Polemika: Laikas išmokti reikšti nuomonę!
švietimas

teroristas        Kas šiais laikais nekomentuoja viena ar kita tema? Kas nereiškia nuomonės? Turbūt labai retas, kuris turi kompiuterį ir interneto prieigą. Tai gana įprastas reiškinys. Tačiau komentarų ir nuomonės reiškimo kultūra Lietuvoje (greičiausiai – ne tik) tiesiog tragiška. Tad nieko nauja čia nepasakiau. Atsiverskite bet kurį Lietuvos žiniasklaidos portalą ir pamatysite, ką turiu omenyje. Rasistinių, įžeidinėjančių ir visokių panašaus plauko komentarų tiesiog apstu.


Kodėl man tai užkliuvo? Todėl, kad esu nusivylęs Lietuvos portalais, kurie praktiškai nieko nedaro, kad to nebūtų. Ir kur čia problema, sakysite? Nenori – neskaityk, kaip sakant. Drįsčiau nesutikti. Pats esu šioks toks autorius ir keletą mano straipsnių yra paplitę interneto platybėse. Esu sulaukęs įvairių atsiliepimų. Tiek protingų, tiek tiesiog puolančių mane, o ne kritikuojančių mano pateiktą turinį. Žinoma, galėčiau tai ignoruoti, bet esmė ne ta.

 

Ne tai, kad aš asmeniškai jaučiuosi įžeistas tų komentatorių, tačiau mane tiesiog siutina, kad vietoj to, jog būtų kalbama apie išreikštas mintis, yra konkrečiai kritikuojamas (teisingiau ne kritikuojamas, o purvais drabstomas) autorius. Ir ne aš vienas toks. Šis reiškinys toks masiškas, kad netgi pati žiniasklaida daugiau laiko skiria žmogaus kritikai nei jo išsakomoms mintims. Galbūt todėl ir komentatoriai tokie užaugę? Galbūt žiniasklaida stumia žmones išreikšti savo nuostatą ne į turinį, o į patį žmogų?

 

Taigi kame čia reikalas? Kodėl tai vyksta ir kodėl niekas su tuo praktiškai nekovoja? Pasiteisinimų galima sugalvoti kiek tik nori. Štai keletas jų:

 

– Komentarų tiesiog per daug, kad juos visus sužiūrėti.

– Žodžio laisvė išsakyti bet kokioms mintims.

– Niekas nenori prarasti publikos.

 

Pasakysiu: tai absurdiški pasiteisinimai. Visomis prasmėmis. Pirmas punktas galioja tik didiesiems Lietuvos portalams. Ir ta galybės problema išsisprendžia pritaikius tam tikrus metodus, apie kuriuos pakalbėsiu šiek tiek vėliau. Antras punktas – žodžio laisvė įžeidinėti kitus komentatorius ar teksto autorius? Kuris norėtų, kad jį įžeidinėtų? Turbūt tikrai retas. Trečias punktas – jei pataikaujama visiškai nemąstantiems žmonėms, tada žinoma.

 

Tačiau yra toks dalykas, kaip turinio bei komentarų kokybė. Jei tau, kaip informacijos teikėjui, nusispjaut, kokia pas tave ji yra – tai žinoma, leisk rašyti bet ką. Bet kam tada tos kvailos komentavimo taisyklės, kuriose potencialus komentatorius perspėjamas, kad nerašytų „blogų” komentarų?

 

Žodžiu, štai ką aš noriu pasakyti. Labai paprastą dalyką: laikas auklėti Lietuvos nuomonės reiškėjus. Taip, auklėti. Kas aš toks, kad turėčiau teisę taip teigti? Aš – žmogus, kuriam rūpi turinio kokybė. Mano mėgstamiausių sąraše yra ne vienas portalas, kur komentarai neretai pralenkia komentuojamo turinio savo įžvalgumu ir kokybe. Tie portalai tiesiog nuostabūs (deja, tik užsienyje). Žmonės tolerantiški, moka išreikšti nuomonę ir labai retai kada kas puola autorius. Tai galioja ne tik komentarams, bet ir diskusijoms.

 

Tai kaip gi jiems pavyksta išlaikyti tokį aukštą komentavimo ar diskutavimo lygį? Ogi labai paprastai: per griežtą kontrolę. Tokią griežtą, kad nusižengus taisyklėms taikoma maksimali bausmė – draudimas reikšti nuomonę. Viskas labai paprasta. Nusižengei – arba perspėjimas, arba banas (draudimas rašyti ar net išvis patekti į portalą).

