Neonacis Mantas „Oduvanas“ Janušonis nubaustas už antifašistinio plakato plėšymą
ivykis

oduvanas pleso plakata      Byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo per 2011 m. kovo 11-osios eitynes sostinės Gedimino prospektu Vilniaus teismas priėmė nutarimą, nepalankų fašistinių pažiūrų skinui Mantui „Oduvanui“ Janušoniui. Fašistuojantis 28 metų vilnietis M. Janušonis penktadienį, lapkričio 18 d., Vilniaus miesto 3-iame apylinkės teisme išgirdo, kad yra pripažįstamas kaltu dėl išpuolio prieš antifašistinį plakatą laikiusius aktyvistus.

 

M.Janušoniui prieš teismą teko stoti dėl jam iškeltos administracinio teisės pažeidimo (ATP) bylos, susijusios su nedideliu chuliganizmu per šių metų kovo 11 d. vykusias eitynes sostinės Gedimino prospektu. Tądien M. Janušonis viešoje vietoje elgėsi įžūliai, puolė plėšyti transparantą su užrašu „Visuomenė be neonacių“, fotografavo aktyvistų veidus, sekė ir grasino aktyvistams.

 

Bylą išnagrinėjusi teisėja Alberta Baltušytė pažeidėjui skyrė 100 litų baudą. 

 

Posėdžių metu M. Janušonis, atstovaujamas advokato padėjėjo Edvardo Steckio, savo kaltę kategoriškai neigė ir melavo, kad išpuolį įvykdė ne jis. Smurtautojo melagystėms patvirtinti buvo pakviesti liudytojai, neonacistines pažiūras praktikuojantys asmenys: Ričardas Čekutis („Lietuvių tautinis centras“), Paulius „Pecia“ Peciulevičius („Autonominis pasipriešinimas”), Tadas Dapšys („Lietuvių tautinis centras“). Taip pat buvo pakviestos ir dvi merginos: Oduvano gyvenimo draugė Milda Prušinskaitė bei kovo 11-ąją neonacius Lietuvos vėliavytėmis puošusi Vilma Cupples. Palaikyti „Oduvano“ buvo atėjęs ir neonacis Mindaugas Pukšta („Autonominiame pasipriešinime” dar žinomas kaip Apaštalas).


Nepalankų nutarimą fašistuojantis skinas Mantas „Oduvanas“ Janušonis turi teisę apskųsti aukštesnės instancijos teismui. Sprendžiant iš nubaustosios pusės veiksmų po nuosprendžio paskelbimo, idėjinis „Oduvano” atstovas Edvardas Steckis imsis apeliacijos.

 

Antifa.lt

2011 11 25

 

oduvanas pleso plakata2

 

 

Komentarai  

 
+1 # n-an-a Y-m-d H:i
Valioo sistemai kurią norime nuversti
 
 
+4 # Tenkakre Y-m-d H:i
Kol nėra kitos sistemos, antifašistams (netapatinti su anarchistais) tenka naudotis ta, kuri yra.
 
 
+4 # apie antifažodis Y-m-d H:i
O iš kur antifa.lt žino kokios yra nubaustojo politinės pažiūros? Ar jis kada nors jas viešai paskelbė? Ai palaukit, gi kvailas klausimas. „Antifašistinia i“ visada mėgdavo patys susikurti sau fašistus, kad būtų prieš ką kovoti. :))
 
 
-2 # jauciumaumonelis Y-m-d H:i
kita kart jums sikna suplesys...
 
 
-1 # Antifašistiniam zbroduiAdolfas88 Y-m-d H:i
Džiaukitės sistema prieš kurią kovojate :) nevykėliai kurie tik zajavas ir mokate rašyti slėpkitės už dėdžių palycininkų nugarų, nes jei ne tie jūsų keikiami palycininkai tai matyt skudurėlius ilgai rinkti reikėtų komunalininkams :))))
 
 
+4 # TerminijaŽygeivis Y-m-d H:i
Jūs, prieš rašydami, bent jau apibrėžimą tikslų pateikite, kas yra "fašizmas" (arba bent jau ką jūs patys suprantate, vartodami šį terminą). :)
 
 
-1 # Kas yra fašizmas?kre Y-m-d H:i
Galima būtų daug teoretizuoti apie fašizmą kaip korporatyvinę monolitinės valstybės sistemą, bet praktikoje fašizmas man asocijuojasi su ekstremaliu rasizmu ir nacionalizmu, virstančiu fiziniu kitaminčių persekiojimu. Štai ką rašo vyrukai iš "Autonominio pasipriešinimo" , lapkričio 11 d. pabuvoję Varšuvoje: "Nuo ankstyvo ryto visoje Lenkijoje vyko budėjimai ir miesto valymai nuo komunistų , anarchistų, jie buvo medžiojami visur: gatvėse, stotyse, kavinėse, parduotuvėse. [...] Jie padėkoja visiems, kurie visą rytą valė ar prisidėjo prie Varšuvos gatvių valymo nuo užsiveisusių kairiųjų bei rėžė keletą sveikinimo kalbų. [...] Lenkai pastebėję TVN24 televizijos kanalo transporto priemones, ilgai negalvodami priėmė sprendimą - ši televizija neturi teisės būti šioje vietoje, nes ji yra prokomunistinė, neigiamai pasisakanti patriotų atžvilgiu, siekianti sumenkinti patriotizmą ir nacionalizmą. To pasekoje, televizjos transporto priemonės buvo suniokotos, viena padegta".
 
