Policija ėmėsi prevencinių priemonių prieš Vilniaus neonacius
ivykis
pecia_ir_euzebijus_0       Š. m. liepos 13 d., 15.00 val., Kriaučiūnuose, netoli Vilniaus, lenkų nacionalistai pagerbė 79 Armijos Krajovos (AK) karių, žuvusių šioje vietoje 1944-aisiais, atminimą. Minėjimą surengė Lietuvos lenkų sąjunga ir Vilniaus rajono savivaldybė. Renginys, į kurį susirinko keliasdešimt žmonių su europarlamentaru Valdemaru Tomaševskiu priešakyje, vyko prie paminklo Armijai Krajovai, pastatyto netoli Karveliškių kapinių.

 

1944 m. liepą Raudonoji armija puolė Vilnių, kuriame dar buvo vokiečių įgula. Prie šio puolimo prisidėjo ir AK daliniai. 4 tūkst. lenkų kareivių, užbėgdami už akių Raudonajai armijai, tikėjosi pirmieji išvyti vokiečių kariuomenę ir įsitvirtinti Vilniuje, tačiau jų jėgos buvo per silpnos. 1944-ųjų liepos 13-ąją 1-oji Vilniaus AK brigada netoli Karveliškių buvo apsupta vokiečių karinio dalinio, įsivėlė į nelygią kovą ir patyrė didelių nuostolių. Toje vietoje 1988-aisiais buvo pastatytas kryžius, o po metų – paminklas.

 

naciai_kriauciunuose

 

Lenkų nacionalistai liepos 13-ąją mini kaip bandymo „išvaduoti Vilnių“ datą. Tai labai nepatinka lietuvių nacionalistams, savo ruožtu minintiems „Dubingių skerdynes“, kurias 1944 m. birželio 23 d., keršydami už civilių lenkų sušaudymą Glitiškėse, surengė AK partizanai.

 

Nacionalistinių aistrų sūkurio, susijusio su liepos 13-ąją, negalėjo pražiopsoti Vilniaus ultranacionalistai. Tiesa, į Kriaučiūnus jų atvyko vos penketas.

 

pecia_ir_euzebijus

Iš kairės: Paulius „Pecia“ Peciulevičius, Mindaugas Pukšta (Euzebijus Tolmajus)

 

Pirmieji pasirodė aktyviausi Vilniaus neonaciai – „Autonominio pasipriešinimo“ lyderiai Paulius „Pecia“ Peciulevičius ir Mindaugas Pukšta (socialiniame „Facebook“ tinkle pasivadinęs Euzebijumi Tolmajumi). Netrukus jie buvo prevenciškai sulaikyti, įsodinti į policijos automobilį ir išgabenti į nuovadą.

 

panka_baubinas_ir_grigaliunas

Iš kairės: Julius Panka, Haroldas Baubinas, Karolis Grigaliūnas

 

Policijai dar nespėjus išgabenti nazi-skinų, atvyko Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) vadas Julius Panka su dviem „klapčiukais“ – šios organizacijos nariais Haroldu Baubinu ir Karoliu Grigaliūnu. Policijos jie buvo praleisti arčiau susirinkusiųjų ir galėjo iškelti savo plakatus su užrašais „Gėda Dubingių žudikams“, „AK – purvini žudikai“, „Negerbkim vaikų žudikų“. Kiek pastovėjusi, trijulė išvyko atgal į Vilnių.

 

Taigi konflikto neįvyko. Portalo Alfa.lt duomenimis, Paulių „Pecią“ Peciulevičių ir Mindaugą Pukštą (Euzebijų Tolmajų) policijos pareigūnai nuovadoje laikė net 6 valandas, jų namuose buvo atliktos kratos, konfiskuoti mobiliojo ryšio telefonai ir personaliniai kompiuteriai, krata įvykdyta ir vieno jų motinos bute.

 

Įdomus faktas, kad trys iš protestavusiųjų ultranacionalistų – Julius Panka, Paulius Peciulevičius ir Mindaugas Pukšta – nesėkmingai balotiravosi partijos „Jaunoji Lietuva“ sąrašuose per 2011 m. vasario 27 d. savivaldybių tarybų rinkimus.

