„Užimk Belfastą“: „Banko pastato užėmimas – tai bendruomenės turto grąžinimo aktas“ (foto, video)
aktyvizmas

uzimtas bankas 0      Prieš kapitalizmą pasisakantys „Užimk Belfastą“ („Occupy Belfast“) protestuotojai sekmadienio, sausio 15-osios, naktį užėmė nebenaudojamą banko pastatą Belfasto miesto centre ir pažadėjo pasilikti jame iki tol, kol pastatas nebus panaudotas viešosioms reikmėms. „Užimk Belfastą“ judėjimas, protestuojantis prieš visame pasaulyje išplitusį verslo godumą, pirmą kartą įkūrė stovyklą Rašytojų aikštėje, priešais Onos katedrą, praėjusių metų spalį.

 

      Kalbėdamas „Belfast Telegraph“ žurnalistui iš pastato vidaus, protestuotojas Jackas White‘as sakė, kad maždaug tuzinas žmonių pateko į Belfasto centre esantį pastatą sekmadienio naktį per atrakintas duris. Jis sakė: „Mes neturėtume būti laikomi nekilnojamojo turto maklerių ir bankininkų įkaitais, kai mūsų miesto gatvėse pilna tuščių pastatų. Mes užėmėme pastatą taikiai, kol jis bus atvertas žmonėms ir vėl panaudotas jų reikmėms.“
      
      J. White‘as pridūrė, kad protestuotojai atnaujino elektros energijos tiekimą, jie turi daug maisto, gėrimų ir patalynės. Pranešimas apie grupės ketinimą likti pastate buvo paskelbtas užkabinus plakatus ant pastato sienos ir išplatinus jį socialiniame „Twitter“ tinkle.
      
     

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

      
      Banko pastatą užėmusių protestuotojų pranešime sakoma:
      
      „Užimk Belfastą“ judėjimas perėmė Airijos banko pastato kontrolę atsakydamas į sparčiai didėjančią benamystę, socialinių būstų trūkumą ir žmonių išvarymą iš namų už įsiskolinimus bankams. Mes tikimės, kad šis aktas inicijuos aprūpinimo būstu kampaniją.
      
      Pradėti tokią kampaniją bus nelengva, todėl mes turime suorganizuoti dirbančiuosius, studentus ir bedarbius realiai ir prasmingai veiklai mūsų bendruomenėse – būtina diskutuoti, susitarti tarpusavyje ir pradėti veiksmus, kad būtų galima pasipriešinti bankams ir sukurti geresnę visuomenę visiems.
      
      To už mus nepadarys joks politikas. Mes tikimės, kad užimtas Airijos banko pastatas bus tinkama vieta pradėti veiklą. Bankai atėmė mūsų namus, todėl mes užimsime bankų pastatus. Tai bendruomenės turto grąžinimo aktas.“
      
      Pirmadienį aplink užimtą banko pastatą buvo daug policininkų. Pastebėti ir pastato savininko atstovai. Virš pastato danguje skraidė policijos sraigtasparnis, kuris, policijos teigimu, atliko „įprastas stebėjimo pareigas“. Ugniagesių tarnybos atstovas spaudai pridūrė: „Mūsų buvo paprašyta atvykti prie pastato. Mes pasiuntė tris gaisrines, tačiau nesiėmėme jokių veiksmų, nes nebuvo gaisro grėsmės. Protestas vyko taikiai.“
      
      Antradienį buvo surengta banko pastatą užėmusių žmonių palaikymo demonstracija.
      
      Pagal www.belfasttelegraph.co.uk parengė N.K.
      2012 01 17

 

      uzimtas bankas 1

 

      uzimtas bankas 2

 

      uzimtas bankas 3

 

      uzimtas bankas 4

 

      uzimtas bankas 5

 

      uzimtas bankas 6

 

      uzimtas bankas 7

 

Komentarai  

 
+2 # fffff Y-m-d H:i
Skvotas banke... :))