Patrioto išpažintis: „1991-ųjų sausį padarėme esminę klaidą“
istorija

1991_sausio_13_klaida_0Dabar Lietuva ne ta, kuri buvo tada, sausio 13-ąją. Dabar ji ne tokia vieninga – visiems rūpi tik materialūs dalykai. Kartais aš klausiu pats savęs: Deimantai (toks mano vardas), ar tu bent suvoki, ką tie žuvusieji atnešė? Ar tu bent nutuoki, už ką jie savo gyvybes pakišo po vikšrais? Ar jauti skolą tiems didvyriams?

 

Buvau tą vakarą ir aš su žmona prie bokšto. Televizija buvo mano darbovietė, aš ten dirbau šiek tiek operatoriumi, šiek tiek asistentu, bet tada buvo svarbu ne tai. Tas bokštas man buvo jau ne darbo vieta, tai buvo kažkoks simbolis, kurį turėjom apginti.

 

Aš stojau su visais į gynybą, bet kai vienas tankas pasisuko į mūsų pusę, o paskui iš patrankos pylė tiesiai į mane kažkokiais tuščiais šoviniais, aš pasielgiau kaip paskutinis bailys. Tankas šovė iš kokių 200 metrų, bet aš prikroviau kelnes ir dėjau į kojas.

 

Girdėti pradėjau po kokio pusvalandžio. Tikriausiai nepatikėsit, bet galvoje dar buvo likę kažkiek sveiko proto, ir manęs visai nebetraukė eiti ten artyn. Save laikiau patriotu, bet tada pasakiau žmonai: dinkim iš čia po velnių!

 

Ir mes abu dingome.

 

Jau tada supratau, kad esu niekšas. Aš išdavikas. Tokius kaip aš reikia sušaudyti. Per tokius kaip aš... Man trūksta žodžių... Kaip aš galėjau?

 

Namuose per TV išgirdau, kad kitiems užteko drąsos, jie gulė po tankais ir žuvo. Prieš tuos žmones aš esu ABSOLIUTUS BAILYS. Aš juos išdaviau. Aš dezertyras.

 

Kartais norėčiau nueiti ir prisipažinti, ką padariau. Bet tada nebuvo kur eiti ir kam pasisakyti.

 

Rytą aš jau nenorėjau gyventi ir nuėjau prie Seimo. Visi žinojome: radijo nebėra, televizoriaus nebėra – liko tik Seimas. Mes visi jį puolėme ginti.

 

Šalia manęs buvo šimtai gynėjų, ir jie nežinojo, kas iš tiesų esu. Aš visada norėjau, kad mano vardu būtų pavadinta kokia nors Vilniaus gatvė, na, tegu ir menkiausias skersgatvis, bet... Dabar esu nevertas, kad mano vardu pavadintų bent tualetą. Deimantai, tu esi nuorūka, kurią reikėtų sutrinti batu!

 

Omono kareiviški batai buvo kažkur visai netoli. Vytautas Landsbergis tą dieną labai aukojosi – neapdairiai kaišiodavo galvą pro Seimo langą ir rėkė: „Lietuva, Lietuva...” Tai mus labai įkvėpdavo, ir mes visi jį palaikėme.

 

Aš buvau pasiruošęs mirti.

 

Dabar Lietuva ne ta. Dabar rūpi kiti dalykai.

 

Amerikos balsas pranešė, kad Bušas paskambino Gorbačiovui ir įsakė tuoj pat nutraukti karo veiksmus Lietuvoje. Tai mums atrodė kaip pergalė.

 

Kaip mes tada visi apsimovėme! Juk tada prie Seimo mūsų buvo tiek daug, ir mes visi padarėme vieną esminę klaidą. Mums reikėjo ne apsupti Seimą ratu ir ginti, bet patiems pulti ir perimti valdžią. Rusų tankai jau buvo kažkur atsitraukę, amerikonai dar čia neturėjo Adamkaus ir nieko nebūtų galėję mums padaryti.

 

Kokį mes pražiopsojome šansą!

