Marksizmas ir „maxizmas“
laisvoji tribūna

maxizmas     „Maximos“ stogo griūtis Rygoje, kur po nuolaužomis žuvo 54 žmonės, ir sekusi po to istorija su atsiprašymais, apgailestavimais ir atsistatydinimais verčia dar kartą prisiminti K. Markso „Kapitalo“ žodžius.

     „Kapitalas bijo pelno nebuvimo ar labai mažo pelno, kaip kad gamta bijo tuštumos. Bet jei yra atitinkamas pelnas, kapitalas darosi drąsus. Užtikrinkite 10 procentų, ir kapitalas sutinka būti visaip panaudojamas; esant 20 procentų, jis darosi judrus; esant 50 procentų, jis stačiai pasiryžęs nusisukti sau sprandą; esant 100 procentų, jis sutrypia po kojomis visus žmonių įstatymus, esant 300 procentų, nėra tokio nusikaltimo, kurio jis nerizikuotų padaryti, nors ir grėstų kartuvės”.

     Kadaise buvusią suvalstybintą marksizmo doktriną šiandien pakeitė valstybinė „maxizmo“ ideologija. Ją propaguoja ir jai dirba visos suvienytos valdžios, kapitalo ir žiniasklaidos pajėgos. Visuomenė persunkta pelno ir pinigų fetišizmo, prašmatnaus ir turtingo gyvenimo kulto psichologija ir morale.

     Socialinė-ekonominė kapitalizmo prigimtis nulemia ir dvasinį-dorovinį visuomenės pasaulį. Kapitalas valdo ne tik materialinius išteklius, įskaitant ir žmogų kaip pagrindinę gamybinę jėgą. Jis valdo ir žmogaus sielą, dvasinį žmogaus gyvenimą. Pats pelno siekimas jau tampa dvasiniu daugumos žmonių motto.

     Pelnas – tai gyvenimo tikslas, esmė ir prasmė. Viso to rezultatas – dvasinė tuštuma, kraštutinis cinizmas, visuotinas raštingumo smukimas ir brutalus dekadansas, ką pirmiausia ir demonstruoja šio pasaulio galingieji – valdžios ir kapitalo, o tiksliau pasakius, valdžios kapitalo arba kapitalo valdžios atstovai. Ypač akivaizdžiai tokie reiškiniai matomi mūsų šou biznio sferoje ir žiniasklaidoje.

     Kaip teigia žinomas šiuolaikinis rusų mokslininkas V. Katasonovas knygoje „Pinigų civilizacijos istorija ir ideologija“ (M. 2013): „Pinigai jau tapo „visaliaudine“ religija. Šiandien pinigų aistra apėmė visus – ir jaunus, ir pagyvenusius; ir vyrus, ir moteris; ir darbštuolius, ir tinginius“.

     Pinigų religijos sistema turi savo vatikaną – Tarptautinį Valiutos Fondą, savo šventąją ikoną – JAV dolerį, savo bažnyčias – įvairius bankus. Supermarketai šioje sistemoje atlieka savotiškos skaistyklos vaidmenį: vieniems (turtingiems) atveria vartus į rojų, kitiems (vargšams) – į pragarą.

     Vienu žodžiu, šiame kapitalistiniame pasaulyje žemė ir dangus galutinai susimaišė. Anų laikų marksistinė valstybė bandė užtikrinti nors minimalų teisingumą, visus aprūpindavo darbu, švietė ir gydė, diegė solidarumo ir kolektyvizmo daigus. Dabartinė „maxistinė“ valstybė visus skatina siekti pelno ir lipti per kitų galvas bei palaiko individualistinės „sėkmės“ iliuzijas.

     Kaip sakoma, pajuskite skirtumą. Marksizmas bandė išlaisvinti žmogų iš prekinių-piniginių santykių vergovės, o „maxizmas“ suteikia šiai vergovei laisvo pasirinkimo „stogą“. Bet jei į patį gražiausią ąsotį vietoje tyro vandens įpilsi sieros rūgšties – ankščiau ar vėliau jis vis vien suirs. Todėl ir griūva stogai. Ir ne tik stogai. Griūva ir valstybės.

