Piterio anarchistai okupavo kreiserį „Aurora“ ir iškėlė juodą piratų vėliavą
aktyvizmas

 

aurora piratu veliava 0Spalio 16 d, sekmadienio, pavakare Piterio anarchistų grupė prasibrovė į Nevos krantinėje stovintį „Auroros“ kreiserį, užsiropštė ant jo stiebo ir iškėlė juodą piratų vėliavą. Anarchistai norėjo paleisti simbolinį „Auroros“ šūvį į Rusijos liaudies artisto Michailo Bojarskio namą ir taip paskelbti revoliuciją, nukreiptą prieš skurdą Rusijoje.

 

Akciją surengė anarchistinio judėjimo „Maistas vietoj bombų“ Piterio padalinys ir meno aktyvistų grupė, pasivadinusi „Liaudies likimo“ partija. Aštuoni jaunuoliai pateko į kreiserį apsimetę turistais ir pasidalino į dvi grupes. Pirmoji grupė nukreipė apsauginių dėmesį, o trys likusieji aktyvistai įlipo į stiebą ir išskleidė juodą piratų vėliavą. Jie norėjo pakabinti ir didžiulį transparantą su užrašu „Restauracija“, tačiau juos persekioję jūreiviai to padaryti neleido.

 

Dėmesį nukreipę jaunuoliai buvo suimti ir nutempti į kreiserio triumą, kur jūreiviai juos mušė ir iš jų tyčiojosi. Trys jų draugai, įsitaisę ant stiebo, pažadėjo nenulipsią žemyn, kol nebus paleisti suimtieji. Buvo iškviesti gaisrinės automobiliai, tačiau jų kopėčios pasirodė per trumpos. Tada sėdinčius ant rėjos jūreiviai pabandė nublokšti stipria vandens srove iš gaisrinės žarnos. To padaryti jiems nepavyko.

 

Derybos truko kelias valandas. Galų gale suimtieji buvo išlaisvinti. Aplink kreiserį susirinkę jų bičiuliai ėmė skanduoti „Laisvė!“, „Laisvė!“. Trijulė savo noru nusiropštė žemyn. Visiems jiems gresia baudos už smulkų chuliganizmą.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

„Liaudies likimo“ partija išplatino pareiškimą, paaiškinantį akcijos tikslus. Jame sakoma:

 

„Žemiau skurdo ribos Rusijoje šiandien gyvena 16,1 proc. gyventojų, t.y. beveik 23 mln. žmonių. Daugiau nei 3 milijonai yra benamiai. Tuo tarpu milijardierių skaičius per pastaruosius metus padidėjo beveik 1,5 karto – nuo 62 iki 101, o 200 turtingiausių Rusijos gyventojų turtas padidėjo nuo 297 iki 499 mlrd. JAV dolerių.

 

Turėdami omenyje sudėtingą šalies politinę situaciją, finansinę krizę bei religinio ir socialinio ekstremizmo suklestėjimą, partija „Liaudies likimas“ ir judėjimas „Maistas vietoj bombų“ nutarė pradėti „Auroros“ kreiserio, kaip pagrindinio kovos prieš skurdą instrumento, restauraciją.

 

Medvedevo paskelbta šalies modernizacija sužlugo. Todėl simbolinis kreiserio šūvis į Rusijos liaudies artisto Michailo Bojarskio namą paskelbs Rusijos Spalio politinės postmodernizacijos (RSPP) pradžią.“

 

a.lt info

Pagal http://piter.indymedia.org ir http://narodnaya-dolya.livejournal.com/

2011 10 16

 

aurora piratu veliava 1

 

aurora piratu veliava 3

 

aurora piratu veliava 4

 

aurora piratu veliava 2

 

 

 

Komentarai  

 
0 # cheche Y-m-d H:i
į Bojarskio namą - pilk!!!!
 
 
0 # nuhuj Y-m-d H:i
girdejau, kad paskui visi draugiskai ...