Ukrainos nacionalistų deputatė ragino palikti šalį vaikus rusiškais vardais (video)
politika

Ukrainos nacionalistai        Lvovo miesto tarybos deputatė Irina Farion, priklausanti ultradešiniajai Ukrainos nacionalistų partijai „Visos Ukrainos susivienijimui „Laisvė“ (VO „Svoboda“), apkaltinta tautinės neapykantos kurstymu. Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, kuri buvo švenčiama visoje Ukrainoje, ji lankėsi Lvovo vaikų darželyje Nr. 67 ir tyčiojosi iš neukrainietiškų vaikų vardų.

 

Irina Darion klausinėjo vaikų vardų ir aiškino jiems, kokie vardai turėtų būti teisingi. Jos nuomone, berniukas vardu Miša turėtų vadintis Michailiku, nors vaikai, paklausti, kaip jiems labiau patinka, choru atsakė „Miša“. O mergaitei vardu Olenka ji tiesiai šviesiai pagrasino: „Jeigu būsi Aliona, reiks pakuotis lagaminus ir išvykti į Moskoviją“.

 
 

Deputatė smarkiai užsipuolė ir mergaitę vardu Liza. Jos nuomone, šis vardas kilęs iš veiksmažodžio „laižyti“ (rus. – lizat‘): „Liza nuo žodžio „laižyti“. Kadaise buvo leidžiamas bjaurus moterų žurnalas „Liza“. Maša – ne mūsiška forma. Tegul važiuoja tenai, kur gyvena Mašos. O pas mus ji turi vadintis Marička. Petia irgi turi iš čia išvykti, nei netaps Petriku. Mikolkos niekada nepravardžiuokite Kolia, Hanusios – Anuška, o Nataločkos – Nataša.“

 
 

Generaliniam Ukrainos prokurorui įteiktas kaltinamasis aktas, kuriame nacionalistų partijos deputatė kaltinama pažeidusi 161 Ukrainos BK straipsnį. Prie akto pridėta vaizdo medžiaga, kurioje deputatė žemina vaikus dėl jų kalbos ir tautybės. Panašūs kaltinimai nacionalistų partijos  lyderiui Olekui Tiagnibokui pareikšti nebuvo, nors jis pritarė partietės raginimams: „Ukrainiečių Ivankos neturi tapti Vanečkomis“.

 

Partija „Visos Ukrainos susivienijimas „Laisvė“ (VO „Svoboda“) įkurta 1991 metais kaip Socialnacionalistinė Ukrainos partija (SNUP). Partijos emblema buvo stilizuota svastika, o idėjos priminė Vokietijos nacionalsocialistų partijos (NSDAP) programą. 2004 m. per devintąjį socialnacionalistų suvažiavimą buvo pakeistas partijos pavadinimas, o vietoj stilizuotos svastikos pasirinktas kitas simbolis – iškelta ranka su atlenktais trimis pirštais.

 

Pagal http://tsn.ua parengė N.K.

2010 02 23 

 

 

Komentarai  

 
-2 # Sužavėtas visasViktoras Butas Y-m-d H:i
Net širdis plakti pradėjo plakti, tikra sarmatios ksaralienė. Nuostabi moteris, kad taip jaunesnė ir lietuvė tai iškarto į žmonas imtau. O kaip su vaikučiais bendrauja. Nuostabu oi oi
 
 
-1 # 1920 Vasario 24Viktoras Butas Y-m-d H:i
Matyt anarchistai įdėjo tokį gera straipsnį apie moterį nacionalistę paminint sukakį vienos tokios garsios partijos, kuri buvo įkurta vienoje tokioje valstybėje 1920 Vasario 24. 80 metų praėjo, o idėjos ir vertybės mūsų širdyse išliko tos pačios
 
 
-3 # Šauni moterisDešinysis Y-m-d H:i
Šauni savo šalie patriotė. Greit ir Lietuvoje bus ne Jonai, bet Džonai. Visiškai pateisinu šią moterį. Šaunuolė.
 
 
-2 # pagarba siai MoteriaiKostia Y-m-d H:i
pagarba, pilnai pritariu jai ir palaikau.
 
 
+4 # labai vaizdinga: Y-m-d H:i
ir ta nukvakus nacionalistė ir jai visokiariopą "pagarbą" demonstruojanty s "mūsų" internetiniai fašistukai labai papildo viens kitą ...
vaizdzialis ypač anų vardai labai tautiškai skamb...
 
 
+2 # patriotamsPeka Y-m-d H:i
O siaube!Nu košmaras!Ir kaip jūs žemė tokius nešioja?Kas jūs auklėjo? Tėvai išrinko SAVO vaikams vardus,ir jie jiems patys gražiausi pasaulyje!Bet atsiranda "visažinė",kiša savo šlykščią ranką ir sako,kad "Liza nuo žodžio laižyti".Ir dar tie priedurniai su kamerom laksto...Na,čia jau pežengtos visos ribos.
 