 

O ar nepažeidžia tai dalyvio teisių, ar neprarandama publika? Ne, jokiais būdais. Turinio kokybė tik kyla, o publika auga. Kodėl? Todėl, kad kokybiškas turinys visada susilauks didesnio dėmesio nei tūkstančiais visiškai beprasmių komentarų. Negana to, potencialus komentatorius, pamatęs kokio lygio yra nuomonės, pats gerai pagalvos, ką parašyti, kad neatrodytų kaip visiškas neišmanėlis. Netikite, kad tai veikia? Aš sakau, kad veikia ir dar netgi kuria žymiai draugiškesnes bendruomenes.

 

Dar, tiesa, dėl dalyvio teisių. Tavo portalas – tavo taisyklės. Dalyvis neturi „jokių teisių”. Tai yra grynai savininkų reikalas, kaip jie elgsis su savo publika. Ir ten, kur aš lankausi – dauguma yra itin griežti. Tu gali netgi parašyti pakankamai „protingą” pranešimą, bet jei būsi nepaskaitęs taisyklių, tave labai greitai išmes. Ir nieko negalėsi nuginčyti. Atrodo, kad taip turėtų tik mažėti dalyvių? Kaip ir minėjau – jų net daugėja. Būtent dėl naudingo turinio ir jo kokybės. O savininkai, kad ir vadovaujasi savo sukurtomis taisyklėmis, jos retai kada būna nesąžiningos vartotojo atžvilgiu.

 

nesvankus komentatoriai

 

Tai kodėl Lietuvoje to beveik nėra? Geras klausimas. Taip išeina, kad pas mus niekas nemoka reikšti nuomonės, o portalai beveik nemoderuoja savo skaitytojų komentarų ar diskusijų, nes juk PRARAS savo publiką. Mano nuomone, tai kvaila. Lietuviai, jei ir nelabai moka reikšti nuomonę, jie tą gali išmokti labai greitai. Tereikia nukreipti teisinga linkme. Deja, kaip matau, beveik niekas tuo nesuinteresuotas. Taip, mačiau, kad dauguma didžiųjų portalų yra susivieniję ir bando „auklėti” per neburnok.lt informacinį puslapį. Bet tai bergždžias reikalas. Lietuvis – ne tas žmogus, kuriam informacijos pobūdžio turinys ką nors reiškia. Mes kažkokie „neišsivystę” šiuo reikalu.

 

Bet tai nereiškia, kad to negalima pakeisti. Galima, ir gana sparčiai. Užtektų kelių mėnesių rimtesnės kontrolės – ir komentarų bei diskusijų kokybė šoktelėtų keleriopai. Žinoma, komentarų ir diskusijų skaičius iš pradžių žymiai sumažėtų, bet tai tik laikinas dalykas. Iki tol, kol žmonės persilaužtų, kad nuomonės reiškimas yra šiek tiek daugiau nei drabstymas purvais.

 

Bet ar teisinga būtų vaidinti viską žinančius ir pradėti tikslingai nukreipinėti savo publikos elgesį? „Teisybės” diskusija turėtų pasibaigti ties savininko noru – arba tapti kokybiško turinio šaltiniu, arba eilinių blevyzgų portalu. Tegul, tegul populiarioji žiniasklaida leidžia bet kaip komentuoti, bet juk yra tikrai rimtesnių portalų, kurie galėtų susiimti. Tik kažkodėl to nedaro. Mano klausimas, kodėl? Juk dauguma jų siekia sukurti rimtumo įvaizdį, tačiau realybėje beveik nieko nedaro, kad tai įvyktų. Taigi dar kartą atviras klausimas jiems: KODĖL?

 

Čia galima grįžti prie pirmojo punkto, kad visgi jų gali būti per daug, kad viską pavyktų sužiūrėti. Be to, komentatoriai dažnai tai atlieka anonimiškai. Kaip juos sukontroliuoti? Galiu nustebinti – anonimiškumas internete tai tik iliuzija. Jei nesate programišius (hackeris), jus susekti yra labai paprasta. Taigi pamirškite apie iliuzinį anonimiškumą. Vadinasi, anonimiškumo problema atkrenta.