 

Dabar mes sėdėtume ten, viduje, o jie galėtų atėję šalti nosis lauke, piketuoti ir reikalauti darbo. Duokite darbo, šauktų jie mums, bent kokio darbelio, kad ir operatoriaus, kad ir sušikto asistento!.. Šūdą, sakyčiau aš jiems, šūdą – eikit ir susiraskit!

 

Petras Dargis


2010 m. vasaris

http://petrasdargis.lt/

 

1991_sausio_13_klaida

 

Komentarai  

 
+1 # Jo, bl...guga Y-m-d H:i
Ir aš dalyvavau tose "gynybose", godžiai skaičiau "Atgimimą", atsimenu, kad Ozolo straipsniai patikdavo... Bet kai pradėjo žūti žmonės irgi suabejojau. Visi jie buvo visiškai atsitiktinės aukos, atsidūrę netinkamoje vietoje, netinkamu laiku (na gal išskyrus tą prie Seimo užkardos, ar pasienyje). Jau tada supratau, kad man žmogaus gyvybė yra svarbiau už viską. O Landsbergis vis kvietė ir kvietė beginklius žmones eit gint seimo... Tikintis ginkluotų rusų ir jų tankų atakų... Jie visada tokie buvo. Žmogus jiems yra mažiau svarbus nei jų vizijos. Bet žmonės ėjo, ir kai pagalvoju, tai man pačiam tada gyvenimas buvo įgavęs kažkokią kitokią prasmę. Norėjosi ten būti ir dalyvauti per daug net negalvojant apie tai, kas bus po to ir kaip bus po to. Dabar jau žinau, kad jei reiktų gint seimą, atsakyčiau- bybio!
 
 
+1 # ojeivaitaitai Y-m-d H:i
Kokie čia kliedesiai? Gal Petka iš kapo pakilo? Ar čia anarchistų alter ego taip gieda?
 
 
+1 # taipkre Y-m-d H:i
Buvau prie TV bokšto, lindau po tankais. Tada mes buvome kvailiai, vietoj vienos valdžios pasistatę kitą. Tikri idiotai.
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
Troliai nepageidaujami. Red.
 
 
+1 # :)Lietuvaitė Y-m-d H:i
Ar jūsų, anarchistai, niekas nemokė gerbti vyresnius žmones?
 
 
-1 # Pletkas?flumen Y-m-d H:i
Ar tiesa, kad po seimu buvo išraustas tunelis ir kad Paxas su "kukurūzniku" Lenzbergį skraidint amerikon laukė? Kaiminka pasakojo.
 
 
0 # nu nxflumen Y-m-d H:i
Nešvankybės šalinamos. Red.
 
 
0 # Adminuiflumen Y-m-d H:i
komentaras "nu nx" pasirašytas mano slapyvardžiu yra ne mano.
_____________________

Siūlau pradėti šalinti Žygeivio komentarus. Paskaitykit, ką jis rašo:
"Na ir žinoma įvairūs nelietuviškos kilmės pederastai bei kiti iškrypėliai. :-)

Tiesa, dar pamiršau žydus ir nutautėjusius šūdlenkius. Bet jie beveik visi irgi pakliūna į tą patį homo-sovieticus kagėbistai-nome nklatūrininkai"
kategoriją."

Kam dar kyla abejonės, kad Žygeivis kažkoks patriotas, o ne tikrų tikriausias fašistas.
 
 
+1 # kZygeiviui Y-m-d H:i
Zygeivi,

As nesiplusiu.
Zinote kas man nepatinka? Ogi tai, kad bet kam, kas kitaip, savarankiskai masto ir turi savo nuomone i tam tikrus dalykus, kuri nesutampa su jusiske, Jus, Zygeivi, tiems asmenims klijuojate ivairias etiketes : penktoji kolona, kremliau ikaitas, komunistas, homo sovieticas, kosmopolitas, antilietuvis etc...