 
+1 # Dėl terminijosŽygeivis Y-m-d H:i
"....fašizmas man asocijuojasi su ekstremaliu rasizmu ir nacionalizmu, virstančiu fiziniu kitaminčių persekiojimu."
---------------------------

Taigi, akivaizdu, kad teorinio aiškaus apibrėžimo pateikti nepavyksta. :)

Vėl kalbama apie "praktiką"...

Tokiu atveju pripažinkite, kad ir Sovietų sąjungoje buvo pats aršiausias fašistinis režimas (dešimtis milijonų savų piliečių sunaikino), ir JAV apskritai yra fašizmo "citadelė" (įvairiais savo istorijos etapais labai aršiai persekiojo ir indėnus, ir komunistus, ir negrus, o dabar ir "radikalius" musulmonus visame pasaulyje...).

Vis tik, manau, kad aiškiausias fašizmo apibrėžimas yra labai paprastas: pagrindinis fašizmo tikslas yra stipri bei didelė valstybė, ir tam tikslui pasiekti tinka bet kokios priemonės.
 
 
+1 # Dėl terminijos (papildymas)Žygeivis Y-m-d H:i
Vis tik yra ir tikslesnis, ir platesnis apibrėžimas: fašizmas yra tada, kai ne Valstybė tarnauja Tautai, o Tauta yra Valstybės (ir valdžios) tarnaitė.

O priemonės, taikomos šiam tikslui pasiekti, gali būti ir labai "minkštos", ir labai "kietos" - priklausomai nuo esamos padėties.

Pvz., JAV labai ilgai "toleravo" automatais apsikarsčiusius negrų organizacijos "Juodosios panteros" aktyvistus.

Tačiau, kai tik jų vadai pradėjo derybas su komunistais dėl bendrų veiksmų, JAV valdžia pajuto realų pavojų savo valdžiai. Ir "tolerancija" tuoj pat baigėsi...

Problemą "išsprendė" momentaliai - be ilgų teisminių procesų bei kitų "demokratinių žaidimų".

Susirinkus "Juodųjų panterų" vadams ir jų šeimoms švęsti religinę šventę, ant pastato tiesiog numetė iš karinio malūnsparnio napalmo bombą. Žinoma, visi negrai su savo žmonomis ir vaikais sudegė.
 
 
+1 # Dėl terminijos (pabaiga)Žygeivis Y-m-d H:i
Panašias "priemones" pritaikė ir Prancūzijos valdžia su de Goliu priešakyje, kai Prancūzijai praradus Alžyrą, susikūrė organizacija OAS, bandžiusi nuversti de Golį."OAS" narius tiesiog iššaudė - be jokių teismų.

Tą patį padarė ir tada, kai Marselyje bei kituose Prancūzijos uostose (ir kitur) labai sustiprėjo mafija.

Vokietijoje (VFR) jau kalėjimuose uždaryti teroristai iš Bader-Mainhof grupės irgi kažkaip labai greitai "išmirė" ar "išsižudė"... :)

Šie ir daugelis kitų realių pavyzdžių akivaizdžiai parodo, kad fašistines "priemones" naudoja ir pačios demokratiškiaus ios valstybės, kai tik jų valdantiesiems sluoksniams iškyla realus pavojus.
 
 
0 # Žodis fašizmas žymi minusątikras lietuvis Y-m-d H:i
Bet ne apie terminą kalba: kas ten buvo per plakatas?
Jei jame buvo parašyta apie valstybės nužudymą, tai tokių plakatų rašytojus derėtų pridaryti, o ne verkti, kad suplėšė nesąmoningą tekstą`.
 
 
0 # papildautikras lietuvis Y-m-d H:i
O jei ten buvo užrašas "Lietuva be neonacių", tai tokio irgi ten nereikėjo - prie ko čia neonaciai ar dar kas, kada kalbama apie Lietuvos išlikimą kaip tokios?
 
 
0 # tęsiutikras lietuvis Y-m-d H:i
Nes pagal tokią logiką, jei Hitleris gelbėtų beskęstantį upėje paskutinį išlikusį pasaulyje lietuvį, tai jūs irgi rėktumėte ant jo, vietoj to, kad padėkoti už gerą darbą?