 

Kiekis? O kas sakė, kad būtina viską sužiūrėti? Tereikia pradėti gaudyti nors dalį komentarų, kurie neatitinka jūsų portalo taisyklių. Anksčiau ar vėliau dalyviai pradės suvokti, kad už netinkamą elgesį jie gali prarasti galimybė reikšti savo nuomonę. Nori nenori tai privers juos nors trumpam pamąstyti prieš rašant. Tas pamąstymas ilgainiui virs į kokybišką nuomonės reiškimą. Tai veikia, sakau iš patirties. Kai aš patenku į kokybiško turinio portalą ir man kyla noras „pasireikšti”, aš natūraliai suvokiu, ar mano išsakytos mintys bus kam nors naudingos ir „kokybiškos”. Nes netikęs komentaras labai greitai pasimato tarp aukšto lygio nuomonių. Ir tai suveiks su didžiąja publikos dalimi – garantuoju. Kodėl taip sakau? Todėl, kad tai veikia ir atvirkštiniu būdu. Jei komentarai yra itin žemo lygio, retas kuris susimąstys prieš reikšdamas savo nuomonę. Juk neatrodys kvailesnis nei kiti. Paprasta.

 

Bet visgi noriu grįžti prie esminės komentavimo problemos, kuri vyrauja Lietuvos portaluose. Tai, kaip ir sakiau, bandymas sumenkinti – ne nuomonę, o jos reiškėją. Leiskite paklausti, ar tai duoda nors kokios naudos, jūsų, kaip portalo savininkų, požiūriu? Aš nematau absoliučiai jokios naudos, o tik parodymą, kad portalas yra žemo lygio. Kodėl tai toleruojama? Man nesusiveda galai, kai skaitau komentarus ir 90% jų atakuoja nuomones reiškiančius. Tai tiesiog absurdas. Ir nereikia čia kalbėti apie žodžio laisvę ar natūralią žmogaus reakciją. Šio reiškinio reikia atsikratyti, jei mes norime išlipti iš kūdikio vystyklų.

 

Tai yra tik pirmas etapas, bet jis labai svarbus. Tegu nesutinka jūsų portalų dalyviai. Tegu maištauja, priekaištauja. Tegu. Niekur jie nedings. Papyks, kad kažkas bando kontroliuoti jų nuomonės reiškimą ir praeis. Mano portalas – mano taisyklės. Bet pagalvokite apie rezultatą, kuris bus pasiektas, kai komentarai galės pralenkti netgi patį komentuojamą turinį. Informacija iškart taps n kartų vertingesnė ir iš vieno straipsnio jūs pasisemsite keleriopai daugiau žinių.

 

Jei įtikinau, tai turbūt kils klausimas – kaip tiksliai tai padaryti? Kaip visgi sužiūrėti, kad būtų laikomasi visų jūsų taisyklių. Pradžiai – padarykite taip, kad laikytųsi vienos taisyklės. Neįžeidinėti nuomonės reiškėjo. Tegu ginčijasi ir įrodinėja vienas kitam, kad yra taip, o ne kitaip (kad ir be argumentų), bet neleiskite daryti to vieno paprasto dalyko – įžeidinėti kitų. Įgyvendinus vien šį dalyką, iš karto sustiprės nuomonės reiškimas. O metodika, kaip tai kontroliuoti – paprasta. Už pirmą nusižengimą – įspėjimas. Už antra – išmetimas iš portalo. Arba laikinai, arba visam laikui. Kuo griežtesnė bausmė, tuo didesnė baimė. Nesvarbu, kad tą kai kurie neigs. Baimė tikrai bus! Gal atsiras vienas kitas drąsuolis, tačiau jie bus mažuma.

 

Tiesa, dar norėčiau paliesti tą momentą, kad ne tik paprasti žmonės prastai reiškia savo nuomonę, bet šią klaidą daro dauguma oficialių žiniasklaidos šaltinių. Panašu, kad pagrindinis mūsų žiniasklaidos taikinys yra pats žmogus, o ne jo išreikšta nuomonė. Įsijunkite bet kurį lietuvišką TV kanalą ar nusipirkite bet kurį laikraštį – iškart pastebėsite, kiek dėmesio skiriama žmonėms, o ne jų darbams. Tai tarsi šiuolaikinės žiniasklaidos liga. Jų gal taip neperauklėsim, bet geras pavyzdys užkrečia. Jei Lietuvos visuomenė pradės kitaip reikšti savo nuomonę, nenustebsiu, jei ir oficialioji žiniasklaida paseks iš paskos. Tiesiog reikia auklėti pačius žmones. Ir tai nėra sudėtinga padaryti. Tam galią turi bet kuris portalas. Tereikia šiek tiek noro.