 

Antifa.lt primena, kad neonaciai stebėjo ir ankstesnę lenkų akciją gegužės 23 d., kuomet daugiau kaip 100 lenkų tautybės Lietuvos gyventojų susirinko į piketą prie Europos Sąjungai (ES) šiuo metu pirmininkaujančios Vengrijos ambasados Vilniuje, Jogailos g. 4. Tuomet Lietuvos lenkų sąjungos (LLS) inicijuotas protestas buvo nukreiptas prieš diskriminacines naujojo Švietimo. įstatymo nuostatas tautinių mažumų atžvilgiu.

 

Straipsnyje panaudotos Tomo Vinicko (Alfa.lt) nuotraukos

 

Antifa.lt

2011 07 14

 

 

Komentarai  

 
-2 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Tai antifa.lt savininkas žydas ar lenkas? Dabar jau nebesuprantu. Galiu pasakyt tik tiek, kad už tokią propagandą ir demagogiją jam ir pats Goebbelsas dešinę putnagę paspaustų.
 
 
0 # Skirta "Lietuva-lietuv iams"Upe Y-m-d H:i
Kaip ten vakar lenkų naciukai skandavo? A? Priminsiu. „Litwa jest nasza, bo Litwa do Polski należy” (naudokit google translate :D)
 
 
0 # DarėKratą Y-m-d H:i
Darė kratą? :D O tai ko ieškojo? ir ar ką nors rado?
 
 
+1 # Paulius Peciulevičius (Otto von Eichmann)en arche Y-m-d H:i
Šiomis dienomis iš "Facebook" tinklo dingo Pauliaus Peciulevičiaus (Otto von Eichmann) profilis - mentai turbūt pas jį rado ne tik lipdukų.
 
 
0 # nesamonėLegatas Y-m-d H:i
Aš nesuprantu kuom vieni nacionalistai geresni už kitus? Tipo dėl to kad prieš Lietuvą? Čia jau skaitos gerai?
 
 
+1 # Otto von EichmannTautininkas Visgėra Y-m-d H:i
Tautiška pavardė! Šaunuolis Pecka, tikras lietuvis spirituotų gėrimų vartotojas!
Už Lietuvą nuo jūros iki dugno!
 
 
-1 # :)Veliona Y-m-d H:i
Turgaus bobos -> antifa :-)
 
 
0 # Nesuprantu- Y-m-d H:i
Irgi susidarė toks įspūdis, kad lenkai šiuo atveju kažkuo geresni. Juk ir patys feisbūke pasiskelbę, kad reikia antifa bendradarbiauti su lenkais. Tai kokie jūs antifašistai, jeigu dedatės prie vienų fašių, kad kovot prieš kitus fašius? WTF?
 
 
0 # n-an-a Y-m-d H:i
Apgail4tina net skaityt.
Kai tris mažvaikius bandžiusius kelti provokacijas sulaikė mentai tai jau baisu baisu, ir mušė ir skriaudė.
o čia "Netrukus jie buvo prevenciškai sulaikyti, įsodinti į policijos automobilį ir išgabenti į nuovadą." - tai jau viskas gerai, prevencija.

Apgailėtini pseudo-anarchiu gos be savo nuomonės,
Gėda turėtų būti šitaip apsišikant

Belieka laukti kol "red." uždės cenzūrą šitam ir kitiems "netikusiems" komentarams

GOGO AnarchoTotalita rism!!
 
 
0 # ****** Y-m-d H:i
Su tokiais rašiniais a.lt iki anarchijos kaip kinijai iki europos sajungos
 
 
0 # ****** Y-m-d H:i
Jevrosajuziniui anarchistui a.lt pati a vieta

Šilta gera, o vietoj anarchizmo tik pirsčiojimai
 
 
0 # fašistėliai pratrūko: Y-m-d H:i
juokinga keli nupiepę nsusigaudantys kas yra kas fašistėliai, atvažiave pakurstyt nesantaikos tarp tautų, kad negautų nuo žmonių lupti buvo pavėžėti į nuovadą. Kažkoks kvanka dar ir mažametį vaiką į tai įtraukė - Beje už tai jam reiktų apribot tėvystės teises. Ir pratrūko fašistėliai visasa kietumas prapuolė kai mentai ne anų pusėj. Šiaip tai Armija krajova - minimm įvykį sudalivavo - labai teigiamai. Mušė Vokiečių nacistus. Ir bandė sugriaut Sovietų planus antrą kart okupuot Vilnių. Fašistėliams labiau prie širdies dešimtim tūkstančių žmones žudė trispalviai TDA žudikai. Bet tai jų nesveikų galvelių bėda.
 
