Vilis Normanas. Lietuvoje neonacizmas tampa pagrindine ideologija
politika

neonacistai lietuva lietuviams        „Lietuva – lietuviams!” – tokį idiotišką šūkį sugalvojo „patriotais“ save laikantys neonaciai, aptaškę purvais ir taip gana purviną Kovo 11-osios ir Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjimą. Su politikų ir signatarų palaikymu žygiavę tėvynės šiukšlintojai tikriausiai siekė įrodyti, kad Lietuvoje dar neišmirė tikrieji jos garbintojai ir gynėjai. Nors teįrodė tai, kad Lietuvoje pilna atliekų ir šiukšlių.

 

Ir jokio atsako iš niekur. Tarsi tai būtų normalus ir visiems priimtinas poelgis, kurio Istorija nepamirš. Beveik žygdarbis.

 

Nenoriu sureikšminti tokio lygio neapykantos skleidėjų. Bet kuris sveikai mąstantis žmogus supranta, kad šūkis „Lietuva – lietuviams!” yra padugnių lygio pezalas, nevertas diskusijų. Stebina kitkas – kodėl Lietuvoje neatsiranda nė vieno politiko (išimtis – A. M. Pavilionienė), kuris garsiai pasakytų, jog tokios akcijos ne tik daro gėdą Lietuvai, bet ir teisiniu požiūriu yra nusikaltimas?

 

Neverta čia velti homoseksualų eitynių, kurioms nepritaria dalis Rusijos remiamų politikų. Savo nepritarimu jie siekia vienintelio – reklamos savo sovietiniu dvoko persisunkusioms asmenybėms.

 

Klausimas čia yra gana paprastas – kodėl neonacizmas Lietuvoje yra palaikomas ir toleruojamas reiškinys? Atsakymai į šį klausimą gali būti keli: tai kelia politikų reitingus, kovoti prieš neonacizmą – tai smukdyti reitingus, neonacizmas – politikams paranki ideologija.

 

Nereikia net sociologinių tyrimų, kad nustatytume, kiek lietuvių pritaria tam, kad Lietuva būtų išvalyta nuo kitų rasių ar kitų orientacijų žmonių. Visi kitaip mąstantys, kitaip atrodantys ir kitaip besimylintys – lauk iš Marijos žemės. Kaip viduramžiais. Toks bukas požiūris verčia politikus užsičiaupti ir savo tylėjimu palydėti bet kurį patriotizmu apsišaukusį judėjimą. Bet kurį neapykantos kurstymo atvejį.

 

Juokingiausia: Lietuvoje draudžiamos mokslinės knygos, kritikuojami kairieji, bet štai neonacizmas – veši ir žydi, laistomas politikų pritarimu ir net padrąsinimu.

 

Kas turėtų prisiimti sumautą politinę atsakomybę? Kiekvienas politikas. Ne tik patys svarbiausieji šalies asmenys. Kaip žinia, prieš homoseksualų eitynes balsavo virš penkiasdešimties Seimo narių. Turime pusšimtį neonacių Seime. Ir tai dar neaišku, ar visi taip pat galvojantys padėjo savo parašus. Nebūtų staigmena, jei panašiai galvotų ir daugiau: turint omeny daugelio intelektualinį lygį, kalbėti apie sąmoningumą ir šiuolaikišką mąstymą neverta.

 
 

Pasaulis jau seniai iš mūsų šaiposi. Dabar šaipysis dar labiau. Šaipysis iš politikų, kurie nesugeba suvokti, kokią žalą patiria šalis, kurioje kurstoma neapykanta ir tai daroma su didžiausiu valdžios pritarimu. Šaipysis, nes šalis, kurioje beveik visa valdžia gina neonacius, yra atsilikusi ir negerbia pati savęs.

 

Kur nusirito mūsų laisvė ir demokratija, jeigu praėjus dvidešimčiai metų po išsivadavimo iš žmones skirsčiusios sistemos, vėl atgyja nauji skirstytojų būriai? Nusirito į srutų duobę, susitvenkusią Vilniuje, Gedimino 11, į duobę, kurioje skęsta visa Lietuva.

 

Ir gaila, oi, labai gaila, kad, atrodo, jokio rimtesnio atsako šitie tėvynės „gynėjai“ nesulauks. Juk niekas nenori sulaukti tautos nepritarimo. Tad geriau tapti neonaciu ir propaguoti jų ideologiją, kurią kasdien tonomis pumpuoja ne vienas žiniasklaidos tinklas, užsakomas užsienio valstybių specialiųjų tarnybų.

