Plėšikas vardu Lietuvos Respublika nugyveno dar vienus metus
politika

plesikas vardu lietuvos respublika        Sakoma, kad ubago terba visada kiaura, bet Lietuvos Respublika išspaudžia pinigo ir iš skurdžių. Paklausai, kaip iš politikų ir valdininkų lūpų liejasi rūpestis piliečiais, pasižiūri į jų darbus – ir apstulbsti: tarytum kiti žmonės juos darytų.

 

Valstybės ir piliečių santykiai lyg ir turėtų būti skaidrūs. Valstybė numačiusi nemažai visokių piniginių prievolių, kurias piliečiams tenka mokėti. Teisinga tai ar ne – kitas klausimas, bet praktikoje, kai pilietis turi susimokėti kokią nors menkutę prievolę, jis tuojau pat pastebi, kad valstybė sukčiauja. Mokėti tenka banke, o bankas už įmokos pervedimą į valstybės sąskaitą ima mokestį, sako – už administravimą. O kodėl valstybė pati neadministruoja savo sąskaitų? Ar tai valdininkams per sunkus darbas, o gal paprasčiau duoti saviems žmonėms bankuose uždirbti? Kokios tai sumos? Manau, dešimtys milijonų.

 

Panašiai nutinka ir tada, kai valstybė ar kokia nors valstybinė įstaiga turi žmogui sumokėti pinigėlį. Vėlgi lyg ir viskas turėtų būti skaidru – išmokų dydžiai žinomi, tiek ir turėtum gauti. Bet, pasirodo, ne. Štai neseniai pastebėjau, kad nuo mano gaunamos nedarbo išmokos bankas kiekvieną kartą nuskaičiuoja administravimo mokestį. Bet argi ne darbo biržos pareiga mokėti man išmoką ir ją administruoti? Darbo biržos klerkai vengia savo pareigų, todėl bedarbiai kasmet bankams moka milijonus. O kur dar „Sodra“, mokesčių inspekcija, savivaldybės? Lietuvos Respublika giliai įlindusi į savo piliečių kišenes. Dar kartą kartoju, jog ši neteisėta apyvarta siekia šimtus milijonų litų. Valstybės klerkų tingumas krauna bankininkams pasakiškus pelnus.

 

Štai kodėl kiekvieną kartą, kai vasario 16-osios proga matau iškeltas vėliavas, mane apima liūdesys. Plėšikas vardu Lietuvos Respublika laimingai nugyveno dar vienus metus.

 

Arba, štai, kita sritis. Savivaldybėmis vadinami dariniai renka mokesčius ir už tai pasižada sutvarkyti savo teritorijoje esančią infrastruktūrą, rūpintis švietimu ir pan. Deja, tos sritys labai apleistos. Tuo metu, kai šalyje darbo ieško beveik 300 000 žmonių, tos valdžios institucijos nesuranda, kas nukastų sniegą nuo šaligatvių, gatvių ir kelių. Netgi atvirkščiai – prisidengdami lėšų stygiumi, jie mažina tuo užsiimančių žmonių skaičių taip dar labiau didindami nedarbą.

 

Negirdėjau per visą gilią žiemą, kad savivaldybės organizuotų viešuosius darbus. Atvirkščiai – skaičiau apie atleidžiamus ir nemokamų atostogų išvaromus kiemsargius, apie sprendimus nevalyti gatvių ir kelių. Apie daugiabučių kiemus nė nekalbu. Argi kas nors atleido tuos valdžiažmogius nuo pareigų? Ne, jie tikisi, kad piliečiai bus dosnūs ir sumokėję privoles dar papildomai pakratys savo pinigines.

 

Bet net ir šito jiems maža. Kai kurių savivaldybių ponai sugalvojo, kad už viešuosius darbus mokėti nebūtina. Ir nusprendė, kad kasti sniegą turi vergai. Tokiais jie laiko žmones, gaunančius socialinę paramą. Todėl dabar tūlas žmogus, norėdamas toliau gauti socialinę paramą maisto produktais ar pinigais, turi eiti lažą. Atidirbti nustatytą skaičių valandų tuose darbuose, už kuriuos savivaldybės nenori mokėti.

 

XXI amžiuje Lietuvos Respublikoje vėl atgaivinama baudžiava. Štai kodėl, kai vasario 16-osios proga matau iškeltas vėliavas, mane apima liūdesys. Plėšikas vardu Lietuvos Respublika laimingai nugyveno dar vienus metus.