 
0 # ?Socialinis Pasyvistas Y-m-d H:i
A kodėl nesisolidarizuo jat su Lenkijos antifašiais?
 
 
0 # ddddddd Y-m-d H:i
na, chebra, del AK nepritariu. mano giminaiciai - civiliai tuo metu - nukentejo nuo AK. siaip sau. del tautybes. Taigi, faktas, kad muse naci ir bande uzkirsti kelia sovietams - neturetu buti auksciau. nekenciu nei musu naciu, nei ak gyneju. sikart fail, kolegos, su tokiu straipsniu. pykite nepykite, bet AK - didesni nacionalistai ir fasistai nei musu tda "berniukai"...
 
 
0 # _Upe Y-m-d H:i
Teismas nurodė per mėnesį Vilniaus rajone pakeisti gatvių pavadinimų lenteles

http://www.youtube.com/watch?v=fhmfp3x5HA0 0:35 - 0:40 min.
 
 
0 # nuomonevaiduoklis Y-m-d H:i
slavai kaip liko sh... gabalas, tai turbut ir liks. Rytu Europa nera apie racionaluma ir logika. Rytu Europa yra apie peozija ;-), kazkuo nesa i Azija.
Jeigu neliktu tarptautiniu organizaciju, uztikrinanciu stabiluma musu zemeje, visi jie isspipjautu. Tiesa sakant ko tiketis, jeigu ta centrine - rytu Europos tautos yra pastatytos ant etno nacionalizmo? Be etno nacionalizmo neliktu nei lietuvos, nei lenkijos.
Reikia rimtai pertvarkyti savo galvas.
 
 
0 # nuomonevaiduoklis Y-m-d H:i
slavai kaip liko sh... gabalas, tai turbut ir liks. Rytu Europa nera apie racionaluma ir logika. Rytu Europa yra apie peozija, romantizma ;-), kazkuo nesa i Azija.
Jeigu neliktu tarptautiniu organizaciju, uztikrinanciu stabiluma musu zemeje, visi jie isspipjautu. Tiesa sakant ko tiketis, jeigu ta centrine - rytu Europos tautos yra pastatytos ant etno nacionalizmo (nes nieko jie vokieciams ir rusams pastatyti daugiau neturejo kaip tik meile savo kaimui)? Be etno nacionalizmo neliktu nei lietuvos, nei lenkijos. Is viso, is kur ta Lenkija ir tai, kas yra aplink ja atsirado? Europieciu silpnumo akimirka - pvz. lenkai nesugriove vokieciu ir rusu imperiju.
Reikia rimtai pertvarkyti savo galvas.
 
 
0 # aaaaassss Y-m-d H:i
jau gariau kalbeti vokiskai negu buti suluosintam sovietinio nacionalfasizmo . Bent mentalitetas butu musu pakiles o tai normalus musiskiai nusibaige sibire o like tapo bidlomis encefalopatais. 50m kacapizmo pasekmes.
 
 
0 # už LietuvąRičardas Šikutis Y-m-d H:i
Griežtai nepritariu lozungui "Gėda vaikų žudikams". Lietuvos Partizanams ne gėda, o garbė! Garbė vaikų žudikams!
 
 
0 # MENTAI PYDARAIMENTAI PYDARAI Y-m-d H:i
mentai šūdlenkiai ir kacapai tai ko norėt kad gerbia AK žudikus ir sulaiko nekaltus, už savo veiksmus mykoliukus čiulpt prie darbo biržos greitu laiku teks jiems :-)
 
 
0 # dvigubi standartai?eikit Y-m-d H:i
kai mentai be jokio orderio ir paaiškinimo padarys kratas anarkystų dvaruose, irgi taip džiūgausit?