NATO okupantai vis dažniau atsiprašinėja už civilių Afganistano gyventojų žudynes
politika

stop karui        Per užsitęsusią Afganistano okupaciją, kurioje dalyvauja ir Lietuva, vis dažniau žūsta civiliai gyventojai. Okupacinių NATO pajėgų vadovybei teko pripažinti, kad praeitą sekmadienį, vasario 21 d., NATO antskrydžio metu buvo nužudyti mažiausiai 33 civiliai, o dar 12 civilių buvo sužeisti.

 

Beginkliai žmonės žuvo, kai NATO naikintuvai Afganistano Daikundžio provincijoje bombardavo tris automobilius, kuriais civiliai vyko į Kandaharą. Tarp žuvusiųjų yra ir moterų bei vaikų. JAV ir NATO pajėgų Afganistane vadas Stanley McChrystalas atsiprašė už incidentą. Per pokalbį su prezidentu H. Karzajumi jis pareiškė „užuojautą ir apgailestavimą dėl tragiško įvyko. Tai buvo jau trečias kartas per savaitę, kai per NATO oro antskrydžius Afganistane žuvo civiliai.

 

Daug nužudytų civilių okupantai priskiria „nežinomiems“ Talibano kovotojams. Kai kada tokios „klaidos“ paaiškėja. Štai vasario 25 d., ketvirtadienį, NATO vadovybė pripažino 2009 m. gruodžio pradžioje Afganistano Kunaro provincijos Narango rajone „per klaidą“ nužudžiusi 10 civilių, tarp kurių buvo 8 nepilnamečiai nuo 12 iki 16 metų. Beveik tris mėnesius NATO tvirtino, kad jų antpuolio tikslas buvo sunaikinti nežinomą maištininkų grupuotę, atsakingą už teroristinius išpuolius.

 
 

JT duomenimis, per 2009 metus Afganistane NATO ir talibų kariuomenė nužudė 2412 civilių gyventojų, tarp jų daug vaikų, moterų ir senukų. Jei NATO vadovybė pripažįsta, kad beginklis žmogus žuvo nuo NATO kareivių rankos, aukos artimiesiems išmokama 2000 JAV dolerių kompensacija.

 

Šiame kare, kuriame tūkstančiais žūsta taikūs gyventojai, nėra teisiųjų. NATO jėgomis plečiama JAV ir Vakarų Europos įtaka Artimuosiuose Rytuose, o talibai bando atstatyti savo diktatūrą, atvedusią šalį į katastrofą. Taikūs gyventojai žudomi be jokių skrupulų, lavonai skaičiuojami metodiškai po kiekvienos NATO arba talibų atakos.

 
a.lt info
2010 02 28