Romas Zabarauskas: „Linksminkis, mylėkis ir kurk istoriją”
aktyvizmas

romas_zabarauskas_wall_street_0Lietuvoje masiniai protestai nevyksta arba yra paverčiami groteskiška parodija, todėl vis daugiau tėvynainių prisijungia prie protestų užsienyje. Spalio 15 d. lietuviškai kalbančių žmonių buvo galima sutikti Niujorke, Londone ir kitų Vakarų šalių sostinių gatvėse. Režisierius Romas Zabarauskas, neseniai susukęs filmą „Porno melodrama”, tą dieną prisijungė prie „Užimkime Volstrytą” („Occupy Wall Street”) protestų prieš nesąžiningą finansų elito ir valdžios politiką.

 

Niujorke šiuo metu studijuojantis lietuvis į Times Square aikštės okupaciją žygiavo su plakatu „Make Parties, Make Love, Make History” („Linksminkis, mylėkis ir kurk istoriją”).

 

„Draugai manęs vis klausia: „Dėl ko šie žmonės protestuoja?”. Protestuojame, nes kenčiame dėl finansinės krizės, kurią sukėlėme ne mes, o bankų spekuliacijos ir valdžios pataikavimas bankams bei korporacijomis. Užuot ėmęsi drakoniškų priemonių karpant biudžetą, rinkėjus atstovaujantys politikai turėtų, visų pirma, nubausti krizės kaltininkus ir pasirūpinti regualiavimu, kuris užkirstų kelią tokioms krizėms ateityje. Protestams yra ir daugiau skirtingų priežasčių: Amerika švaisto gausybes pinigų beprasmiškiems karams, Italijos premjeras Berlusconi ne tik akivaizdžiai korumpuotas, susijęs su mafijos struktūromis, bet dar ir atvirai niekina moteris", – aiškino Romas.

 

Lietuvoje prie pasaulinių protestų prisijungė tik saujelė protestuotojų. Ar Romas nusivylė tokiu lietuvių pasyvumu? „Ne, tikrai nesu nusivylęs. Mažas protestuotojų skaičius ne dėl to, kad lietuviams neva viskas vis vien. Šie protestai yra organizuojami per šiuolaikinius socialinius tinklus – „Facebook”, „Twitter”. Lietuviai dar nepratę taip plačiai naudotis šiomis priemonėmis, todėl ir protestuotojų skaičius mažesnis. Tačiau apskritai manau, kad lietuviai turi lygiai tokią pačią nuomonę apie savo valdžią ir bankus, kaip ir visi vakariečiai. Prisiminkime, kaip Kauno arenos atidaryme buvo nušvilptas Audrius Kubilius, – tai buvo lygiai toks pat protestas.”

 

2011 10 17

 

romas_zabarauskas_wall_street_1

 

romas_zabarauskas_wall_street_2

 

Komentarai  

 
+4 # Liūdna daliaFB Y-m-d H:i
Tokia jau mūsų liūdna dalia. Važiuosime į Lenkiją apsipirkti, į Niujorką - protestuoti.
 
 
+5 # Ats: Liūdna daliaLaura Y-m-d H:i
Geriau protestuoti Niujorke nei neprotestuoti išvis. Žmogus studijuoja Niujorke, tai ir protestavo Niujorke - kas čia blogo?
 
 
-1 # Cha cha chaHipis Y-m-d H:i
Šaunuolis Bičas,mano bendramintis,re iks kada susipažinti