 

Su šia mintimi norėčiau visus draugiškai pakviesti ir pradėti įgyvendinti šią idėją. Tai nebūtų dar vienas neburnok.lt, tai būtų realus veiksmų planas. Techninę bazę, jei tokia reikalinga, galėčiau suteikti be problemų, nes irstausi interneto platybėse jau daugybę metų. Jei susidomėjote šia idėja, būtinai paplatinkite šį straipsnį. O jei ją taikysite savo tinklapyje, parašykite ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ). Sukursiu sąrašą portalų, rimtai žiūrinčių į nuomonės reiškimą, kuris bus viešai platinamas.

 

Pabaigai atsakysiu į galbūt jums iškilusį klausimą. Kodėl man tai rūpi? Ogi dėl labai paprastos priežasties. Šiais laikais informacijos yra begalybė, tačiau kokybiškos informacijos yra labai mažai. Man, kaip žmogui, kuris domisi daugybę dalykų, itin svarbu gauti kuo kokybiškesnės informacijos. Ar tai būtų mokslinis darbas, ar paprasto žmogaus nuomonė – ji gali būti labai naudinga, jei bus teisingai išreikšta. Kodėl mes savo noru kapstome po šiukšlyną, jei galime labai lengvai jį išvalyti? Tai virtualiai pastangų nereikalaujantis reikalas. Tereikia tinklapių savininkams tapti šiek tiek piktesniems ir griežtesniems. Tikiuosi, kad šis tekstas pasieks ir užkrės ne vieną portalą. Ir jei jums rūpi informacijos kokybė – padėkite jam plisti. Viskas yra įmanoma!

 
2010 04 19

 

 

Komentarai  

 
0 # Tegyvuoja Laisve ! Salina rankas nuo Slaviko !!!Kostia Y-m-d H:i
jeigu a.lt bijo 1 komentatoriaus Slavik, tai tada ka ji gali padaryti del zmoniu geroves ? Geda a.lt , baninaciai laisva minti !!!
 
 
0 # ne i temaKostia Y-m-d H:i
o kodel kraujas tokioje kresejimo konsitencijoje toks juodas ? - toks juodas jis teka tik is kepenu zaizdu.Is galvos sautiniu zaizdu kraujas ryskiai raudonos spalvos, nes galvos smegenis jis pasiekia isvalytas kepenu.
 
 
0 # aklausykit Y-m-d H:i
Tai jau baigsis anarchija pačioje anarchistų svetainėje?

Jūsų vadinamų fašistų portale neleidžiama dergtis, tai ten atsiranda pilna anarchistų ir panašių, kurie verkšlena dėl žodžio laisvės, tačiau patys matot/pripažino t šio straipsnelio publikavimu, kad jie nepalyginamai anksčiau už jus nuėjo teisingu keliu.
 
 
0 # ...Fock Y-m-d H:i
Antiautoritarai :D panašu, kad net virtualioje erdvėje jūsų teorijos nepritaikomos. "Griežta kontrolė" - argi ne prieš bet kokią kontrolę, prievartą, autoritetus ir t.t. putojasi kas antro rašinėlio autorius, aprašinėdamas įvairias haliucinacijas? O straipsniai kaip šis tik ir parodo, kad anarchija įmanoma tik teoriškai, kažkam griežtai prižiūrint (paradoksas?), kad visi gražiai žaistų.
 
 
0 # brangieji bičiuliai ir pigūs neprieteliaien arche Y-m-d H:i
Atkreipkite dėmesį, kad straipsnis yra poleminis ir parašytas ne redkolegijos vardu.
 
 
0 # visgiBet Y-m-d H:i
Įdomu, kodėl nėra nei vienos nuomonės, kuri galėtų argumentuotai paprieštarauti teksto išreikštai minčiai. Iš to galima daryti išvadas, kad nelabai kaip yra nuneigti. Ar čia aš kažko nesupratau? Gal vėl bus minima "žodžio laisvė"? Jei žodžio laisvė yra neargumentuotai drabstytis purvais ant kitų žmonių - ją iš jūsų reikia atimti.
 
