Diskusija: Ar anarchistams pakeliui su D. Kedžio „gynėjais“?
laisvoji tribūna

Kedys        A.lt portalo redkolegija gavo laišką, kuriame klausiama:

 

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad D. Kedys, nušovęs aukštą valdžios pareigūną, pasielgė kaip tipinis XX a. pradžios anarchistas, per daug nesiceremonijęs dėl veiksmų teisėtumo ir dažnai į smurtą atsakydavęs smurtu. Tačiau šis D. Kedžio veiksmas netapo pasipriešinimo valdžiai simboliu, jis greičiau tapatinamas su kova prieš pedofiliją, kuri tamsios liaudies akyse apima platų tariamų „iškrypimų“ spektrą – nuo homoseksualumo iki apskritai bet kokio kitoniškumo.

 

Silpni ir negausūs Lietuvos kairieji judėjimai nesugebėjo (o gal ir nenorėjo) užimti aiškios pozicijos su D. Kedžiu susijusių įvykių atžvilgiu. Užtat šiuo precedentu puikiai pasinaudojo įvairaus plauko ultradešiniosios grupuotės, sukūrusios sau tinkamą D. Kedžio, kaip aršaus kovotojo už konservatyvias vertybes, įvaizdį (žr. pridėtą video). D. Kedys vargiai taps antruoju „svieto lygintoju“ T. Blinda, nes velioniui jau užvilkta „dorovės reindžerio“ uniforma, gausiai papuošta valstybine, tautine, religine ir net neonacistine atributika.

 

Ar anarchistai nejaučia kaltės, kad neparėmė D. Kedžio kovos prieš valstybines jėgos struktūras? Ar matote kokią nors galimybę perimti iniciatyvą iš ultradešiniųjų ir neleisti jiems pasinaudoti milžinišku D. Kedžio populiarumu?  

 
 
Donatas B.

2010 m. gegužės 16 d.

 

 

Komentarai  

 
+1 # ...mda... Y-m-d H:i
taip, anarchistai prašovė, kad "nepasinaudojo" Kedžiu kaip svieto lygintojo simboliu. Dabar graudu žiūrėti, kaip visokie ultra dešinieji naudoja jį savais tikslais. Tačiau, kad ir kaip ten bebūtų nei vieniems nei kitiems nerūpi tikroji šios istorijos tragedija... Istorijos, kurios eiga labai tiksliai suplanuota, kontroliuojama ir vykdoma. Kai iš tam tikrų šaltinių išgirdau, kaip viskas vyks ir rutuliosis, tai pradžioj buvau skeptiškai nusiteikęs - tokia rezonansinė byla, juk turi būti nuodugniai išnagrinėta, bet kol kas viskas vyksta pagal dar prieš kelis mėn. nupasakotą planą.
 
 
+1 # gėdyčiaus: Y-m-d H:i
žmogus savo šeimyninius konfliktus sprendžiantis šaudymu... nežinau jurioj vietoj čia svieto lyginimas, Nušovė buvusios žmonos seserį ir teisėją, kuris nežinia kuom susijęs su ta byla...
Savo dukros jis neapgynė, o ir ar bandė ją ginti? Visi tie jo veiksmai tik kenkė mergaitei. Gynė jis savo ambicijas, kurios greičiau paaugliškos nei vyriškos. Buvo ir dar viena mergaitė, kurios motiną nušovė Kedys. Jos tėvas ją gina ir užtai nei ji nei jos vardas nėra valkiojamas nei spaudoje, nei kur kitur.
Kurioj vietoj čia galėjo įsiterpti anarchizmas? naujas radikalus būdas spresti šeimyninius konfliktus?
Naujas radikalus auklėjimas? kai vaikui uždedama rimta tėvų konflikto ir skyrybų trauma papuošta dvigubu nužudymu?
Ir kurioje vietoje Kedys kovojo su valstybinėmis jėgos struktūromis?
 
 
-1 # tai ir gedykitesI.B. Y-m-d H:i
Nera irodyta, kad Kedys zude, o kad parase apie 200 skundu ivairioms teisesaugos institucijoms ir negavo jokio atsako - tai faktas. Jei jau tikit Lietuvos teismais, tai kodel be nuosprendzio Kedys vadinamas zudiku?
Ka jus zinot apie kitos mergaites teva ir juo labiau kaip jis ja gina? Gal bendraujat asmeniskai? Atsakykit sau i siuos klausimus pirmiausia..
Cituojamas ::
žmogus savo šeimyninius konfliktus sprendžiantis šaudymu... nežinau jurioj vietoj čia svieto lyginimas, Nušovė buvusios žmonos seserį ir teisėją, kuris nežinia kuom susijęs su ta byla...
Savo dukros jis neapgynė, o ir ar bandė ją ginti? Visi tie jo veiksmai tik kenkė mergaitei. Gynė jis savo ambicijas, kurios greičiau paaugliškos nei vyriškos. Buvo ir dar viena mergaitė, kurios motiną nušovė Kedys. Jos tėvas ją gina ir užtai nei ji nei jos vardas nėra valkiojamas nei spaudoje, nei kur kitur.
Kurioj vietoj čia galėjo įsiterpti anarchizmas? naujas radikalus būdas spresti šeimyninius konfliktus?
Naujas radikalus auklėjimas? kai vaikui uždedama rimta tėvų konflikto ir skyrybų trauma papuošta dvigubu nužudymu?
Ir kurioje vietoje Kedys kovojo su valstybinėmis jėgos struktūromis?
 
