Judėjimas „Užimk Vilnių” kviečia į masinio elgetavimo akciją „Nebijok duoti išmaldos!“
aktyvizmas

masinio elgetavimo akcija       2011 m. pabaigoje Vilniaus valdžia pasikėsino į viešąją miesto erdvę, vilniečių elgesio laisvę ir žmogiškąjį orumą. Nuo lapkričio pabaigos Vilniaus gatvėse draudžiama prašyti išmaldos ir ją duoti. Pagalbos prašančiam žmogui davus litą ar net kelis centus, gali tekti gerokai patuštinti kišenę. Savivaldybės tarybos sprendimu, varguoliai ir juos šelpiantys geradariai gali būti baudžiami net 2000 litų bauda.


      
      Tokio drakoniško draudimo Vilnius seniai nebuvo matęs. Žinoma, elgetų laisvę ribojo daugelis totalitarinių režimų, veikusių Lietuvos teritorijoje – carinis, smetoninis ir sovietinis, tačiau draudimą duoti išmaldą buvo įvedęs tik okupacinis nacių režimas, draudęs šelpti žydus bei karo belaisvius.
      
      Judėjimas „Užimk Vilnių“, pasisakantis už politinės piliečių galios didinimą bei viešųjų erdvių plėtrą, rengia viešą masinio elgetavimo akciją „Nebijok duoti išmaldos!”. Į akciją susirinkę žmonės demonstratyviai prašys išmaldos ir ją duos išmaldos prašantiems, taip parodydami pilietinį nepaklusnumą XIX a. mentalitetą atspindinčiam Vilniaus valdžios sprendimui.
      
       Masinio elgetavimo akcija „Nebijok duoti išmaldos!” prasidės 2012 m. sausio 12 d., ketvirtadienį, 15:00 val., V. Kudirkos aikštėje. Akcijos dalyviai, užsikabinę lenteles „Nebijok duoti išmaldos!“ ir pasiėmę muzikos instrumentus (gatvės muzikantai – irgi elgetos!), patrauks į artimiausias gatves „elgetauti“. Kartu jie dalins informacines skrajutes ir agituos miestiečius protestuoti prieš valdžios draudimą. 16:30 val. „elgetos“ sugrįš į V. Kudirkos aikštę ir perduos paaukotas lėšas maistu vargšams besirūpinančios labdaros organizacijos „Maisto banko“ atstovams.
      
      Tai pirmoji tokio pobūdžio pilietinio nepaklusnumo akcija. Vilniaus valdžiai neatšaukus elgetauti draudžiančio nutarimo, masinio elgetavimo akcija bus surengta Vilniaus savivaldybės rūmuose.
      
      Renginys socialiniame „Facebook“ tinkle: www.facebook.com
      Interneto svetainė „Užimk Vilnių / Occupy Vilnius“: www.uzimk.lt
      
      Judėjimas „Užimk Vilnių“
      2012 01 09

 

      masinio elgetavimo akcija

 

Komentarai  

 
+2 # Čia briedasViktoras Butas Y-m-d H:i
Aš visada duodu elgetoms. Sažinės reikalas. Jei žmogus niekada nesusimastė, kad reikia sumelžti sumelia smulikiais, tai tikrai kažkoks judėjimas nepagelbės. Nors kita verus yra žmonių grubė kuri tik judėjimais ir gyvena. Eilinė akcija
 
 
-3 # Ats: Judėjimas „Užimk Vilnių” kviečia į masinio elgetavimo akciją „Nebijok duoti išmaldos!“L* Y-m-d H:i
Na jau, senaisiais laikais elgetos buvo tikrai nuskurdę žmonės, neturintys jokio kito pajamų šaltinio. Reikėtų priminti, jog šiais laikais kiekvienas gauna socialines pašalpas, o jei jų neužtenka, neina į gatvę elgetauti, o stengiasi užsidirbti, užsiauginti ir pan. Miestų elgetos- dažniausiai alkoholio nuskurdinti žmonės arba apsimetėliai, kuriems tai tarsi darbas. Taigi, elgetavimas ir jo rėmimas ne toks ir kilnus dalykas. Norėdami būti geradariais aukokit atitinkamoms akcijoms, kaip maisto bankas, išsipildymo akcijos ir pan, kurios yra tam, kad tvarkytųsi su šia problema. Kaip pavyzdį pasakysiu, kad geriau yra remti Pifą, ar sos-gyvunus, negu gatvėh numesti dešros gabaliuką benamiui katinui.
 
 
+9 # 456456 Y-m-d H:i
Galima diskutuoti ar elgetavimas yra blogai ar gerai, bet kai zmogui bando uzdrausti atiduoti kazka kitam zmogui tai cia visiskas briedas
 
 
+2 # Ats: Judėjimas „Užimk Vilnių” kviečia į masinio elgetavimo akciją „Nebijok duoti išmaldos!“nue Y-m-d H:i
gi zuokas jau ankščiau buvo prastūmęs 625 straipsnį, kurio 7.13 punktas draudžia ir baudžia išmaldos prašančius žmones