 

Neonacizmas – tai ideologija, kuri sulaukia vis didesnio tautos pritarimo. Ir neatrodo, kad greitai pavyktų jį bent jau pristabdyti. Daug labiau tikėtina, kad ne vienas šviesus Lietuvos protas pasirinks daugiau šalininkų turinčią pusę, nei taps atstumtuoju ir kovos už kitokias vertybes.

 
2010 03 20

 

Komentarai  

 
+3 # che-cheKostia Y-m-d H:i
" politike" Zaria - marina povilioniene... .:-) ka vartoji, Vili ?:-)
as sakau - Lietuvoje seiminkas turi buti lietuvis, Izraely - zydas, Rusijoj -rusas, o ne koks tai apsrukes kosmopolitas. As, kaipo nelietuvis sia eisena gerejausi, nes jauciuosi saugiai toje salyje, kurioje yra patriotu.
beje, ar Kovo - 11 purvina buvo todel, kad joje nedalyvavo M. Saakasvilis ?:-)
 
 
-1 # kaip šūkis "Lietuva - lietuviams" tapo legalizuotaspinčius Y-m-d H:i
Prieš maršą naciukų vadai - Puritonas, Salvis, Edma, Žygeivis, Kardas - įtikino savo bandą, kad egzistuoja kažkoks mistinis Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo sprendimas, anot kurio, šis šūkis neskatina tautinės neapykantos. Banda patikėjo ir ėmė bliauti.
 
 
-3 # !!!slavik Y-m-d H:i
virai, einam must naciu!!! kas su manym?
 
 
0 # LietuviamsLietuva Y-m-d H:i
Hui primuši lenkas ;)
 
 
-2 # slavik,Vytsbachuriux Y-m-d H:i
ash su tavim, o nieko, del mano amzhiaus? - man 12 metu.
 
 
+1 # neyra Y-m-d H:i
autoriui tikrai metas gydytis
 
 
-1 # Žygeividos Y-m-d H:i
gerb. Žygeivi.

Manau, problema yra ne pati eisena, kaip tam tikras solidarumo aktas,bet ideologinis klausimas. Šūkiai "Lietuva - lietuviams", šūkiai "imk pagaliuką mušk ...." ir kiti užtraukia ne tik tarptautines bendruomenės susirūpinimą dėl elementarių žmogaus teisių nepaisymo atvejų, bet ir verčia gūžčioti pečiais paprastus Lietuvos žmones.

IR nereikia kliedėti apie "užsakymus" tiesiog atsiranda tam tikra kritine masė, kuri neigiamai žiūri į galiams neonacizmo /fašizmo/ lietuviško smetoninio fašizmo apraiškas.

Dėl manęs gali ir nuogi žygiuoti, man dzin, tik nesinori girdėti skanduočių, kurie užtraukia neigiamą nuomonę apie visą Lietuvą užsienyje...Nuv ažiavus į užsienį kartais tenka rausti iš gėdos,kai pradeda suokti giesmeles apie lietuvius kaip nacistus ( mane asmeniškai tas žeidžia). Tūlam vakariečiui ne visada pavyksta išaiškinti,kad ta dalis ideologinių vergų,linkusių į fanatizmą, sudaro mažumą, o ir negalima jų priskirtai visuomenės daugumai...

Kažkodėl mano tėvai,kurie nepraleido nė vieno mitingo ar akcijų prie parlamento, spaudos rūmų, neina į tokias akcijas ir nerėkauja, kam turi priklausyti Lietuva...o daugeliu atvejų, jauna paauglių ir kiek vyresnių jaunuolių kompanija uzurpuoja šventę..pabandy tų kiti surengti kovo 11 paminėjimą,tik kitokia forma, leidimą gautum kaip špygą taukuotą...
 
 
+1 # ...jngu Y-m-d H:i
Neonacizmas pagrindine ideologija? O man atrodo pohuizmas ir atkatizmas (viskas del atkatu).
Antra po pagrindines ideologijos turbut yra anarchija? :DDDDDDD
Kaip Normanai savo psichologine busena vertintum? Gal jauti nerima, prakaituoja delnai, kad ir po mazo fizinio aktyvumo tuo metu jauti stipru nuovargi ir sirdis dauzos kaip isprotejus?


O del sventimo, tai tikrai buvo svenciama ne tik neonaciu. Reikejo tos dienos renginiu programa paziuret ;-)
 
 
+1 # be dos Y-m-d H:i
o ar tavo tėvai žino, kuo jų atžalėlė užsiima? gal dėl to jie ir "nerėkauja", nes nė neįtaria, kad gali būti kitaip ir kad pačioje šeimoje tūno potencialus išdavikas?
 
