Prasidėjo? Kodėl anarchistai dalyvauja protestuose prieš rinkimų falsifikavimą
aktyvizmas

mes renkames savivaldaŠiomis dienomis Maskvoje ir Sankt Peterburge nusirito masinių protestų banga, kurią inicijavo „oranžinė” opozicija. Protestų organizatoriai pasipiktinę neregėtu gruodžio 4 d. rinkimų rezultatų falsifikavimu ir reikalauja juos atšaukti. Tačiau pirmą kartą per pastarųjų 20 metų Rusijos opozicinių judėjimų istoriją į gatves išėjo ne liberalai, ne nacionalistai ir ne „rudai raudoni” šovinistai.

 

Gatvėse pastarosiomis dienomis pasirodė daug žmonių, kurie anksčiau iš viso nedalyvaudavo jokiose politinėse akcijose. Jie nepatenkinti ne tuo, kad buvo pavogti balsai iš partijos, už kurią jie balsavo, o tuo, kad į jų nuomonę neatsižvelgiama sprendžiant visai šaliai svarbius klausimus. Štai kodėl jų požiūris itin artimas arachistų požiūriui.

 

Visiems turėtų būti aišku, kodėl Maskvos ir Piterio anarchistai, išėję į centrines šių miestų aikštes, reikalauja ne balsų perskaičiavimo, o tiesioginės demokratijos. Jų siūlo kur kas efektyvesnį mechanizmą, kad žmonių nuomonės būtų paisoma. Jie siūlo ne „sąžiningus“ rinkimus, o tiesioginę demokratiją.

 

Žinoma, Maskvos ir Piterio protestai savo masiškumu nė iš tolo dar neprilygsta arabų šalių „tautų pavasariui“ ar „99 proc. judėjimui“ JAV bei Vakarų Europoje. Pavyzdžiui, gruodžio 5 d. Maskvoje, įvairiais vertinimais, protestuoti išėjo tik nuo 7 iki 15 tūkst. Žmonių, tačiau šie protestai buvo kur kas gausesni už visas iki šiol rengtas opozicijos akcijas. Gruodžio 10 d., 14:00 val., į Maskvos Revoliucijos aikštę planuoja susirinkti dar daugiau protestuotojų, nors valdžia ir visaip trukdo skleisti informaciją apie šią akciją.

 

Daugelis anarchistų mano, kad jie privalo dalyvauti šiuose protestuose, kad ir kaip nemėgtų „oranžinės“ opozicijos lyderių ar kitų politikų, kuriems suteikiama gatvės tribūna. Anarchistai juose dalyvaus tol, kol protestai, nukreipti prieš gruodžio 4-osios rinkimų rezultatus, nevirs eiliniu profesionalių „opozicionierių“ sambūriu. Juk jie turi galimybę įtikinti protestų dalyvius, kad joks atstovaujamosios demokratijos „kapitalinis remontas“ nepadės, kad būtina kurti pamatines tiesioginės demokratijos struktūras. Anarchistai renkasi ne kokį nors politiką ar partiją, o savivaldą.

 

Pagal http://avtonom.org parengė N.K.

2011 12 08

 

Komentarai  

 
+1 # Šeimininkas davė komandą "Bobikai, fas!" Ir visų veislių bobikai puolė...NeTiesa.lt Y-m-d H:i
Priežastis, dėl ko apelsininiai-ba naniniai-mandar ininiai anarcholiberast ai "išėjo į gatves" - tai natūralus kaprofagų refleksas: tiesiog šita "savivaldos ištroškusi" masuotė pajuto šūdo kvapą ir nusprendė pabandyti ir sau atsikąsti gabalėlį...

***
 
 
+3 # taiDR Y-m-d H:i
Tai vėl pritrūkai lankytojų? Sunkus tavo gyvenimas...
 
 
-1 # Kai visi tokie teisingi, kam reikalinga tokia netiesa...NeTiesa.lt Y-m-d H:i
:) lankytojų visuomet yra tiek, kiek ir priklauso - nei daugiau, nei mažiau.

Tiesiog vėl užsukau į jūsų tinklapį...

Negi, jums mielieji, PONAI anarchistai, taip sunku suprasti, kad tiek jūs, tiek visokie ultros esate naudojami kaip neramumų katalizatoriai dar griežtesnio totalitarizmo įvedimui?

Juk jeigu gatvėse nebus bardako - visuomenė nepareikalaus "griežtos rankos", a ne?

Todėl norint įvesti totalų fašizmą, pirmiausia reikia duoti miniai tiek daug pseudolaisvės, kad pasidarytų baisu išeiti į gatvę. Tada minia pati pareikalaus kad KAD NORS pagaliau sustabdytų chaosą.

(nuimkite prašom, tą debilišką 1000 simbolių apribojimą komentaruose - tai elementari nepagarba savo skaitytojų atžvilgiu. Juk jeigu kas nors nusišnekės, visada galėsite ištrinti, arba užblokuoti IP)
 
 
+1 # pratęsimasNeTiesa.lt Y-m-d H:i
Tačiau tas "kas nors", performatuosian tis pasaulį, tikrai būsite ne jūs, ne ultra-hiper-pat riotai, ir ne dabartinis valdžios šūdelitis. Tai bus KITI - turintys pakankamai galių, resursų ir SMEGENŲ.