    

     Michailas Bugakovas

 

     2013 12 15

 

 

Komentarai  

 
-13 # Nupušusiems homo sovieticusJonas Y-m-d H:i
Manau, jog žymiai geriau gyventi kapitalistinėje santvarkoje su liberalia demokratija nei kažkokioje superetatistinė je santvarkoje, kur visi yra lygūs, tai yra ubagai.
 
 
-8 # ATS: Nupušusiems homo sovieticusJonas Y-m-d H:i
Jeigu minusus dedat, tai bent parašykite kodėl, ponai.
 
 
+7 # krcJonas batonas Y-m-d H:i
nes nevykelis esi tik tiek
 
 
0 # ATS: Nupušusiems homo sovieticusZIRGAS Y-m-d H:i
SVENTAS BYBIS I AKI SEIMO ZYNIAMS- O BARBARAI,NIEKIN GI ,KLYZMA RYTE PAMIRSOT SMEGENIM ,JEI JU YRA. JUMS MATYT MIELA BALALAIKOS MUZIKA? NOSTALGY? AR NE?
 
 
+6 # ATS: Marksizmas ir „maxizmas“Jonas Y-m-d H:i
Su Kalėdom!
 
 
+3 # ATS: Marksizmas ir „maxizmas“Tomas Akvinietis Y-m-d H:i
Duok Dieve greiciai sugriutu,nes gal tada kai neturesim ka prarasti atsiras viltis ir valia sekti socialinio teisingumo ideja. Su sventem!
 
 
0 # fanatiko pezalaimazylis Y-m-d H:i
Straipsnis - kazkoks bybizmas. Ale kapitalizmas visus/dauguma uzvaldes, visi siekia pelno ir taip toliau. Na vienu zodziu - Sodoma ir Gomora.
Seno fanatiko pezaliones.
 
 
-4 # ATSkulka Y-m-d H:i
komunistelio sapaliones,nost algija drasko...
 
 
-4 # ATS: Marksizmas ir „maxizmas“Sandman^KFMF Y-m-d H:i
Tai jau tikrai, kad sapalionės. "Davė darbą...".
Aha, davė darbą kasti duobę "nuo čia, iki 13 valandos". Visi gamino gamyklose prekes kurių niekam nereikėjo ir kurios gulėjo sandėliuose nes gamino dėl to, kad taip nurodė iš viršaus. Kombainai ir žmonių rankos nurinkinėjo derlius, gamino duoną, o tą duoną pardavinėdavo už tokius pinigus, kuriuos gavus nepakakdavo tam pačiam kombainui užpildyti degalais. Visa sistema iš anksto buvo pasmerkta ir tiesiog atėjo savaiminis susinaikinimas.
Toks jausmas, kad rašinį rašė žmogus, kuris tiesiog trokšte trokšta kažkokiu būdu nusigauti į pietų Korėją, Kuba arba bent jau pas "batiušką" Baltarusijoje. Bet ta supuvusi, pinigų ištroškusi visuomenė, neleidžia jam to. Laiko pririšusi.
 
 
0 # batiuška iš pietų Korėjos?Koreja Y-m-d H:i
Citata: "nusigauti į pietų Korėją, Kuba arba bent jau pas batiušką".

rodo "išmintį".

:)
 
 
0 # ATS: batiuška iš pietų Korėjos?taip Y-m-d H:i
[ANARCHIJA -TVARKOS MOTINA
 
 
0 # Teisingos mintysJonas nenorinyis but Y-m-d H:i
Labai puikus ir sakantis tioesa straipsnis.Tiki uosi,kad tokiu autoriu,o ir ju pasekeju bus vis daugiau
 
 
0 # papuves edesysdede Y-m-d H:i
sveikinu sex shopo savininkus su pasvinkusio kaledinio sudmaiscio prekybos pradzia ... gal uzteks nuodyti zmones sudmaisciu? aisku cia kiekvienas pasirenka kas jam geriau , bet ,kad taip sudu prekiauti , tai jau nusikaltimas zmoniu sveikatai ir ne tik .... linkiu max sex shopo savininkams ateinanciais metais esti tik ju paciu oarduodama sudnmaisti !!!!skanaus