 
0 # iš kito straipsnio perkeltas komentarasjustelis Y-m-d H:i
Didesnio idiotizmo nei šita kai kurių anarchija.lt komentatorių isterija dėl trolių baninimo nelabai galiu įsivaizduoti ir su kuo palyginti. Argumentacija:
1. po "slavik" slapyvardžiu greičiausiai slepiasi kokia gauja debilų skinų iš blood and honour, kurie šika po kiekvienu anarchijos.lt straipsniu ir lol'ina sau. "slavik" labiau primena išgalvotą šaržą nei realų asmenį (greičiausiai orientuotą į pasityčiojimą iš "anarkystų vado Kasparo").
2. "Kostios" ir "Viktorai Butai" jei tai realūs asmenys, i.e. Kostas ir Viktoras yra elementarūs internetiniai troliai, kurie prišika lengvai nuspėjamų komentarų, tepraėjus keletui minučių nuo straipsnio pasirodymo. Jų buvimas tik užkrauna komentavimo erdvę, priešingai nei Žygeivio, Upės ar kitų patriotų, kurie be jokių keiksmažodžių argumentuotai dėsto savo poziciją. Vienaip ar kitaip vertingą opozicijos sudarymo požiūriu.
3. Fock yra ant ribos. Iš po triaukščių keiksmažodžių kartais pavyksta išfiltruoti kartais ir visai įdomią mintį.

išbaninti 1 ir 2 punktuose aprašytus asmenis reiktų dėl visų komentatorių, kurie tikisi perskaityti normalių replikų ir atsiliepimų po straipsniais gerovės.
 
 
0 # Kas geriau - išmintinga diktatūra ar šūdina anarchija?neronoop Y-m-d H:i
Kas geriau - išmintinga diktatūra ar šūdina anarchija? Renkuosi išmintingą diktatūrą, kur Kostia ir Slavik, o dažnai ir evaldas su Fock'u būtų blokuojami už beprasmius, nekorektiškus pasisakymus pilnus keiksmažodžių ar grąsinimų..

Puikiai suprantu, kad, tarkim, evaldo visažiniškumas bus amžinai toleruojamas, nes, kaip supratau, jis priklauso A.lt red. kolegijai. Bet - labai svarbu - neturėtų būti blokuojami/trin ami vien 'fašistai' ir patriotai, bet ir patys 'anarchistai' ar anarchistais save vadinantys socdemai..
 
 
0 # ohohoho, kad sujudo visa susara ...Kostia Y-m-d H:i
strapsnis is esmes teisngas, taciau asmenys, cia save vadinatys " anarchistais" negali islipti is " dvigubu standartu" smelio dezes. Tai tik rodo ju politini infantiluma ir morales ekshumacija. Neturejimas kontrargumetu a.lt veikejams tapo labai parankus - jie bet ka gali apsaukti " fasistu" arba " patriotu"....no rite komentartu kokybes- pradekite nuo saves. t. y nustokite laikytis dvigubu standartu etc.

Veikejas " Slavik" savo gatves humoru uzmusa visus cia esanciu pseudoanarchist u " argumentus". Suprantu, kad mane banino uz elemantaru eilerastuka, bet Slavik pavyzdys, nusmukde visa a.lt zemiau plintuso. Zodziu, kada patys a.lt prades elgtis korektiskai ir brandziai, tokie bus ir cia besilankanciu komentarai. O mano komentarai tapo tokie, kada a.lt veikejai patys pirmi pradejo serti byb@is cia, komentaruose. O dabar- ka pasejo, ta ir pjauna.
 
 
0 # .pekA Y-m-d H:i
"Tai, ką kiti daro mes vadiname nuodėme, o ką patys darome - laikome eksperimentu."
- R.W.Emerson
 
 
0 # "slaviko" apraudotojams+ Y-m-d H:i
"fašistų portale neleidžiama dergtis"
Fašistų portale neleidžiama sakyti nieko, kas nepatinka jo redkolegijai. Fašistų portale nepageidaujami ir anksčiau ar vėliau išprašomi lauk visi fašistams nepatinkančių įsitikinimų žmonės. Skirtumas tarp to, ką parašiau, ir dergimosi vis dėl to yra, ar ne. Visiems atviriems ir slaptiems "slaviko" gerbėjams galiu specialiai priminti: anarchija.lt pradėjo trinti ne Žygeivį, o "slaviką". Dauguma kurio parašytų, tik nebe "slavik" vardu pasirašytų, komentarų ir taip jau buvo trinama dėl nešvankybių, necenzūrinių įžeidinėjimų, grasinimų ir panašių "laisvos minties" pasireiškimų. Jaučiat skirtumą? Ar jums, karštieji anarchizmo kritikai, naujadaro "piderchizmas" vartotojai ir išradėjai, galvelėse jau tokia, atsiprašant, "piderchija", kad net vieno "slaviko" mėgstamo daikto nuo piršto nebeatskirtumėt ?
 
