų būti. Kur jie visi yra? Čia aš leidau sau pašmaikštauti ir tiek. Žinoma, kad yra ir kitų nesilankymo protestuose variantų.
Konkretus protestas yra daužyt KAM langus ir tepliot raudonais dažais pasipūtusių generolų nuliovus automobiliukus, o šūkiai, kaip bežiūrėtum, vis tiek yra tik teorija.
 
 
0 # eeFlumen/upe Y-m-d H:i
nešvankybės trinamos. red.