Tiesiog, prieš įvedant visuotinę Naująją Pasaulio Tvarką, jiems pirmiau būtina sugriauti senąją.

Kad senoji yra bloga - tai faktas, tačiau tai, kokią naująją "demokratišką" pasauliui siūlo galingieji - manęs visiškai nevilioja, todėl aš atsisakau dalyvauti JŪSŲ debiliškose revoliucijose, kurių tikslas vienas - paskandinti visą pasaulį kraujyje, kaip kokią nelaimingą Libiją.

Yra kitas kelias - ne revoliucijos, o evoliucijos ir progreso, bet tam neužtenka vien tik "noro", "nepasitenkinim o valdžia", intelektualinės akrobatikos ir bukos raumenų jėgos.

(dar kartą nuolankiai prašau - nuimkite komentaro ilgio ribojimą...)
 
 
+3 # pabaiga.NeTiesa Y-m-d H:i
Norint keisti pasaulį ne griaunant jį, o kuriant, reikia nuolatos DIRBTI ir MOKYTIS. Pačiam, asmeniškai - jokia supista idealogija nepadės žmogui tobulėti, jeigu jis nedirbs REALAUS, ne tik SAU mylymajam, bet ir visai VISUOMENEI naudingo darbo.

Kol kas vienintelis dalykas, kurį jūs sukūrėte - tai LUNI, o visa kita - tėra PONIŠKI dekadentiški idealoginiai bezdalai.

Jūs, amžinai kliedintys apie centralizuoto totalitarizmo blogį taip ir nesukūrėte NĖ VIENOS REALIOS GYVYBINGOS bendruomenės Lietuvoje. Visa jūsų PONIŠKA tūsovkė - tai haitekinių nerdų, intelektualinių parazitų ir pačių tipiškiausių vartotojų laisvalaikio klubas, kuriame pasianarcholibe rastinę jūs toliau einate ir KUO SĄŽININGIAUSIAI vergaujate savo taip nekenčiamai sistemai.

***
 
 
0 # hm+ Y-m-d H:i
Nebūdamas joks anarchistas, vis dėlto nematau Vašingtono obkomui (ir bet kuriam kitam teoriškai įmanomam NPT kūrėjui) jokios naudos iš "Occupy X" judėjimo (jokios žalos irgi nematau, bet tai jau kita tema), tuo labiau - iš naujosios Tuniso ar Egipto parlamentų sudėties (čia jau ir nemenka žala kvepia). Gal būsi toks malonus ir visiems paaiškinsi konkrečiau - kodėl visos tos "debiliškos revoliucijos" yra NPT kūrėjų darbas, kokiu būdu jos tarnauja tikslui "paskandinti visą pasaulį kraujyje", ir t.t. Iš anksto dėkoju.
 
 
+2 # Pasaulį SENĄ išardysim lig pamatų...NeTiesa Y-m-d H:i
Labai trumpai: NPT organizatoriai jau seniai planavo likviduoti kapitalizmą, kaip pavojingą socialinę struktūrą.

Ji per daug ėdri, joje neveikia jokie racionalūs vartojimo apribojimai, kas privedė iki dabartinės sisteminės krizės ir gręsia virsti globalia katastrofa.

Pakeisti kapitalizmą turėjo pseudolygybinis socializmas, paleistas Rusijoje. Jo privalumai - totali valdžios kontrolė ir VARTOJIMO apribojimas.

Bet projektas turėjęs tapti pasauliniu (Bronšteino-Tro ckio skelbta permanentinė revoliucija) buvo lokalizuota. Bolševikai paskelbė, kad jiems užteks socializmo ir vienoje šalyje.

Taip atsirado du idealoginiai poliai, konkuruojantys tarpusavyje. Tiek vienos pusės ideologai, tiek kitos turėjo įrodyti savo avinams, kad jų sistema yra pati geriausia - ir vartojimas augo nenormaliais tempais visame pasaulyje.

NPTėšnikams teliko vienintelis kelias:
- sugriauti abi sistemas
- ir tada įvesti naują.
 
 
+2 # ir vėl pasaulį NAUJĄ atstatysimNeTiesa Y-m-d H:i
1-a griuvo pseudosocialist inė. Dabar atėjo kapitalizmo eilė.

Taktika identiška - pirmiausia debilizuojama visuomenė, ji yra skaidoma į begalę skirtingų grupelių, po to naikinama ekonomika.

Kapitalizmo ekonomikai paskutinioji - jis stovi ant finansinės bankinių spekuliacijų piramidės, todėl jai pareina objektyvios šakės: pasaulis globalizavosi ir nebėra kur nuleisti savo perteklinio infliacinio burbulo.

Ekonomikos žlugimas išmes į gatves masę liumpeno, kurį reikės vesti numatyta pilietinio karo kryptimi - tam ir yra paleidžiami "antisisteminia i" judėjimai.

