Šakėmis ginkluoti Donecko pensininkai šturmavo valdžios pastatą (foto)
aktyvizmas

pensininkai su sakemis 0Lapkričio 28 d. Donecke – dideliame Ukrainos šachtininkų mieste – susiklostė kritinė situacija. Daugiau kaip šimtas įsiutusių pensininkų, ginkluotų šakėmis, kastuvais ir grėbliais, atakavo Donecko srities gubernatoriaus būstinę. Pensininkai išlaužė paradines duris ir įsiveržė į vestibiulį, tačiau apsaugos darbuotojams pavyko juos išstumti. Vienas milicininkas sužeistas.

 

Pensininkai aiškina, kad tokiam radikaliam veiksmui juos pastūmėjo valdžios abejingumas apgautiems indėlininkams. Daugelis pastatą šturmavusių pagyvenusių žmonų priklauso „Apgautųjų indėlininkų sąjungai“, kuri jau kelis mėnesius rūpinasi, kaip atgauti indėlius iš bankrutavusių investicinių fondų. Jų nuomone, valdžia šiuo klausimu rodo visišką abejingumą ir netgi gina sukčius verslininkus.

 

Tačiau svarbiausia priežastis, dėl ko pagyvenę žmonės griebėsi šalių, yra valdžios smurtas prieš protestuojančius „černobyliečius“ – Černobylio AE avarijos likvidavimo darbuose dalyvavusius Donecko gyventojus. „Mes atėjome į šią akciją, kad pareikštume protestą prieš neadekvačius valdžios veiksmus. Ji šiandien jau peržengė visas ribas. Juk visi žino, kad vakar valdžios atsiųsti milicininkai grubiai atakavo – kaip kokie fašistai – prie pensijų fondo įsikūrusį „černobyliečių“ palapinių miestelį ir nužudė vieną žmogų“, – sakė „Apgautųjų indėlininkų sąjungos“ pirmininkas Dmitrijus Verzilovas.

 

Lapkričio 27 d. per milicijos ataką žuvus „černobyliečiui“, protestuojančių prieš valdžios veiksmus Donecke padaugėjo 10 kartų. Į gatves išėjo ne tik „černobyliečiai“, nepatenkinti sumažintomis išmokomis už avarijos likvidavimo darbus, bet ir paskutines santaupas praradę pensininkai bei mokesčių už komunalines paslaugas spaudžiami miestiečiai.

 

„Laikas kilti į kovą. Laikas valdžiai parodyti jos vietą. Kad ji apsidairytų ir pamatytų, kaip gyvena paprasti žmonės. Šiandien mes, kaip ir viduramžiais, pasiėmėme šakes, grėblius ir kastuvus. Valdininkai tikrai gaus šakėmis į šoną, jei ir toliau taip elgsis“, – kalbėjo akcijos dalyvė pensininkė Marija Leuchina.

 

Parengė N.K.

2011 11 30

 

pensininkai su sakemis 1

 

pensininkai su sakemis 2

 

pensininkai su sakemis 3

 

pensininkai su sakemis 5

 

pensininkai su sakemis 6

 

pensininkai su sakemis 7

 

 

Komentarai  

 
0 # Susimaišiau sauViiktoras Butas Y-m-d H:i
Pasirodo šiandien penktadienis galvojau šeštadienis.
 
 
0 # PastebėjuViktoras Butas Y-m-d H:i
Viktoras rašo dvi ii. Kaip čia taip
 
 
0 # Taip išeinaViktoras Butas Y-m-d H:i
Net http://www.youtube.com/watch?v=kzFngblmveU&feature=relmfu
 
 
0 # ATS: Šakėmis ginkluoti Donecko pensininkai šturmavo valdžios pastatą (foto)Guest Y-m-d H:i
???