Britų aktyvistai: „Ryanair” nesirūpina savo darbuotojais
aktyvizmas

ryanair nesirupina     Vakar, vasario 12 d., Didžiojoje Britanijoje prasidėjo veiksmų, nukreiptų prieš „Ryanair” avialinijas, kampanija. Šią kampaniją, pavadintą „The Ryanair Don't Care” („Ryanair” nesirūpina“), remia Liverpulio solidarumo federacija. Visos Europos gyventojai vakar buvo paraginti jungtis į tarptautinę veiksmų savaitę prieš „Ryanair” išnaudojimą ir sukčiavimus įdarbinant.

     Kampanijos organizatoriai prašo šią savaitę (iki kovo 18-osios) nepirkti bilietų į „Ryanair” skrydžius. Jie ketina surengti protesto akcijas Čeltenhemo žirgų lenktynėse, kurias remia „Ryanair”.

     „Ryanair” nesirūpina“ kampaniją pradėjo Johnas Foley, kai jo duktė, skrydžių palydovė, buvo atleista viduryje skrydžio ir palikta svetimoje šalyje be skatiko kišenėje. Vėliau buvo atskleista ciniška ir nepaprastai išnaudotojiška įdarbinimo šiose linijose politika.

     Norintieji tapti lėktuvo palydovais per įdarbinimo agentūrą turi sumokėti 3000 eurų įmoką, kad galėtų baigti „Ryanair” apmokymus. Po šio apmokymų laikotarpio kaskart atleidžiama apie 60 žmonių, per mėnesį jų susidaro apie 200. Tiems, kurie lieka dirbti, pasiūlomas 12 mėnesių bandomasis laikotarpis, kurio metu jie turi dirbti už žemesnę algą nei kiti palydovai. Taip „Ryanair” savo dirbančiųjų sąskaita uždirba maždaug 20 milijonų svarų sterlingų per metus.

     Liverpulio solidarumo federacija parėmė kampaniją ir Johną, kuris dėl savo tiesioginių veiksmų prieš avialinijas buvo areštuotas šešis kartus. Tikimasi, kad solidarios profsąjungos, tokios kaip Tarptautinė darbininkų asociacija ir visi žmonės, kuriems rūpi dirbančiųjų kova prieš sukčiaujančius išnaudotojus, parems šią kampaniją kovo 12-18 dienomis.

     Pagal http://solfed.org.uk parengė KP

     Daugiau info: http://ryanairdontcarecrew.blogspot.com/

    

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


 

Komentarai  

 
0 # ATS: Britų aktyvistai: „Ryanair” nesirūpina savo darbuotojaisem Y-m-d H:i
ryanair - tai skraidantys vagonai
 
 
+1 # RyanairJonas Kiselis Y-m-d H:i
Kiek žinau, tie palydovai berods 1100 € (apie 3800 Lt) gauna. Absoliuti dauguma Lietuvos žmonių apie tokias algas savo šalyje gali tik pasvajoti. Vertinant lietuviškais standartais, Ryanair būtų ypatingai geras darbdavys.

Siūlyčiau ką nors parašyti ateityje ir apie Lietuvos įmones, manau ratumėte kur kas blogesnių atvejų nei Ryanair.
 
 
0 # KiseliuiU/f Y-m-d H:i
Kiek žinau (o aš žinau nemažai),pvz., home prices ten kosminės... Taip kad geriau sėdėk savo pirkioj su lietuviškais standartais ir džiaukis nesvajojęs :)
 
 
0 # ATS: KiseliuiJonas Kiselis Y-m-d H:i
Apie Airiją konkrečiai kalbi?
 
 
+2 # ATS: KiseliuiJonas Kiselis Y-m-d H:i
Kaip matau čia konkrečiai kalbama apie Liverpulį. Ne viskas taip žymiai brangiau nei Lietuvoje, patikėk. Maistas kainuoja panašiai, gal net pigiau šiek tiek, o drabužiai, buitinės prekės žymiai pigesnės nei Lietuvoje. Tik va buto nuoma brangi :(

Pats Glazge gyvenu, manau Liverpulyje irgi turėtų būti panašiai. Bent jau kainos neturėtų skirtis tuose pačiuose tinkluose.
 
 
0 # KiseliuiU/f Y-m-d H:i
Jei gyveni Glazge, ir nesi kvailas, turėtum suprasti, kad 1100£ algą gaunantis škotas jaučiasi visišku 'nuliu'. Arba nesijaučia 'nuliu', nes svajoja... apie milijonus. Kainas palyginsim kitą kartą. Ir be kita ko, dar prinsimink visus tax'us, bill'us etc. O vertinant kažkokiais 'standartais': lietuvišką algą gaunantis ukrainietis irgi neblogai gyventų... Ukrainoje.
 
 
0 # Dėl babkiųViktoras Butas Y-m-d H:i
Kažkas minėjo Liverpulį tai nesitiki, kad diplomuoti gautų 1000 svarų. Nežinau mano draugelis Liverpulyje gyvena berots nuo vasaros, tai sakė gauna apie 2000 svarų. Tiksliai nežinau kuo jis ten užsijima, bet čia tai tik sportavo, gėrė ir siautė po barus. Nelabai jis kvalifikuotas be snukių daužymo. Nemanau kad kažką labai įpatingo moka dirbti. Bet ten gyvena ir niekam priekaištų neturi, nesiskundžia