 
-1 # ados Y-m-d H:i
"o ar tavo tėvai žino, kuo jų atžalėlė užsiima? gal dėl to jie ir "nerėkauja", nes nė neįtaria, kad gali būti kitaip ir kad pačioje šeimoje tūno potencialus išdavikas?"

Visai dienai pakėlė nuotaiką :D

Potencialus išdavikas...mat osi, protas tiesiog trykšte trykšta iš smegenėlių :-)
Eh, įdomu kiek dar tokių ( nežinau,kaip pavadinti, ligonių, dundukų ar kažko panašaus) tūno interneto platybėse..? :-)
:-)
 
 
0 # taigi peka Y-m-d H:i
geras Landsbergio tekstas, tik kitus dundukais vadinantys dundukai ir gali ironizuoti:/
 
 
-1 # ados Y-m-d H:i
bet ar ties menšavikais dedi lygybės ženklą komunistams,t.y laikais juos lygiais komunistais? Tiesa, anarchistai buvo žymiai pavojingesnė jėga komunistams. o ar reikia mylėti? nesiūlau juk to.:-) blevyzgoti,jog anarchistai lygu komunistai,kaip daugelis mėgsta taip sakyti, yra neteisinga.
 
 
0 # tai:D Y-m-d H:i
o koks skirtumas? nė su vienais reikalų turėti nenoriu, tegu tarpusavy vieni kitiems gerkles graužia ir nelenda prie aplinkinių.
 
 
+2 # Indokrinuotiems kvaileliamsPonas Amerikonas Y-m-d H:i
Va jūsų autorius peza kažką apie neonacius. Net video filmuką įdėjo. O tame filmuke ... švediškos vėliavos.
Kuo tą paaiškinsit? Juk tikri neonaciai būtų būtinai primušę užsieniečius.
 
 
+1 # !!!!!! Y-m-d H:i
Kap jūs, prakeikti nutautinimo iniciatoriai, drystat vadinti šiuos žmones nenaciais. Jopt&^%$#@, užkniso jūsų neišprusimas. Jums visi kas ne kairieji, tie neonaciai. Kas čia su nacizmu susyja? KAS? Lietuva-lietuvi ams yra nacionalistinis šūkis, todėl, kad nacionalizmas skelbia įdėją "Kiekviena tauta yra vertybė", priešingai nei nacizmas kuris iškelia tik vieną tautą. Lietuva-lietuvi ams, Latvija-latviam s, Estija-estams, Rusija-rusams, Izraelis-žydams , Kinija-kinams, Turkija-turkams ! Tegyvuoja vis7 tautų laisvė ir nepriklausomybė ! Šalis priklauso tautai!
 
 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
įdomu, kaip dabar anarchoidai los, kad tokiose eisenose tik skinai eina ar, kad vadinamieji "fašistai" yra skustagalviai...

visur aplink fašizmas, gal emigruokit? priešas tūno už kiekvieno kampo, taip ir iki šizofrenijos nueit galima
 
 
-1 # Ispudiskaukas Y-m-d H:i
Tas nacionalizmas tampa lyg iseitimi ir to purvo, kuriame dabar sedi musu salis ir sedim mes. Nacionalizmas jau praeityje buvo tapes isetimi - ir kuo visa tai uzsibaige? Tai primityvi iseitis ir tiek, su greiciausiai baisiom pasekmem. Nacionalizmas nubukins zmones. O ka jau kalbeti apie kaimynu, pvz. ES ir NATO (nuo kuriu priklauso musu saugumas) ir Rusijos reakcija (problema is uzsienio)? Pvz rusai su svaria sazine gales isplauti 'pribaltus fashistus' ir pan. Juk mes negyvenam kokiam Madagaskare... Negi jus to nesuprantat??? Ar as toks kvailas, ar jus?
Bet ne is uzsienio yra didziausia gresme - baisiausia yra sugrauzimas is vidaus.

Vnz apsaugok dieve nuo tokiu patriotu...

O tai, kad tas juodas dalykas turi/gali tureti pasisekimo, tai man suprantama - kultura salyje merdi, vyrauja juodas nihilizmas, daug neapykantos, brutualumo, netgi tokios psichozes (pvz nesveikai varoma ant salies, bet niekas nieko nedaro!) ir pan.
Tai toks juodas dalykas kaip nacionalizmas ir gali veistis juodoje erdeveje.

Beje, kur kiti 'gelbetojai'? Kur pvz. anarchistai??? Negi vienintele iseitis - tas neonacizmas?