Jei domejote anarchizmu, jus turejote suprasti, kad sovietinis (!) komunizmas - didziausias anarchistu priesas.
5 kolona? Kremliaus klaciukai, kosmopolitas? Tokios etiketes klijuojamos kai nebeturite argumentu ir net nenorite isiklausyti i kitu, sakykime, kitaminciu, nuomone ir argumentus.
Gedinga? Man butu gedinga :-)

Neretai anarchistai ar bent kiek kritiskai mastantys zmones kritikuos tokius fenomenus kaip rezistencija, LAF. Kodel? Skaitykite straipsnius ir argumentus. Jei jie pasak Jusu yra neva nepagristi, skaitykite oficialius dokumentus. Niekada nesilankstysiu pries partizanu, kurie zude nekaltus asmenis, paminklus (nors mano prosenelis ir buoze, ir partizanas buvo). Tai ka, Zygeivi, kas as esu ? Lietuvos tautos priesas numeris 1 mat nepritariu daugumos nacionalistu ideologizuojama i praeiciai, kuri turi JUODU demiu? As nebijau sneketi apie juodasias demes. Vokieciia, prancuzai irgi nebijo. Kuo mes prastesnis? Jus garsiai snekate apie istorinius teisingumas, apie sovietu zala Lietuvai : taip, as pritariu tam. as nekenciu sovietizmo kaip ir nacizmo, taip pat as nekenciu rasizmo, o dar labiau - radikalaus nacionalzimo,ku ris pasireiskia tokiais jusu teiginiais,kaip pavayzdziui : sudlenkis ir t.t. Tai ka, gerbiamasis, as nesu lietuvis,jei netikiu postulatais, apie kraujo kilme, sviseius plaukus, melynas akis ? O labaiusiai nekelnciu RUNKELIZMO.
Kas pasak Jusu yra Lietuva Tauta? Mano kaimynas vokietis ar mano vaikystes draugas zydas yra lietuviai ar ne? Ar mano suolo draugos totoris? Nezinau is kokio Jus kaimo kiles, bet as is Vilniaus kiles. Dauguma Vilniaus "kitatauciu" (as sakau - bendrapilieciu) , kuriu pavardes nera lietuviskos kilmes, man yra geresni draugai nei i Vilniu atvaziuojantys ir sio miesto (ir jo praeities/ kulturines ir socialines sanklodos) negerbiantys lietuviai. ir kas as dabar esu ? priesas ? Antilietuvis? O kas, jeigu as nepritariu lietuvos nacionalistu teiginiams, primenantiems rusiskojo imperizalizmo ar pilsudskines lenkijos svelnaji analoga, kuris, beje, buvo taikomas ir pries mano ir tavo propro...seneli us, t.y., kone per prievarta atlietuvinti tai, kas nelietuviska. Pritariu konsensusui, bet ne radikaliems teiginiams. o kadangi jiems nepritariu, tai mane isvadina lenku ar rusu agentu,nors nesu nei tas, nei nei tas...
Tikiuosi atsakysite i mano teiginius ir klausimus.
 
 
0 # ne nu bet pzdcflumen Y-m-d H:i
Nešvankybės trinamos. Red.
 
 
0 # serijinis žudikas, žygeivio tipas+ Y-m-d H:i
"Beje, kadangi puikiai žinomas gyvenimo patvirtintas dėsnis, jog "obuolys nuo obels netoli rieda", tai ir kolaborantų šeimų narių likvidacija yra įprastas kiekvieno partizaninio karo faktas visame pasaulyje."

Nebent tuo atveju, jei laikysim, kad vieninteliai visų laikų ir tautų partizanai buvo baltūsiai, banderos ir panašūs Hitlerio bernai. Ai, tiesa, dar ukrainiečių maniaką Onoprijenko prisiminiau. Irgi didis žygeivistinis "partizanas" buvo.
Beje, atkreipkite dėmesį, kad Žygeivis netiki mitu apie partizanais persirengusius Sokolovo smogikus. Vietoj ano mito jis mums bando įpiršti mitą apie vaikžudį maniaką kaip partizano archetipą. Tokios tad yra "tolerastų šmeižiamų patriotų" moralė, vertybės ir politinė pozicija.
Na, ar yra norinčių pagyventi šikučių ir šikeivių valdomoje valstybėje?
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
"P.S. Tokią pačią "taktiką" VČK-OGPU naudojo dar 1920-24 m. kovodama su Tambovo ir Kursko sričių sukilusiais valstiečiais bei tuo pačiu Machno ir jo Laisvąja armija,"
Persirengti kitais ir zudyti? ar kokia taktika?