 
+3 # oipinčius Y-m-d H:i
Atvirai sakant, buvau šokiruotas - ir tos nacionalistės elgesio, ir vitinių komentarų. Tokio atviro vaikų ideologizavimo nebuvo net sovietmečiu. Ukrainos nacionalistų strategija labai panaši į žydų sionistų ir vokiečių nacių. tai tautos ir rasės grynumo strategija.
 
 
0 # ..Arturas Y-m-d H:i
Kas cia blogo?? Jei zmones nepradeda judet toliau tai degraduoja. Ir is kur tu aemei kad ukrainecei sarmatai bl??? Ten gyveno slavu gentys !!!
 
 
0 # VickaArturas Y-m-d H:i
Tai Kijavo Rusia buvo pirma Sarmatu valstybe nori pasakyti??
O Ukrajinecei zino kad jie Sarmatai???
O tavo nuostabi moters zino kad ji yra is tikruju Sarmate??
 
 
0 # bl. klausimas pasistojoKostia Y-m-d H:i
kas ta sarmatija ?
 
 
0 # nuomonekaukas Y-m-d H:i
Nieko gero neatnes tos pjautynes su rusu mazumomis. Tiesiog rusus zverimis paversit ir tokios fiziskai silpnos tautos kaip pvz latviai ir ukrainieciai, ziauriai gali nukentet. Zinoma, rusu mazumos gerokai sugeba patampyti nervus, bet... kokio velnio kelt itampa, karo kvapa? Negi dar neaisku, kas ta kara laimetu? Tokiems kaip latviams ir ukrainieciams siulyciau kelti savo kultura. Ir is to isplauks daug iprociu kaip teisingiau elgtis su problemas kelianciomis mazumomis.
 
 
0 # Zygeiviuikaukas Y-m-d H:i
Tai kur ta tavo nacionalistiska santarve???
 
 
0 # Žygeiviui dėl SarmatiosViktoras Butas Y-m-d H:i
Jai dėl nuoradų api Sarmatia tai http://www.lietuvos.net/istorija/sarmatia/sarmatia.htm Arba diskusijų forumas http://www.lietuvos.org/forumas/viewforum.php?f=3
 
 
+1 # Viktorui Butautuikaukas Y-m-d H:i
Bl nu jus ir pamiseliai. Jauciu kokie 99proc lietutuviu i ta visa sarmatijos reikala ziuri kaip i pamiseliska nacionalistu kliedesi. Manau, kad visa si pasaka apie lietuvius kaip arijus aiskiai parodo, kad su nacionalizmo ideologija, kazkas tikrai yra blogai.
 
 
+1 # Pamisusiems nacionalistamskaukas Y-m-d H:i
Kuo daugiau kalbat, tuo labiau apie jus visiems viskas aisku. Ir, butai, kokio velnio nuleidineji anarchijoj.lt? Manai yra prasmes? Ir is viso - cia tu pasirasineji tikru vardu ir pavarde???
 
 
+1 # Viktorui ir Kostuimazylis Y-m-d H:i
Man nuoširdžiai gėda, kad Viktoro ir Kostios vardų.
Viktorai tavo vardas svetimoje kalboje reiškia pergalę - LAIMĖJIMĄ -tad tau ir vertėtu vadintis Laimonu. O ir Kostios vardas kilęs iš rusiško ''кость'' - kas reiškia kaulas. Kostai tai ir surask savyje drąsos ir pakeisk savo vardą į Kaulą. Dėl tokių kaip jūs neryžtingumo ir kyla visos Lietuvių tautos bėdos. Apgailėtini prisitaikėliai - po šimts pypkių.
 
 
0 # Бандера херойЗалУПА Y-m-d H:i
Слава протоукрам! Каклопiтекам слава!
 
 
+3 # naciai atgimstaJonas Y-m-d H:i
Zmones atsitokekite,mu su valdzia parsidavusi jankiams,jie kalba kad jau Rusija puola,remia neofasistus ukrainoje.Valdz ia karinga,o paprasti zmones kentes.Jankiai jau mus gelbejo 1945 iki 1953 m.ateisim per velykas arba per kaledas.ka skelbia musu informacines priemonies neatitinka tikroves,o dar zada nutraukti retrancliacija rusisku kanalu neva jie veikia lietuviu prota,tai jau zmogaus teisiu pazeidimas.ju manimu jankiai visada teisus.prisimin kite Jugoslavija,afg anistana,iraka, jankiams reikia karo.musu ponai kai tik prades svilti padai tuoi islieks is salies,mes kentesim.