Krize nera tik gresme. Krize - tai kartu ir galimybiu metas... Galimybiu metas daug kam.

Beje del to 'Lietuva - lietuviams'. Jis is dalies yra teisingas, nes logiskas - ar Lietuva gali buti be lietuviu??? Problema tame, kad daeinama iki biologijos. O tai blogai, nes tai - totaliai nelogiska. Didele problema ir tai, kad 'Lietuva' pasisavina neonaciai. Cia tikrai labai didele problema, nes jeigu jie nusisavins ta 'Lietuva', tai as bijau, kad pvz. kartu su neonaciu zlugimu (kuris tikrai, vienaip ir kitaip ivyktu) zlugs ir 'Lietuva'
 
 
-1 # zzisiz Y-m-d H:i
"kartu su neonaciu zlugimu (kuris tikrai, vienaip ir kitaip ivyktu) zlugs ir 'Lietuva'"

Į žodį Lietuva tu įdedi skirtingą turinį nei,pavz., aš. Man Lietuva yra geografinis terminas, todėl mano Lietuva niekada nežlugs. O Lietuvos valstybė anksčiau ar vėliau žlugs neišvengiamai. Eina ji nx, su visom savo vėliavom ir giesmėm.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"Atkreipiau dėmesį į įdomų momentą - visi labai aktyviai aiškina, ko nori ir ko nenori lietuviai. "

Nei vieno nemačiau tokio posto...visi dėsto savo nuomonę.

"Tačiau įdomiausia tai, jog "aiškintojų" kalbos analizė rodo, jog daugumai šitų "aiškintojų" lietuvių kalba nėra gimtoji: kūdikystėje (ir net vaikystėje) jų šeimyninėje aplinkoje buvo kalbama ne lietuviškai :-) "

Tikriausiai pasitelkei ekstrasensines savo galias?kad jau spėji, gal dar pirštu parodyk, kuris žydas,kuris masonas ir lenkas.

"Matyt, tai ir yra tikroji esminė jų problema - neišsivystė normalus tautinio tapatumo (identiteto) jausmas, todėl ir einama lengviausiu - kosmopolitizmo garbinimo - keliu. Э

Kad kas nors garbintų kosmopolitizmą nematau, tamsta pats mėto nuorodas ir aiškina kas yra "tikrasis,purit onoškis lietuviškas nacionalizmas".
tai aplamai, ką siūlai, kad geriau dulkintis su seserim, bet ne su žyde/ruse/lenke , ar, kad tik lietuvis su lietuve...oi nejuokink geriau..
 
 
-2 # Nacional_indivi dualistasNacional_individualistas Y-m-d H:i
Kyla klausimas, kodėl Lietuvoje toleruojami kairieji? Kodėl buvę komunistai nebuvo uždaryti į kalėjimą? Geras klausimas. "Neo nacizmas" - komunistų ir bolševikų propogandos įrankis. Kairieji tinginiai ir valkatauantys šunys, socialiniai parazituojantys elementai, mėgsta rėkti apie kažkokius tai mistinius priešus.

Reikėtų suprast, kad Lietuva - tai ne komunistams, išdavikams ir visokiems kitiems...raudo nskūriams.

Kadangi šis puslapis veikia prieš Lietuvą, todėl nenuostabu, kad raudonoji propoganda čia lengvai randa savo kelią. Anarchizmas kaip ir komunizmas - utopinės tinginių ideologijos. Valkataujančių šunų prieglaudos, kuomet kaulas tampa mielesnis už darbą, kuomet šuva nebenori pažinti savo kiemo ir trankosi po pasaulį, myždamas viską ką pamato.

Valkataujančių šunų svajonė yra nedirbti, kaltinti dėl savo problemų "neo nacizmą" ir kasdien kartoti koki visi blogi. Sociališkai parazituojantys - jie jokiai valstybei nereikalingi.

O anarchizmas kaip ir komunizmas - tai bomžų prieglauda, kuomet nepritampi prie normalaus gyvenimo. Tave kaip bomžą paima iš gatvės ir pamaitina likimo draugai.
 
 
0 # NutylėjimaiNutylėjimai Y-m-d H:i
http://www.balsas.lt/naujiena/380946/patriotu-eisena-kovo-11-aja-tai-ka-nutyli-musu-objektyvioji-ziniasklaida
 
 
0 # nebuk fasistutaisau Y-m-d H:i
Vilis normanas yra musulmonu fasistas. Jeigu jis dar to nesuprato,tai neverta jam tai irodineti. Kad Baltijos salyse,Baltarus yjoje,Rusijoje beveik nera fasistu,jis dar to nesino.