 
Visiems Svetimas
2010 02 16

 

Komentarai  

 
-2 # fasistine anarkyja,lt gyvena paskutines savo dienasKostia Y-m-d H:i
fasistine anarkyja.lt gyvena paskutines savo dienas. Dvasiniai onanistai -save vadinantys anarkystais - tai zemiausia puole musu visuoemenes dalis, padugnes, kuriems nera nieko svento.....mora linai pitekantropai, incesto aukos vienzo. Bet ir juos svekinu su Vasario 16, juk kaip bebutu gaila, ju kekses motinos irgi LT pilietes.
 
 
-1 # dar vienus metustaskas Y-m-d H:i
Tave straipsnio autoriau pagatavas uzmusciau, nuo kada Lietuvos Valstybe vagis? tu nesupranti ka rasai??? Lietuvos Valstybe yra As, jie, tu, jus... o ne kazkokie bankai biurokratai, pizonai, jie yra tie kurie turi keistis, nenoriu ieskoti kaltu nes ir taip aisku. Cituoju: Sakoma, kad ubago terba visada kiaura, bet Lietuvos Respublika išspaudžia pinigo ir iš skurdžių. , as neispaudziu is kurdziu pinigu, didingu lietuvos zmoniu kapai neispaudzia pinigu, mano seneliai to ir nedaro,
Man sitas straipsnis yra visiskais Smeistas ant musu Valstybes, ir tokia dar grazia diena!!!!!!!!!!
Man geda kaip Lietuvos Respublikos pilieciui matyti tokius straipsniu tokiam portale....
 
 
-1 # ...Fock Y-m-d H:i
Tai ką, komuniagos, graudenat, kad tarybinė saulė nepakilo? Tai gal pabandykit? Bus proga iškarti.
 
 
-1 # DDDDautorius Y-m-d H:i
Visas fašistinis šūds į paviršių iškila...
 
 
0 # ...mx Y-m-d H:i
straipsnio autoriui.
Jei esi nevykelis del to kiti nekalti.
 
 
+1 # skliaustamsAfr0man Y-m-d H:i
Pritariu :DD , bet straipsnis pats geras, bet nesuprantu kam gintą tą lietuvos valstybę, jei valdžia savo piliečių tikrai nei gerbia nei vertina
 
 
0 # jouMefisto Y-m-d H:i
Geriau einam švęst užgavėnių.
 
 
0 # straipsnis silpnasDDDD Y-m-d H:i
straipsnis silpnas, bet laiku, kaip tik per užgavėnes. Per telika šiandien rodo daugybę persirengėlių, visokių prezidentų, premjerų, merų... visi jie kaip tie... iš maskos ar iš nugnupto krašto nori išviliot pinigų, blynų ar kavos. o apie juos sukinėjasi ir trupinius nuo ponų stalo renka visokie kostios, fockai, mx, taskai, žygeiviai ir kitokie nevalos.
 
 
0 # radau feisbuke eilėraštukąen arche Y-m-d H:i
Tinka bet kokiai valstybinei ir tautinei šventei:

Kad būtum kaip visi,
kvaili, bet dideli,
TV ir RADIJĄ turi.
Svajonė ta pati
ir tikslą tu turi...
 
 
0 # ...Fock Y-m-d H:i
užgauliojantis komentaras pašalintas
 
 
0 # Ant savo tėvynės varytViktoras Butas Y-m-d H:i
Ale ir kokie nususe išgamos tie anarchistai. Tikra Lietuvos venerinė liga. Ką galima su tokiais žmonėmis daryt, visi žinom kaip reikia elgtis su nususėlių gauja
 
 
0 # Visiems Svetimas ir Vytautas Landsbergispinčius Y-m-d H:i
Abu jie šiandien kalbėjo apie baudžiavą.

Visiems Svetimas: "XXI amžiuje Lietuvos Respublikoje vėl atgaivinama baudžiava."

Vytautas Landsbergis: "Deja, joks Seimas – nei Steigiamasis, nei Atkuriamasis, negali stebuklingu būdu atkurti visų žmonių dvasios, išnaikinti joje baudžiavos pėdsakų."
 
 
0 # lolVytautas Y-m-d H:i
Jus debilu banda, nx skaitot jei paskui kritikuojat? duskit krc
 
 
0 # Ats: Plėšikas vardu Lietuvos Respublika nugyveno dar vienus metusGR Y-m-d H:i
"Todėl dabar tūlas žmogus, norėdamas toliau gauti socialinę paramą maisto produktais ar pinigais, turi eiti lažą"-o jums, žinoma, labiau norėtųsi gauti "nedarbo išmoką" ar "socialinę paramą maisto produktais ar pinigais" nieko neveikiant?... Visiškai jus suprantu;) Aš irgi norėčiau. Deja, tenka dirbti ir užsidirbti.