Evaldas Balčiūnas. Šešėlis (7). Slėpkime pajamas šešėlyje ir didinkime politinę sumaištį
aktyvizmas

 

slepti pajamasRudenį dienos trumpėja, saulė pakyla žemiau, atvėsta oras, vis ilgėja šešėliai. Nors anksčiau valdžia mus šiurpino ketinimais ištraukti iš „šešėlio” milijardą, dabar tokius ketinimus, kaip ir pažadus laimėti krepšinio čempionatą, bando paversti „tautosaka“. Vis dėlto atsipalaiduoti nereikėtų. Visokie valdžios sukurti šilumos bei energetikos monstrai ima taikytis į varguolio piniginę.

 

Ar įmanoma patikimai paslėpti savo pinigus nuo tų amžinai alkanų goduolių, jei gyveni name su centriniu šildymu? Galimybių nėra daug, bet yra. Siūlau atkreipti dėmesį į čia surašytas.

 

Jos sako, kad mano išlaidos šildymui, jei gyvenu ne prabangiai, neturi viršyti 25 procentų, šiltam vandeniui – 5 procentų, o šaltam vandeniui ir nuotekoms – 2 procentų šeimos pajamų. T. y., jei tos paslaugos kainuoja didesnę mano pajamų dalį, už jas moka valstybės biudžetu vadinamas biurokratų lovys. Peršasi paprastas sprendimas – artėjant šildymo sezonui reikia kruopščiai užkaišyti ne tik langus bei duris, bet ir savo pajamas. Idealiausias variantas – pajamas gauti šiltuoju metų laiku.

 

Tiesą sakant, mūsų šalyje jau seniai tai yra vieša paslaptis. Artėjant šildymo sezonui daugybė varguolių suskumba registruotis darbo biržoje. O jam pasibaigus, kad biržos klerkai nebelįstų į akis su savo kvailomis priekabėmis, vėl išsiregistruoja ir mėgaujasi nekontroliuojamu šešėliniu gyvenimu.

 

Bet argi taip negalėtų elgtis ir dirbantys piliečiai? Valdžia bando mums įpiršti visokius dvinarius tarifus. O gal mes jiems pasiūlome dvinarę darbo apmokėjimo sistemą? Šildymo sezono metu – minimalus ar net dar mažesnis atlyginimas už „sutrumpintą darbo laiką“, o šiltuoju metų laiku – gausūs priedai, kompensuojantys žiemos vargus.

 

Žinoma, tokią praktiką riboja klasių kovos sukelta pasitikėjimo tarp darbo ir kapitalo stoka. Bet yra nemažai individualių įmonių, kuriose dirba pats savininkas ir jo šeimos nariai. Yra visokių individualios veiklos atskalūnų. Veikia visuomeninės organizacijos, kuriose išsiverčiama be klasių kovos. Tie žmonės gali drąsiai paversti savo darbus „sezoniniais“. Pagaliau yra ir tikrai sezoninių darbų. Visa tai ir yra galimybės paslėpti savo piniginę nuo godžių varguolio prakaitu mintančių vertelgų.

 

Per šildymo sezoną tokiu spekuliaciniu būdu galima sutaupyti iki tūkstančio litų. Nedaug, tad gal nė neverta stengtis? Na, šiuo metu metinis minimalus atlyginimas, atskaičius mokesčius, suteikia apie 8 tūkstančius litų metinių pajamų. Taigi valdžią pasiryžęs apgauti varguolis 12 proc. savo pajamų galės skirti kitoms reikmėms. Žinoma, visada galima rinktis. Galima likti lojaliu valdžiai, juo labiau kad „partija ir vyriausybė“ žada nuo kitos vasaros 6 proc. padidinti minimalią algą (nuo šio padidinimo nuskaičiavus mokesčius liks tik 5 proc.). Bet ir tai nėra blogai. Juo labiau kad bus mokama ir nelojaliems, mėgstantiems savo pajamas palepinti šešėliu.