 
+2 # xne pedofilas Y-m-d H:i
bet man su d.kedžio palaikytojais nepakeliui, nesvarbu ar neonaciais ar anarchistais, viskas yra spekuliacijos, mass media žaidimai ir visiška beprotybė. o norėjimas pasinaudoti jo populiarumu iš viso skamba šlykščiai, tad saldžių sapnų!
 
 
+1 # hmkacenas Y-m-d H:i
hm... anarchistams pakeliui, manau , butu tik su pedofilais:-)
 
 
+4 # ffff Y-m-d H:i
kedziui nerupejo valstybes vykdoma prievarta. Manoma, kad jis nuzude jam neitikusius zmones. Kuo cia zavetis ir prie ko cia anarchizmas?
 
 
+2 # klausimo esmėpinčius Y-m-d H:i
Ar D. Kedys nužudė iš asmeninių paskatų, ar kovodamas "prieš sistemą"? Daug faktų leidžia manyti, kad tai buvo asmeninis kerštas, tačiau teisėjo nužudymą galima traktuoti ir kaip "pasipriešinimą sistemai" - juk jis kreipėsi į teisėsaugos struktūras ir ėmėsi veiksmų tik tada, kai pamatė, kokios jos "supuvusios".

Dar 2 pastabos:

1. Korporacinė žiniasklaida visada vengia politizuoti tokius įvykius ir kokio nors bankininko ar prokuroro nužudymą dažniausiai pateikia kaip buitinį konfliktą.

2. Liaudis beveik visada susikuria mitą, labai nutolusį nuo realių įvykių. Taip paprastas Žemaitijos plėšikėlis tapo garsiu svieto lygintoju Tadu Blinda.
 
 
0 # kedys jau nusibodoBangkok Y-m-d H:i
Kodel apie tailanda nieko naujo neparasot ten tikras karas vyksta pries fasizma. ;-)
 
 
0 # anarchijavyc Y-m-d H:i
o negalėjo būti taip, kad mafija susidorojo ten su kažkokiu prokuroru ar kuo ten (nesigilinau), prisidengdama Kedžiu, po to grasino Kedžiui, o jis slapstėsi ir jo giminėm buvo prigrasinta, galop jį nužudė suvaidino savižudybę, o tą mergaitę šiaip primokė ko nors
 
 
0 # Ar mes laikomes konstitucinių vertybių ?pekA Y-m-d H:i
"Komjaunimo tiesos" laida: http://tv.lrytas.lt/laidos/?item_id=1435&active=3710&autoplay=true
 
 
0 # man labiausiai patinka ši nuomonėRytis Y-m-d H:i
http://phorum.hardcore.lt/file.php?3,file=7998
 
 
0 # ...neronoop Y-m-d H:i
juk anarchistų yra labai įvairių ir kiekvienas turėtų spręsti pagal savo sąžinę.
aš asmeniškai, manau, kad pakeliui: juk turėtume ginti silpniausius visuomenės sluoksnius, o dabar užsiiminėjame savireklama. kada anarchistai paskutinį kartą dalyvavo protesto akcijoj be būgnų ir šmaikščių transparantų? Visagine? juk ten irgi buvo for funny.. ;} visuomenė tai taip pat mato. pavyzdžiui, kodėl Garliavoj Kedytės gynėjai pasikvietė pagalbon nacionalistus, o ne anarchistus?
 
 
0 # asdfdasadf Y-m-d H:i
Visa esme - jo mergaite. Nukentejo vaikas. Tai, kad sumaisomos kategorijos - homoseksualumos , pedofilija - yra liaudies tamsumu pozymis.Taipogi ,korporacines ziniasklaidos produktas.
Esme - vaikas. O jis buvo prievartaujamas . Tai - bendrazmogiskos vertybes,kuriu neturetu, mano galva, slopinti skirtinos ideologijos. Tai be kita ko - ir zmogaus teise. Tie,kas gina sia mergaite, is paziuros atrodo,k ad kovoja uz zmogaus teises ir pries drakoniska sistema.
Beda - ivairus marginalai ultradesinieji tai panaudojo savais tikslais.
Klausimas lieka atviras - ar isikisus anarchistams/ka iriesiems, butu murzininkai ir sustauskiniai uzurpave sia akcija? galbut - ne;o galbut jegos butu konsoliduotos? Svartsymai.
 