Anarchistai, "antiglobalista i", antivolstrytini nkai yra vieni iš jų. Tai patrankų mėsa, turinti lipti į barikadas ir gavusi kulką į kaktą, tapti liumpeno herojais.

Galutinis tikslas - sukelti globalų chaosą, kurio metu nebeliktų nė vienos jėgos galinčios kontroliuoti situaciją, išskyrus, pačių NPTėšnikų struktūras.

Būtent jie ir įves tvarką. Ir ta tvarka bus NWO.
 
 
0 # ką čia daugiau pasakysi+ Y-m-d H:i
Nu jo. Kapitalistai kovoja prieš kapitalizmą ir Volstrytą, kad įvestų NWO pagal Marksą ir Trockį. Ui vei. Reikia manyti, kad ir landsbergistai kovoja prieš landsbergizmą ir Landsbergį, kad įvestų NLO pagal Brazauską ir Uspaskichą. Brr, net šiurpas ėmė krėsti. Kas dabar mums apgins kapitalizmą, Volstrytą ir Landsbergį nuo tokio šiurpaus sąmokslo? Mubarakas jau krito, tad *** lieka paskutinė Volstryto viltis:)
 
 
-3 # *** = Kremlius.ltpinčius Y-m-d H:i
„Hillary Clinton nustatė toną kai kuriems opozicijos aktyvistams, davė jiems signalą, jie jį išgirdo ir pradėjo aktyvų darbą. Užsienio pinigų plaukimas į rinkiminį procesą yra ypatingai nepriimtinas. Šimtai milijonų yra investuojami į šį darbą. Mums reikia sugalvoti, kaip apginti mūsų nepriklausomybę , apsisaugoti nuo išorinės intervencijos“. (V. Putinas)
 
 
0 # Chm, o jūs ar mąstėte, kam gali būti lygi Anarchija.lt?NeTiesa Y-m-d H:i
Kai NATO pradėjo Libijos gyventojų genocidą, Putinas pasisakė tokiais žodžiais, kuriuose sunku būtų įžvelgti daugiau NEtiesos, negu jo "užsienio partnerių" žodžiuose.

Šita jo frazė tik rodo, kad Kremlius stebi, kam ir kaip yra naudojami keliasdešimt milijonų dolerių, kuriuos kasmet penktajai kolonai Rusijoje sumoka JAV Valstybinis departamentas...

Oi, atleiskit, pamiršau, kad Ponai anarchistai yra šventai įsitikinę, kad visos oranžinės-manda rininės-bananin ės revoliucijos - tai tik tų šalių gyventojų nuopelnas, o vienintelis JAV užsienio politikos tikslas - NESAVANAUDIŠKAI skleisti Taiką ir Gėrį visame pasaulyje, amerikietiškos demokratijos pavidalu... cha-cha-cha...

***
 
 
+1 # Kaip ir kodėl pindosų televizija riaušių vaizdus iš Graikijos perkėlė į Rusiją...NeTiesa Y-m-d H:i
Žiūrėk ir mėgaukis, mano mielas amerikoniškasis rusofobe:

http://www.youtube.com/watch?v=TNKSKLnb05I&feature=colike
 
 
+1 # Beje, specialiai jums, PONAI anarchistaiNeTiesa Y-m-d H:i
http://www.***/content/kreipimasis-%C4%AF-lietuvos-anarchistus-j%C5%ABs-pisa-o-j%C5%ABs-d%C5%BEiaugiat%C4%97s
 
 
-1 # Klausyk, isterikekre Y-m-d H:i
jei tavo nuomonė dėl dabartinių įvykių sutampa su Putino, turėtų sutapti ir su paleckio nuomone apie 1989-1991 m. Juk Sąjūdžio mitingai buvo CŽV ir FTB darbas, tiesa?
 
 
-1 # Klausyk, demagoge,NeTiesa Y-m-d H:i
jei JAV Valstybės departamentas oficialiai ir nesislėpdamas moka pinigus Rusijos ir Baltarusijos žmogteisistams bei antisisteminink ams, keliantiems oranžinio šūdo bangas savo šalyse, tai tavo nuomone, jis turėtų pamokėti ir jums, PONAMS anarchistams, už jūsų pasiruošimą bet kada išeiti į gatvę, žviegiant "Šalin kruviną režimą!" bei "Žmogaus teisės - tai pederastų teisės!", tiesa?
 
 
-2 # galguga Y-m-d H:i
Gal nebesiginčykit su šituo žmogum. Jo gyvenimas ir taip sunkus, nes jis žino tiesą, o visi kiti- ne. Tada aplink labai daug durnių atsiranda.
 
 
+4 # Ats: Prasidėjo? Kodėl anarchistai dalyvauja protestuose prieš rinkimų falsifikavimąas Y-m-d H:i
todel, kad jie mano jog anrchija mat pariadka, va ir isejo.
 
 
-2 # NuAi Y-m-d H:i
Neussireikšmink it. Anarchistiniol, ne anarchistinio požiūrio - žmonėms užpiso Putino nesąmonės, otdėl ir išėjo, ir čia joks ne anarchizmas, vadinkit kaip norit, žmonės išėjo už savo laisvę kovot. Neikškit...