Ukrainos nacionalistų deputatė ragino palikti šalį vaikus rusiškais vardais (video)
politika

Ukrainos nacionalistai        Lvovo miesto tarybos deputatė Irina Farion, priklausanti ultradešiniajai Ukrainos nacionalistų partijai „Visos Ukrainos susivienijimui „Laisvė“ (VO „Svoboda“), apkaltinta tautinės neapykantos kurstymu. Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, kuri buvo švenčiama visoje Ukrainoje, ji lankėsi Lvovo vaikų darželyje Nr. 67 ir tyčiojosi iš neukrainietiškų vaikų vardų.

 

Irina Darion klausinėjo vaikų vardų ir aiškino jiems, kokie vardai turėtų būti teisingi. Jos nuomone, berniukas vardu Miša turėtų vadintis Michailiku, nors vaikai, paklausti, kaip jiems labiau patinka, choru atsakė „Miša“. O mergaitei vardu Olenka ji tiesiai šviesiai pagrasino: „Jeigu būsi Aliona, reiks pakuotis lagaminus ir išvykti į Moskoviją“.

 
 

Deputatė smarkiai užsipuolė ir mergaitę vardu Liza. Jos nuomone, šis vardas kilęs iš veiksmažodžio „laižyti“ (rus. – lizat‘): „Liza nuo žodžio „laižyti“. Kadaise buvo leidžiamas bjaurus moterų žurnalas „Liza“. Maša – ne mūsiška forma. Tegul važiuoja tenai, kur gyvena Mašos. O pas mus ji turi vadintis Marička. Petia irgi turi iš čia išvykti, nei netaps Petriku. Mikolkos niekada nepravardžiuokite Kolia, Hanusios – Anuška, o Nataločkos – Nataša.“

 
 

Generaliniam Ukrainos prokurorui įteiktas kaltinamasis aktas, kuriame nacionalistų partijos deputatė kaltinama pažeidusi 161 Ukrainos BK straipsnį. Prie akto pridėta vaizdo medžiaga, kurioje deputatė žemina vaikus dėl jų kalbos ir tautybės. Panašūs kaltinimai nacionalistų partijos  lyderiui Olekui Tiagnibokui pareikšti nebuvo, nors jis pritarė partietės raginimams: „Ukrainiečių Ivankos neturi tapti Vanečkomis“.

 

Partija „Visos Ukrainos susivienijimas „Laisvė“ (VO „Svoboda“) įkurta 1991 metais kaip Socialnacionalistinė Ukrainos partija (SNUP). Partijos emblema buvo stilizuota svastika, o idėjos priminė Vokietijos nacionalsocialistų partijos (NSDAP) programą. 2004 m. per devintąjį socialnacionalistų suvažiavimą buvo pakeistas partijos pavadinimas, o vietoj stilizuotos svastikos pasirinktas kitas simbolis – iškelta ranka su atlenktais trimis pirštais.

 

Pagal http://tsn.ua parengė N.K.

2010 02 23