 
+1 # -Mefisto Y-m-d H:i
Šiaip aš galiu lažintis, kad nė velnio jis nieko nenušovė. Dar teismai ir tyrimai nesibaigė, o jau iki teismų visi geriau už teisėjus viską žinojo. Ir tas ir bus juokingiausia, jei pasirodys, kad jis nieko nenušovė.
 
 
0 # skirta ((:)))pekA Y-m-d H:i
mergaitės neleidžia susitikt su motina,nes mergaitė pati to nenori.
http://www.youtube.com/watch?v=EHb8UJxUdvc

kai mergaitę tėvas verčia prieš kamera pasakot negražius dalykus,tai yra neetiškas elgesys.

kai siūlo užsičiaupt,tai yra užgaulus pasiūlymas.

kas man "tinka" - nutarsiu aš pati.

Prievarta – asmens privertimas ne savo noru elgtis tam tikru būdu.
 
 
0 # PagarbaPanzergrendier Y-m-d H:i
Turiu pirma karta pagirti anarchistus kad jie paminejo sia tema , nes didieji patriotai.lt net nesiteike jos pamineti bei i raginimus ta daryti atsake, komentaru trinimais bei keiksmazodziais . Pagaliau netgi man desniuju paziuriu asmeniui aiskeja vaizdas apie tuos patriotus.
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
Bet juk tas pedofilas buvo visai nesmulkas zmogus visuominei . Seip anarchistai turetu keikt pedofilija (nes tai antimoralu ir seip nzn kokeis net keiksmais tai pavadynti) . Betneturetu kelt demagogijos kad visi uzimanatis aukstoji posta yra pedifilai. Bet tokiu yra kuriem iki globos namu lengvai daeit. Seip butu jega anarchistu piketas pries tos valdininkus kurie pedofilai (ir pries pedofilija apskritai) . Pvz kad jiem kiausus nurautu .
 
 
+1 # Lenda yla is maisoSmauglys Ka Y-m-d H:i
Idomiai varot jus propaganda. Galejot zmoniskai supazindinti su situacija, ir tiek. Kam tas kvailas video. Galejot nuvaziuoti ir pafilmuoti kas dedasi prie Venckienes namu, pakalbinti zmones... Nereikia kazko grazinti,tik pasistengti parodyti situacija kiek imanoma objektyviau(jei gu tai imanoma).
Kai Lietuvoje nera laisvos spaudos, tai nors cia galejo buti imestas kazkoks laselis laisves.

Bet kiek pastebejau nebaisiai tiems "anarchistams" rupi laisve -- puciat savo idelogijos raga. Paziuri i tuos lietuviu anarchistus -- graudu.:sad:
 
 
0 # Ar tikrai jūs anarchistai?Angis Y-m-d H:i
žinot, man šiek tiek keista. keista ir dėl šiame straipsnyje keliamo klausimo ir dėl komentatorių keliamų pasiūlymų... pasinaudoti Kedžio situacija tam kad išeit "į plačiuosius vandenis". leiskit paklaust, taip atrodo, jog pas mus nėra problemų kurias galėtumėt kelt kaip vėliavą po kuria turėtų vienyts žmonės... jau senokai skaitau a.lt ir kai kurie straipsniai man labai patinka, nepaisant to kad esu užkietiejęs nacionalistas ir patriotas. tačiau nesuprantu vieno, kodėl anarchistai būdami išdidaus ir tikrai dideles tradicijas turinčio vardo ANARCHISTAS savininkais nerodo nė lašelio to ką turėtų daryt anarchistas i.e. KOVOT PRIEŠ SISTEMĄ... na neuprantu nors jūs mane užmuškit. įvedė mokestį už nieką, tyla... korporacinė žiniasklaida jau visiškai nubukino didesnę dalį Lietvos žmonių - tyla... valdžiažmogiai daro kas tik jiems šauna į galvą - tyla... aš jau nekalbu apie paprastų žmonių tylą, bt kad jūs, save vadindami anarchistais pezėjat apie LUNIir apie anarchimo teorijas vietoj to kad organizuotumėt aktyvų pasiriešinimą valdžiai, popierinį karą, molotovkes visokiem kubiliam ir kirkilam į langus... o čia nieko, tyla... tai ar verti jūs vadintis anarchistais? su visa derama pagarba... mes esam situacijoj kurią drąsiai galima lyginti su Orwell'o 1984 ir vis tik iš taip vadinamųjų pogrindžio kovotojų nesigirdi nė stipresnio pirstelėjimo, jau nekalbant apie uraganinį vėją kuris nušluotų visas esamas ir buvusias valdžiažmogių liekanas
 