 

Jau įsivaizduoju, kaip mane keikia visokie „patriotai“ burbos. Linkėjimai jiems ir Andriui Kubiliui. Jo sugebėjimas patriotiškai meluoti ir tuo pat metu apvaginėti varguolius mane visada įkvepia. Jūsų keliamas triukšmas man skamba kaip aplodismentai.

 

Na taip, mano pateikta schema atrodo nelabai gražiai. Netgi nebandyčiau užginčyti jūsų teiginio „Jei visi šalies piliečiai imtų taip elgtis – valstybė bankrutuotų“. Tiesą sakant, aš dėl to neapgailestaučiau, bet manau, kad taip neatsitiks dėl paprasčiausios priežasties – godžios valdžios savisaugos instinktas padiktuos jai paprastą sprendimą, leidžiantį toliau mėgautis vagystėmis.

 

Manau. iškilus grėsmei bankrutuoti, valdžia be didelių ginčų pakels minimalią algą iki tokio dydžio, kad kompensacijos už šildymą sumažėtų iki minimumo. Be to, tai būtų dar ir pretekstas pasireikšti visokiems politikieriams, kurie neva rūpinasi varguoliais. Padidėtų politinė sumaištis, socialinės įtampos garo slėgis pakiltų ir taptų šilčiau gyventi.

 

Taigi siūlau nesibaiminti ir, dejuojant „patriotams”, visomis išgalėmis stengtis nuo valdžios slėpti savo pajamas. Slėpdamasis nuo jos kartu kovoji už didesnį atlyginimą, už geresnį savo ir savo artimųjų gyvenimą. Tegul šešėlis kelia politinę sumaištį, gal jis paskatins valdžios piramidę vengti griūties ir atleisti diržus, kuriais mus suveržė.

 

2011 10 06

 

 

Komentarai  

 
0 # -glow Y-m-d H:i
anarchizmas yra apie tai, kaip kuo daugiau kolektyvinės atsakomybės nusimesti nuo savęs ir palikti kitiems. na tai šildykis malkomis, kam tas centrinis, o į polikliniką nuėjęs tikiu už visas paslaugas susimokėsi pats, ar taupydamas kitiems už tave sumokėt leisi?
 
 
0 # :Dliolekas Y-m-d H:i
užgauliojimai trinami. red.
 
 
0 # n-an-a Y-m-d H:i
Kovoti už savo teises - viena
Versti kitus mokėti už tave - Žema

Jau geriau gyvensiu kapitalizme nei tokiam anarchizme kur niekas nieko nedaro, bet visko nori
 
 
0 # ddddddd Y-m-d H:i
Jooo, anarchija. Tai kaip čia taip, kad iš valstybės kompensacijų prašomasi? Tas pats kas naudotis policijos paslaugomis, ar valstybė medicinos paslaugomis. :-))) KAip ten sakoma - kuo labiau į kairę, tuo mažiau principų. :-) Tokia čia ir anarchija. :-)
 
 
0 # jozbigniew Y-m-d H:i
užgauliojimai bus nuolat trinami. red.
 
 
0 # joooo,kreivarankis Y-m-d H:i
nežinau ar man vaidenasi, tačiau šio saito tekstai vis bukėja, regis, dėl to, kad vienas Kubiliaus mylėtojas uzurpavo visą eterį? Įdomu ar Balčiūnas be Kubiliaus dar nors vieną valdžioje esantį pažįstą. Visgi šį žiema ypatinga - greičiausiai, kad tai bus paskutinė žiema prieš pasibaigiant juodajai Kubiliaus valdymo erai. Jeigu jo tik rudenį neperrinks. O jei rimtai, tai manau, kad anarchistai sugeba iškelti įdomias problemas, bet va šitam straipsnyje siūlomas sprendimas - grynai parazitinis. Bet kiekvienam savo.
 
