LUNI rengia alternatyvią ekskursiją po postsovietinius Lazdynus
švietimas

lazdynai2011 m. rugsėjo 28 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia alternatyvią ekskursiją po postsovietinį Vilnių. Lankysimės Lazdynuose – sovietmečiu statytame Vilniaus mikrorajone, kuris ekskursijos vadovui Vytautui Tinteriui atrodo lyg gyvas muziejus, vis dar alsuojantis savo istorija. Renkamės 18:00 val. stotelėje „Lazdynai” (Laisvės pr., Vilnius).


Postmodernizme sovietinis paveldas praranda savo reikšmę, todėl mes galime interpretuoti Lazdynus kaip tik norime. Sovietinės skulptūros, vis dar stovinčios tose pačiose vietose, įgauna visai kitokią prasmę. Jos liudija praeitą epochą ir kuria Vilniaus kaip labai įvairiaus ir eklektiško miesto įspūdį.

 

Šioje ekskursijoje bus siekiama parodyti pasikeitusį ideologinį kontekstą ir dabartines mikrorajono problemas, išryškėjusias postsovietinėje epochoje. Išgirsime šiuolaikinę urbanistikos istoriją ir sužinosime, kokią vietą joje užima Lazdynai. Apžiūrėsime garsiąsias Gedimino Karaliaus, Kazimiero Valaičio, Antano Dimžlio skulptūras, pasivaikščiosime plačiomis Ladynų alėjomis, užsuksime į postsovietines kičines kavines ir t. t.

 

Daugiau info: http://alternativevilnius.tumblr.com/

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

LUNI informacija

2011 09 26