Čekijoje teismo sprendimu uždrausta ultranacionalistinė Darbininkų partija
politika

delnicka strana vandas        Trečiadienį, vasario 17 d., Čekijos teismas uždraudė uktraradikaliąją dešiniąją Darbininkų partiją (Dělnická strana, DS). Teisėjas Vojtechas Simicekas per Brno mieste surengto teismo posėdį pareiškė, kad partijos veikla yra rasistinė ir neabejotinai susijusi su nacistine ideologija. Partijos nariai ne kartą buvo kaltinami visoje Čekijoje įvykdytais išpuoliais prieš vietinius romus.

 

Aukščiausiasis Čekijos administracinis teismas nusprendė, kad partijos programa pilna ksenofobiškų, rasistinių, šovinistinių, homofobiškų bei antisemitinių idėjų. Be to, joje rašoma, kad partija siekia diskriminuoti imigrantus, grąžinti mirties bausmę ir įvesti būtiną tautybės žymėjimo spaudą piliečių pasuose. Teisėjų kolegija taip pat pareiškė, kad partija semiasi įkvėpimo iš Vokietijos nacių ir turi ryšių su rasistinėmis grupuotėmis.

 

Tai pirmas toks Čekijos aukščiausiojo administracinio teismo sprendimas nuo pat 1989 metų. Nutraukti šios mažos partijos veiklą vyriausybė siekė dar 2008 m., bet 2009-ųjų kovo mėnesį vykęs teismas atsisakė tą padaryti.

 

Darbininkų partija (Dělnická strana) buvo įkurta 2003 metais. Iš pradžių jos arsenale buvo plačiai naudojama socialistinė simbolika bei retorika, tačiau netrukus ji radikaliai pakeitė savo kryptį ir ėmėsi propaguoiti nacionalizmą, besiribojantį su nacizmu. 2008 m. rudenį šios partijos smogikai ne kartą rengė žygius į Janovo kvartalą Litvinovo mieste, kuriame gyvena daug romų tautybės žmonės. 2008 m.lapkričio 17 d. per partijos išprovokuotus susidūrimus su policija buvo sužeista 14 žmonių.

 

Darbininkų partijos atstovai turėjo kelias deputatų vietas įvairiose Čekijos miestų savivaldybėse. 2006 m. vykusiuose šalies parlamento rinkimuose Tomašo Vando vadovaujama partija surinko 0,23 proc., o 2009 m. Europarlamento rinkimuose jai pavyko surinkti 1,07 proc. balsų. Apklausos rodė, kad šiai partijai nebūtų nepavykę peržengti reikiamos 5 proc. ribos ir patekti į parlamentą.

 

Politikos apžvalgininkai mano, kad šis precedentas gali sukelti grandininę reakciją visoje Rytų Europoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje. Kiekvienoje iš šių šalių veikia ultarnacionalistinės partijos ir judėjimai, kurių programos labai panašios į uždraustosios Čekijos Darbininkų partijos programą. Lietuvoje labai panašią ideologiją šiuo metu propaguoja M. Murzos Nacionaldarbininkų sąjūdis ir M. Kundroto Lietuvių tautinis centras (LTC), siekiantis įvesti visuotinį karinį rengimą, lietuviamas išduoti „kilmės dokumentus“, įvesti mokesčius darbdaviams už kiekvieną įdarbintą imigrantą ir pan.

 

a.lt info, 2010 02 18

 

Taip pat skaitykite: Čekų neonaciai vėl ketino surengti baudžiamąjį žygį į romų kvartalą (video)

 

                delnicka strana

 

 

Komentarai  

 
0 # >Heh Y-m-d H:i
"išsigando, jog kosmopolitų - europederastų valdžiai artėja neišvengiamas galas"
Tu čia kaip Nostradamas pavarei. Žinai kas ko bijo ir kada viskam ateis galas.

"Tauta visada palaiko "elito" suformuotos valdžios puolamas tautines jėgas, ginančias gyvybinius Tautos ir visų eilinių žmonių interesus"
Čia tai iš sapnų pasaulio. Kur tos tavo puolamos tautinės jėgos? Valdžia niekada tų taip vadinamų tautinių jėgų nepuolė ir nepuls. Ji ant tų jėgų juk ir laikosi. O nuo kada tos tautinės jėgos žino VISŲ eilinių žmonių interesus? Na, jos tikrai nežino mano, mano šeimos, mano draugų ir mano giminių interesų, nes niekada jais ir nesidomėjo.

"po šio teismo sprendimo meilė čigonams, žydams ir imigrantams, atimantiems darbą iš čekų, Čekijoje tikrai neišaugs"
Nesuprantu, prie ko čia meilė. Šneki nesąmones...

"valdžios draudimai tik radikalizuoja ir atitinkamus judėjimus bei partijas, ir visą visuomenę."
Sutinku.

"visada baigiasi revoliucija, kurios metu senasis "elitas" būna nuosekliai ir masiškai išnaikinamas."
Tiksliau būtų ne "visada", o "kartais". Dažniausiai elitas, atstatęs nuostolius iš lojalesnės tautinės publikos, prisitaiko, pakeičia formą, perdažo fasadus, iškelia kitas vėliavas ir toliau sėkmingai valdo, reguliuoja ir užsakinėja muziką. O karštieji revoliucionieri ai vėl stoja prie konvejerių, prekystalių ir indaplovių...
 
 
0 # ELITASPeka Y-m-d H:i
"Fascism should rightly be called Corporatism, as it is the merger of corporate and government power."
Benito Mussolini
 
 
0 # Sukilsim broliaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Netrukus tai sukels priežinga reakcija visoje Europoje. Sarmatija sukils ir suliepsnos laužai iki debesų
 
 
0 # nu i nakui tas evrosojuzasKostia Y-m-d H:i
tai pederastams i sajungas jungtis galima, o patriotams - ne ?
briuselio kosmopolitai - pederastai jaucia, kad europos desinieji susvienys, ir tada bus galas kosmopolitams - masonams. Kryzius bus EP , ir imigracija bus sustabdyta !
 
 
0 # Palaikkim brolius ČekusViktoras Butas Y-m-d H:i
Mūsų Bočių gimtoji šalis turi priklausyti tik mums vieninteliams
 
 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
Bet vat Žygeivi tokie sovinistai apsika tuo paciu ir nacionalistu judejima. Ner ko cia labai dziaugtis.
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
virai, cekai mus aplianke kovoje pries fashyzma!!! nipasidokyme ir kovokyme is vysu jegu! kas su manym,??
 
 
0 # Kada blet?vabybytaunacioshude Y-m-d H:i
Kada baigsis blet sitas hitler nazi fanboy'izmas.
 
 
0 # Kaip dar galima apibudinti nacius?AG Y-m-d H:i
Tai tokie zmones, kurie Holivdo filmuose yra panasus i gyvulius, ziurovai ju nekencia ir kurie filmo pabaigoje yra uzmusami tam, kad ziurovai gerai pasijustu.
 
 
0 # PranasysteOrakulas Y-m-d H:i
Europos neoliberalai su 'social engineering' susimaus taip, kaip susimove Rusijos komunistai ir Europos Sajunga, betampancia Europos Federacija, istiks Joguslavijos likimas.
 
 
0 # !boria Y-m-d H:i
nacei ira gaidzei ir ciulpia bibius!