Protestas prieš ACTA – žmonių, o ne politikų ir partijų protestas
aktyvizmas

UZ INTERNETO LAISVE     Vasario 11, šeštadienį, visoje Europoje vyks masiniai protestai prieš informacijos laisvę ribosiančią ACTA sutartį (Anti-Counterfeiting Trade Agreement, liet. – Prekybos sutartį dėl kovos su klastojimu). Tokie protestai vyks ir Lietuvoje. Kaune ir Klaipėdoje rengiami flešmobai, o Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje, 12:00 val. rengiamas protesto mitingas.


      Tokia protesto akcija mūsų šalyje iš tikrųjų labai reikalinga, nes apsnūdusiam Lietuvos jaunimui ji suteiks puikią progą išsijudinti, solidarizuotis ir prisijungti prie masinių Europos protestų.

     Viskas atrodytų gerai, jei ne jaunųjų liberalų meškos paslauga. Iniciatyvą rengti mitingą iš kelias savaites piktai ūžiančio interneto paveržė pamainą liberalų partijoms auginanti Vilniaus liberalaus jaunimo organizacija (VLJO), skubiai pasirūpinusi valdžios leidimu ir ėmusi vadovauti organizavimo darbams. Žiniasklaidoje jau pasirodė pirmieji straipsniai, kuriuose savo pažiūras giria ir būsimus rinkėjų balsus žvejoja buvęs VLJO pirmininkas, dabar – teisingumo ministras R. Šimašius. 
  

     Į šią viešaisiais ryšiais bei rinkimine propaganda neskaniai kvepiančią iniciatyvą sureagavo „Užimk Vilnių“ judėjimas, kategoriškai nesutinkantis su liberalų palaikomų stambiojo verslo kompanijų ir jiems tarnaujančių vyriausybių inicijuota ACTA sutartimi. Judėjimas paragino visus dalyvauti vasario 11 d. Vilniuje vyksiančiame proteste ir visiems drauge ištarti garsų NE bjauriam pramogų verslo korporacijų sąmokslui prieš interneto laisvę.

     Be to, „Užimk Vilnių“ judėjimas įspėjo apie galimą protesto nusavinimo pavojų: „Prieš finansinį ir politinį 1% elitą nukreiptam „Užimk“ („Occupy“) judėjimui pritariančių žmonių dalyvavimas svarbus ir dėl to, kad šį protestą, kuriam valdžios leidimą išrūpino Vilniaus liberalaus jaunimo organizacija (VLJO), priešrinkiminės agitacijos tikslais mėgina nusavinti partiniai liberalų bosai su teisingumo ministru R. Šimašiumi priešakyje. Neleiskime partiniam elitui pasinaudoti teisėtu žmonių pasipiktinimu ir aiškiai pasakykime, kad tai socialiniuose tinkluose bendraujančių žmonių, o ne politikų ir partijų lyderių protestas.“ 
  

     „Užimk Vilnių“ judėjimas geranoriškai įspėjo, kad imsis iniciatyvos nušvilpti bet kurį politiką (liberalą, konservatorių ar socialdemokratą), jei jis per mitingą bandys rėžti agitacines kalbas.

     Protestas prieš ACTA iš V. Kudirkos aikšttės bus transliuojamas GYVAI. Negalintys dalyvauti mitinge galės jį matyti internetu: www.ustream.tv

     a.lt info

     2012 02 09

     protestas prie acta gyvai

 

Komentarai  

 
+1 # uuuuuuuuuuuuuup eeeUpe Y-m-d H:i
1000(1500,sorry ) skaitytoju, 5 troliai including me... revoliucija... jebenifeni!
 
 
0 # oranžiniai drambliukaiPilietis Y-m-d H:i
Upe, vėl apsirūkei ;)
 
 
+4 # Ats: Protestas prieš ACTA – žmonių, o ne politikų ir partijų protestasvardas Y-m-d H:i
Vienintele laisvoji erdve ir mes jos neprarasime! ..i.
 
 
0 # ziema jukblemba Y-m-d H:i
nu ir laikas blemba protestam, per toki salti ir dar taip anksti ryte..
 
 
+2 # Ats: Protestas prieš ACTA – žmonių, o ne politikų ir partijų protestasVB Y-m-d H:i
Lux pavyko :) Dabar reikia skubiai issiaiskinti kada ratifikavimo balsavimas Seime numatytas
 
 
0 # schizophreniaUpe Y-m-d H:i
Prisistuksenot? Ponai balsuos, valio. http://www.youtube.com/watch?v=k7jEk_f04pE&feature=related
 
 
+2 # Ats: Protestas prieš ACTA – žmonių, o ne politikų ir partijų protestasHipis Y-m-d H:i
Vat ,jei už cannabis sativa legalizavimą pasisakytumė būtų išvis Super
 
 
+1 # uhgkhjgrfytrhg Y-m-d H:i
tas šiukšlė, pasirašęs ACTA Lietuvos (ir mūsų visų) vardu yra Albertas Algirdas Dambrauskas (). Pasiuskit kam savo žodį, kad nesijaustų genijuimi.
 
 
0 # jėjėdizaineris Lukas Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=GhtXof09YC4&feature=g-like&context=G2c88afeALTvyRMAAzAA
 
 
0 # NepaliktMiglaja Y-m-d H:i
Svarbiausia taip nepalikt. Rašiausi jau pasaulinę peticiją dėl šitos ACTA nesamonės