"rinkdamas įrodymus bylai teismui dėl genocido "
genocidas greiciau yra kuomet isszudoma 95% kai kurios tautybes arba kuomet vienai etniniai grupei nera kitos iseities, tik kaip mirtis. siuo atveju Lietuvoje nebuvo jokio genocido, labai jau sakyciau rafinuotas ir daug lesu reikalaujantis genocido vykdymas siusti bala zino kur, veliau paskirti maisto ir saugoti tremtinius, o galiausiai daugeli ju paleisti. sakyciau keistas labai jau genocidas. bet pacius baisumus ir tremima as neneigiu.

"Tyrinėjau įvairius KGB archyvinius duomenis ir nei karto neradau net užuominų, kad "kadriniai" Lietuvos partizanai "
tai gal knyga su statistika brukstelsi? ir nuorodu duosi.

"Mūsų jėga – vienybėje. "
teisingai, viena mintis, vienas siekis, vienas vadas ir .t.t.saunu, tai kas cia nori suvienodinti?

"Nėra amoralių dalykų, jeigu jie padeda mūsų tautos gerovei. "
taip genocidas yra gerai, zinosiu kuomet sieksiu tautai gerovei kokiu metodu imtis.

"Tik saviškius kelkime į vadovaujančius postus, nes tas, kuris valdo, yra ir protingas, ir teisus."
jo artimiausia krauja, kaip, kad Smetonos laikais savus brolius,uosvius ir t.t.

"Į visus reiškinius žiūrėkite per mūsų interesų prizmę"
Valio diktaturai!

"Informuokite vienas kitą apie viską, ką sužinote"
Sieg heil!

vienu zodziu grynu gryniausia burzuazine fasistine nesamone. gina kapitala, nori visus priversti ziureti vienu poziuriu, nori, kad skustume kitus ir, kad butu savi ir svetimi
 
 
0 # THE ANGEL OF DEATH: JOSEF MENGELE.Rio Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=owwL0Fynqak
 
 
+1 # ATS: Patrioto išpažintis: „1991-ųjų sausį padarėme esminę klaidą“1991 Y-m-d H:i
Tada buvau ka tik po armijos grizes 21m. vaikinas, jau turejau seima, sunu, visad skubejau gyventi. Buvau kartu su kitais prie TV boksto ta nakti, pries tai ir po to prie parlamento budejome, tempeme tas armaturas, stateme, barikadas, kurenome lauzus, snekejome su visais lyg su artimaisiais, gereme arbata, laukeme... Nesigailiu del nieko isskyrus kad nepavyko nei vieno isgelbeti. Gal jei buciau kitoje vietoje, per keliolika ar kelis simtus metru kairiau ar desiniau, gal kazka buciau pakeites... Dabar su vaikais sugriztu prie TV boksto, prie parlamento. Ir uzvakar buvome. Negaliu dainuoti pilna krutine nes spaudzia gerkle, o vaikia dainuoja salia. Tikiuosi, kad man pavyks juos visus uzauginti vertybemis, kurios ta kart vede prie TV boksto ir mane, ir Druski, ir Loreta.
 
 
0 # Gins Lietuva tie kam ne vistiekgynejas Y-m-d H:i
Nereikia paistyti nieku apie kokia Lietuva "tada" ir "dabar". Visada - ji viena ir tokia kokia yra. Ja gins tie kas manys kad jie gina tevyne, o ne Socdemus, konservus ar visokias "tvakeles su teisingumeliais ", juodas buhalterijas ir panasias nesamones. Tie kas "suklydo" 1991 sausyje jus "klysite" ir toliau. Tie kurie laukia didziojo brolio, galimas dalykas jus jo ir sulauksite. Tie kurie ruosiasi .... ir nesitiki maloniu is "draugu" linkiu tik stiprybes. Tokiu kokie esat jus dar yra daug. BUDEKIT.
 
 
0 # šaunuolisAudrius Petrikas Y-m-d H:i
Ačiū kad su manim buvia prie būsimo seimo gynybos laužų... Aš buvau kitame gale ir kitą dieną