 
0 # aš gyvenubet nesimato Y-m-d H:i
straipsnis vertas diskusijos, bet nuobodus; mintis viena, ji aiški, tik kam tiek laiko gaidinti skaitytojų akis ir protą ir rašyt vis tą patį tą patį tą patį apie tą pati tik truputėlį kitokiom sintaksinėm konstrukcijom. kam tiek kartotis? šią mintį galima buvo pasakyt trumpiau, labiau koncentruotai. nebaigiau net skaityt, nes skaitai ir kuo toliau, tuo mažiau kažko naujo, o vis tas pats ir tas jau pabodęs
 
 
0 # įžeidinėjantys komentarai finansiškai naudingi portalamsLaura Y-m-d H:i
Lietuviški naujienų portalai nenorėtų, kad perskaitytumėte šį straipsnį: http://www.atgimimas.lt/articles.php?id=1267702784
Įdomu įdomu, ar kuris nors iš portalų atsilieps į Andriaus kvietimą.
 
 
0 # Vova OsvabaditelVova Osvabaditel Y-m-d H:i
spamas ištrintas
 
 
0 # :Dslaviko sutverejas Y-m-d H:i
nu ka "virai", mano misija ivykdyta:-). slavikas buvo puikus pavizdys, kad nesusitvarkysit su elementariais dalykais... "anarchistai". o dabar prasyciau man atleisti, nes... reik tuoliau kovoty pries fashyzma :D :D
 
 
0 # himnas pijoku;shikeivis Y-m-d H:i
lietuva,tevyne,musu,
tu alkashu ,zeme,
is bobuciu,tavo sunus,
te samane semia...
 
 
0 # plusiuiNuo pliuso iki svastikos netoli beeit. Y-m-d H:i
Atsakau i kitoje temoje uzduota klausima

"
ignoruojančiam
Pirmadienis, 19 Balandis 2010 13:52
+
Radęs prie savo durų pašiktą šūdą, tu jį irgi ignoruotum? Ne? O kas trukdo, ką?"

Kas cia per sulyginimai??? Ne apie suda prie duru snekam, o apie komentara anarchijos svetaineje. Tai yra erdve kuria naudoja svetaines lankytojai ir butent jie ja kuria, todel ir nera reikalo uzsiimt cenzura is virsaus. Jei jie pilstysis sudais, tai tokia erdve ir tures, jei uzves idomesnes diskusijas tai tures idomesnes diskusijas. Iki siol egzistavo tiek tie kurie normaliai diskutavo tiek troliai ir neivyko jokia apokalipse. Visi kurie norejo isreiks rimtesne nuomone ja isreiksdavo, kas noredavo atsakyt atsakydavo.
Pagal mane ieskot problemos ten kur jos nera. Jeigu jau norit ivest kazkoki komentaru skirstyma, tai leiskit patiems lankytojams reitinguot komentarus, ir padarykit, kad numinusuoti butu automatiskai "slepemi", (youtube.com, linkomanija.net variantai) bet ne istrinami. Manau tai butu teisingiausia visu atzvilgiu, tuo paciu butu islaikytas anarchistinis principas tvarkytis patiems.
 
 
0 # O galserbentas Y-m-d H:i
problema tame, kad šiais laikais visi labai jau greit įsižeidžia. Vargšai visi tokie pasidarė...
 
 
0 # bejebeje Y-m-d H:i
pliusai gi ne anarchistas esi tai ko putojies ir cia savo tvarka primetinet nori ?
 
 
0 # ??boria Y-m-d H:i
spamas trinamas
 
 
0 # MelynkraujaiChromas Y-m-d H:i
užgauliojimai pašalinti
 
 
0 # reziumeKostia Y-m-d H:i
nešvankybės ir įžeidinėjimai ištrinti
 
 
0 # pastebejimasgudass Y-m-d H:i
Manau, kad yra skirtumas tarp -išmokti reikšti nuomonę ir -uzdrausti reiksti nuomone.
 
