Lietuviškasis „Google“ ateizmą sieja su fašizmu ir antisemitizmu
politika

hitler church        Šiandien nutariau žvilgtelti, ar neatsirado naujų svetainių, skirtų laisvamanybei, ateizmui ir t. t. Taigi „Google“ paieškos laukelyje surinkau žodį „ateizmas“ ir leidausi tyrinėti rezultatus. Labai nudžiugau, kad vėl veikia dar žaismingesniu tapęs http://www.god.lt/, į kurį tikrai verta užsukti kasdien, nes nuo šiol, kaskart apsilankę šiame puslapyje, sužinosite ką nors naujo ir naudingo. Pavyzdžiui, man išradingi puslapio kūrėjai priminė, kad, pagaliau išsiaiškinus egzistencinius klausimus, pats laikas palaistyti augalus (ką aš ir padariau, nes kambarinės gėlės buvo gerokai pavytusios). Kita staigmena – ne tokia žaisminga. Rezultatų puslapio apačioje pamačiau, kad lietuviška paieškos sistemos versija „Google.lt“ ateizmą sieja su... fašizmu ir antisemitizmu.

 
ateizmas google fasizmas 

 

Manydamas, kad „Google“ ko gero irgi pokštauja (kaip jau minėtas http://www.god.lt/), dar keletą kartų vedžiau „ateizmas“ ir spaudžiau paieškos mygtuką: „Paieškos susijusios su: ateizmas – fašizmas ir antisemitizmas“, − kala „Google“, nors pasiusk. Neįžvelgęs ateizmo sąsajų su fašistais ir antisemitais, nutariau žvilgtelti, ką mano anglakalbis „Google“. Angliškoji versija, pasirodo, pritaria mano nuomonei ir bendrumų tarp šių reiškinių taip pat nemato.

 

atheism fascism

 

Smalsumo pagautas, žvilgtelėjau, su kuo gi „Google.lt“ sieja Vatikaną. Ogi tik su Monaku ir Italija. Apie fašizmą ir antisemitizmą − nė užuominos, nors Šv. Sostas įkurtas fašistinės Mussolinio diktatūros Italijoje metais, popiežius Pijus XII pasirašė konkordatus su fašistine Vokietija, o dabartinis popiežius J. Ratzingeris (alias Benediktas XVI) uoliai tarnavo hitlerjugende iki pat karo pabaigos. Beje, krikščioniška antisemitizmo kilmė taip pat mažai kam kelia abejonių.

 

Vis tik viliuosi, kad tai − tik nevykęs rimavimas: visi trys žodžiai baigiasi galūne „-izmas“.

 
2009 08 13