 
0 # jei nepastebėjai,kreivarankis to cha Y-m-d H:i
tai paskutiniame savo komentare aš nieko "oponentui" neįpiršau. Tiesiog diagnozavau.
O jei dėl to raginimo "slėpt pajamas" tai galiu tik pasikartoti, kad anarchija.lt smenga į kažkokią bukumo pelkę. Tas pajamas ir taip visi slepia, po to skundžiasi per mažomis išmokomis, po to vėl slepia ir vėl skundžiasi... Būtų dar nieko, bet kad pastoviai apie tai rašo. Yra gi ir kitų būdų pvz. fiktyviai įdarbinti savo nėščią žmoną už kokius 5000 lt. savo draugo įmonėje, likus kokiems 4 mėn. iki gimdymo, o jei esi darbdavys tai išvis super - paprasčiausias variantas - įdarbinti žmogų už minimumą pusei etato, o versti dirbti pilną. Oho kiek mokesčių nuslėpsit! Ir daro taip daugelis - apskritai, kai perskaičiau šį tekstą pamaniau, kad koks tai "Maximos" komercijos direktorius parašė. Fantazija tikrai geriau nei bukumas.
 
 
0 # Jei jau kalbame apie prekinį ženklą,kreivarankis to cha Y-m-d H:i
tai "kreivarankis" toks pats ženklas kaip "Čegevara" ant marškinėlių ar ta pati "anarchija.lt". Tarnyba manęs nelaiko - šiandien gi šeštadienis. Jei tau smirda mano tekstai per monitorių, tai pasižiūrėk po savim - gal apsišikai. Šiaip ar taip eilinį kartą įsitikinau, kad po Balčiūno tekstais neverta komentuot - dauguma oponentų yra elementarūs daunai. Ačiū už dėmesį, sėkmės kovoje, o taip pat sėkmės slepiant savo pajamas (t.y. bedarbio pašalpą) nuo Kubiliaus. :D
 
 
0 # to chakreivarankis Y-m-d H:i
Nu gerai, gerai... prisipažįstu :-) Lyg ir pakomentuoju, bet pakomentuoju tai iš tikrujų nelabai etiškai. Taip, kad nuo visokių epitetų (iš esmės, tai tu teisus - įžeidinėjimų) turėtų užvirti kraujas ir kažkaip po to jau visas pokalbis gaunasi kažkoks iš serijos "tu -durnas, tu pats durnas". Tai sorry už tai (čia nuoširdžiai). Kita vertus, kai atrodo žmonės nuoširdžiai tiki, kad Kubilius moka už komentavimą... :-)
Bet pati nuostata, kurią išsakiau, lieka nepasikeitusi. Tiesiog kartais paskaitinėdavau anarchiją ir anksčiau man kažkaip linksmiau čia būdavo... va ir dabar - siūlymas slėpti mokesčius ir tuo pačiu stengtis pasiimti iš valstybės kuo daugiau. tai iš tikrųjų yra kelias į niekur, o be to gana nemoralus. Jei nepatinka valstybė (kuri, kaip suprantu asocijuojasi grynai su Kubiliaus asmeniu), tai galima siūlyti jos atsisakyti, ją nuversti. Tai irgi kelias į niekur, bet manyčiau daug garbingesnis. Beje ką tik buvau pas dantistę poliklinikoj, taisė man dantį, uždėjo gydomąją plombą. Tai truko kokį pusvalandį ir kainavo man 2 litus 11 centų. Tai primesk - valstybė apmokėjo kvalifikuotą darbą, už kurį aš numečiau porą litų - akivaizdus mano suduotas smūgis biudžetui šią popietę!!! O ką šiandien padarei tu, kad pakenktum Kubiliui?!
 
 
0 # Balčiūnai,kreivarankis Y-m-d H:i
o tai tada aš nesuprantu - gerai tau ar blogai? Na, tu nedirbi, gauni išmoką, padirbsi pavasarį po to rudenėjant - vėl į darbo biržą... gi viskas super šiaip jau. bet skaitant įrašus atrodo, kad labai nepatenkintas :-)
 
 
0 # дфифшьфкенты Y-m-d H:i
tabunas lt. grazu ir perspektyvoje tapati teks patiekti