 
0 # Šiluvai šakėsapostazė Y-m-d H:i
Nuo XVII a. stebuklingu Mergelės Marijos apsireiškimu (pirmąkart Europoje) išgarsėjusiai Šiluvai iškilo grėsmė. Jai atsirado Marijos žemėje iki šiol neregėtas konkurentas: Lietuvoje – Garliavoje – apsireiškė vienas iš trijų svarbiausių dangaus pareigūnų – pats Dievas. Apie apsireiškimą informavo vienas sutikimo komiteto narių M. Kuprevičius. Anot jo, Dievas kreipėsi į Jo sutikimo komiteto narius ir liepė „mergaitės neišleisti“. „Budime visą laiką, atvažiavo keli šimtai žmonių, visi meldėmės ir klausėme dievo, ką daryti. Ir dievas pasakė, kad mergaitės reikia neišleisti...“, – sakė M. Kuprevičius.

Stebuklas neturėtų kelti abejonių, mat tarp apsireiškimo liudininkų yra ir monsinjoras Alfonsas Svarinskas ir pastaruoju metu žmogaus anatomijos pažinimo laimėjimais sparčiai garsėjantis altarista Jonas Varkalas.

Pasak šaltinių, vietoje šiuo metu stypstančios laikinos palapinės netrukus iškils koplyčia, kuriai bus suteiktas šventojo Drąsiaus vardas (kanonizacija turėtų įvykti gerokai anksčiau už Jono Pauliaus II paskelbimą šventuoju).
 
 
0 # bbdkas per fuk Y-m-d H:i
KEDYS NIEKO NENUSOVE, MULKIAI, GERB ANERCHYSTAI JAU PAMIRSTOT, KAD KALTINAMASIS NERA KALTAS, KOL TEISMAS JO KALTES NEIRODO.
P.S. O IS TIKRO TEISEJA NUSOVE TIE PATYS, KAD IR KEDI LIKVIDAVO. GI VISKAS IR TAIP MATOS, KAD TADA TAIP SLEPTI IR MULKINT LIAUDI - VALDININKAI ITAKINGI NENORI KAD LAUDIS TIESA SUZINOTU.
 
 
0 # bbdkas per fuk Y-m-d H:i
o tame video visiski dvasios ubagai...... ir su kedziu ir jo drama jie turi tik tiek bendro, kiek nijole pareigyde su priespriesiniu srautu daleliu greitintuvu ar mano genitalijom.
 
 
0 # Galvok savo galva!DZ Y-m-d H:i
Visi Ultra (kairiųjų, dešiniųjų, nacių, anarchistų, pedofilų, kedžiofilų) judėjimai maitinasi buka mase.
 
 
0 # ...kedys-tironzudys Y-m-d H:i
reikejo pasinaudoti kedziu populiarumui kelti greiciau nei desinieji?cia jau blet kaip kokiose politinese varzybose,na nezinau,bent mano anarchija ne apie tai,ir isvis kazkoks kvailas straipsnis,gal nedarom is muses dramblio o is kedzio-anarchij os simbolio,mda teisingai pasake,ne ape tai si istorija...gera i kad bnt anarchiju tiek kiek anarchistu,dazn ai komentaruose tai pamirstama,vien o zmogaus,daugumo s ar mazumo nuomone nera vienintele ir tikroji,vienos tiesos sioj zemeje nera,niekad neaisku kas teisus kas ne...
 
 
0 # ieskiklis@gmail.comkėša Y-m-d H:i
Jūs, geribiami anarcho-alkohol iko-pankai kalbat tik sudėtingom frazėm, kai tą pačią mintį galima būtų keliais žodžiais nusakyt ? ir vertinat situaciją tik pagal tam tikrą ? požiūrį ?
Man anarchistai, bent jau tie kuriuos matau tai tik aukštesnė debilizmo forma :-)
 
 
0 # taigibell Y-m-d H:i
savo nuomone isdesciau cia.

http://for-freedom.ucoz.com/blog/diskusija_ar_anarchistams_pakeliui_su_d_kedzio_gynejais/2010-05-21-7

Kedys tikrai nekovojo prieš jokias valstybines struktūras. Ir jo šalininkai pamišusių, dėl kovos so iškripeliais, vienintelis prėkaištas valstybei yra tai, kad ji yra nepakankamai represivi jų akyse.

Kvieciu visus aplankiti mano saita. yra forumas ir blogas kurio jus galite nauduotis. Kol kas viskas rusu kalba, bet jus laisvai galite rasyti lietuviskai arba angliskai.
 
 
0 # stabiliaiofu Y-m-d H:i
..iš krūmų kyšančios ausys...