Romos kino festivalyje triumfavo drama „Brolija“, pasakojanti apie homoseksualią dviejų neonacių meilę (video)
menas

broderskab        Tarptautiniame Romos kino festivalyje, kuris šiemet vyko spalio 15-23 dienomis, triumfavo danų režisieriaus Nicolo Donato drama „Brolija” („Brotherhood“ / „Broderskab”). Debiutinė N. Donato juosta pasakoja apie homoseksualią dviejų neonacistinės grupuotės narių meilę. Tai pirmasis režisieriaus, anksčiau dirbusio fotografu, filmas. Jame pasakojama apie du jaunuolius, priklausančius neonacių grupei, kuri persekioja gėjus ir kitataučius. Pagrindinis veikėjas Larsas, atitarnavęs kariuomenėje, prisijungia prie grupės, tačiau užmezga slaptus meilės santykius su grupės vadeiva Jimmy’iu.

 

Romos festivalio, vykstančio jau 4 kartą, konkursinėje programoje dalyvavo 14 kino juostų. Autoritetingai komisijai vadovavo režisierius M. Formanas. Geriausia aktore buvo pripažinta Helen Mirren už vaidmenį Michaelo Hoffmano istorinėje dramoje „Paskutinė stotis” („The Last Station”). Geriausiu aktoriumi pražintas Sergio Castellitto už vaidmenį dramoje „Pakelk galvą” („Alza la testa”).

 

35-mečio režisieriaus N. Donato dramą „Brolija” kino kritikai vadina intelektualia bomba, sprogdinančia kultūrinius stereotipus. Neonacių grupuotės naujokas Larsas, vadovaujamas Jimmy’io, studijuoja nacių ideologiją ir paragauja kraujo skonį per išpuolius prieš homoseksualistus. Ir staiga jis pats pajunta homoseksualią meilę savo vadui…

 

Šio filmo kritikai nerekomenduoja lyginti su skandalinguoju „Kuprotu kalnu“, skirtu vien tik homoseksualizmo temai, nes „Brolijoje” yra įvairesnių siužetinių linijų. N. Donato dramoje stengiamasi atsakyti į klausimą – kas tvirčiau jungia du žmones: ideologiniai saitai ar kūniška meilė?

 
Pagal žiniasklaidos pranešimus parengė en arche

2009 10 27

 

                      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.