 
0 # uzdrausta draust!dekadentas b. Y-m-d H:i
cenzura anarchijoje?! nu jau visai, nepabijokim to zodzio, EBALDIZMAS :sad:((
 
 
0 # buvom užveisęevaldas Y-m-d H:i
kelios dienos po bet kuriais straipsniais komentarai... paliksių neapibūdinęs.
Visa tai ir rašo juos keli asmenys. po tyokių komentatorių iš tikro nesinori rašyt į a.lt
Visa tai tik rodo, kad reia ne ta šūdą valyt negailestingai ir tai ne cenzūros tai higienos reikalas.
 
 
0 # tendencija...dekadentas b. Y-m-d H:i
...kurios ne su ziburiu nerasi po tikrai anarchistiniais hakim bey ir kitais I TEMA opusais.
ARGUMENTUOTI evaldo, zygeivio ir slaviko forumai paprastai prasideda po anti-FASYSTINIA IS (demesio -- ne anarchistiniais ) gabalais. nieko nepadarysi...
 
 
0 # TaipEvaldas sako tiesa Y-m-d H:i
visi kurie cia trolina yra saugumieciai, patriotai ir fasistai :DDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDD
 
 
0 # Siulyčiau cenzūruoti atsakingiaumazylis Y-m-d H:i
Cenzūra kartais būtina, bet siūlyčiau cenzūruoti atsakingiau. O tas jūsų adminas - cenzorius tai kažkoks susireikšminęs fanatikas - tiesiog fašistas.
 
 
0 # ??boria Y-m-d H:i
esu trolis
 
 
0 # apie virtualu pasaulikaukas Y-m-d H:i
Geras dalykas, ane? ;-)
 
 
0 # apie virtualu pasaulikaukas Y-m-d H:i
Geras ir idomus dalykas, tiesa? ;-)
 
 
0 # dddaa Y-m-d H:i
Ann Demeulemeester’ s clothing line is dark and brooding, but at the same replica watches time an admirable collection from a designer with several decades of burberry for womenexperience . Demeulemeester attended the Royal Academy of Fine Arts in Antwerp, during this time she was a part of the “Antwerp Six”- an avant-garde group of soon to be influential designers like Dries van armani watches for menNoten and Dirk Bikkembergs. The group members had their break in the 80’s when each showcased their respective collections in London. Demeulemeester launched in Paris in 1992 and her first ever men’s line debuted in 1996 during the women’s show at Paris Fashion Week. Black is the dominant color in her line along with white, and an occasional burst of color. There is a moody vibe to bvlgari for men many of the collections. The Fall 2010 collection consists of many structured jackets and blazers. The men’s line at Couvent des Cordeliers had a glamorously, gloomy atmosphere to it. One blog described the line as being similar mens calvin klein to the possible closet of Edward Scissorhands. I’d say this describes the clothing perfectly. The use of lavish boas worked to lift the mood. The Demeulemeester collection is great for light layering, and the effect is a common theme on the runway for men and women. The be lted wraps and square-shoulder ed blazers went perfectly with the concept.
 
 
0 # mulberry handbagsmulberry bags Y-m-d H:i
Mulberry bags and handbags are all in good quality with reasonable price.They are available in our online store,we are specialized in mulberry bags and handbags outlet.Our Mulberry Elkington Briefcases Mens Black Canvas Bags can surely attract your attention.It is a printed leather with a natural grain appearance.The leather is embossed and each scale is then cut by hand to produce a realistic snake effect.And then it has a light finish applied to colour and protect the surface.Moreove r,We have different different kind of mulberry bags sale,you can look at the Mulberry Elkington Briefcases Mens Chocolate Natural Leather Bags,they are all wonderful.You will love them when you see them.Good service and free shipping ensured.
http://www.mulberryhandbagsoutletsale.net/
 
 
0 # Polemika: Laikas išmokti reikšti nuomonę!Terrell Y-m-d H:i
I seldom comment, but I looked at a few of the remarks here Polemika: Laikas išmokti reikšti nuomonę!.

I do have some questions for you if you tend not to mind.
Could it be simply me or do a few of the comments come across like they are left by brain dead people?
:-P And, if you are posting at additional
online social sites, I would like to follow you. Could you make a list of every one
of your public pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?


my web blog ... wevibe4plus: http://lolatoys.com/es/we-vibe-4-plus.html