Nemokamai maitinti žmones Rusijoje yra nusikaltimas
politika

peterburgo fnb        Kovo 20 d. Sankt Peterburge surengtoje anarchistinėje „Maistas vietoj bombų“ („Food not bombs“) akcijoje sulaikyti 6 nemokamą maistą vargšams dalinę žmonės. Du iš jų milicijos nuovadoje sumušė „Kovos prieš ekstremizmą“ centro („E“ centro) pareigūnai. Praleidę milicijooje daugiau nei 5 valandas, sulaikytieji buvo paleisti. Jiems gresia piniginės baudos.

 

Tą dieną Sankt Peterburge vyko eilinė „Maistas vietoj bombų“ akcija. Tokių akcijų esmė – savanoriškai maitinti alkanaujančius ir taip pareikšti protestą prieš valstybę, kuri didelę surinktų mokesčių dalį išleidžia ne socialinei rūpybai, o militaristinių ir policinių struktūrų reikmėms.

 

Kaip visada, žmones maitinantys aktyvistai išskleidė transparantą ir dalino susirinkusiems maistą bei informacinius lapelius, nurodančius akcijos tikslą. Netrukus prie jų priėjo keli uniformuoti žmonės ir pareikalavo pašalinti transparantą. Nesulaukę pritarimo, milicininkai pasišalino.

 

Kai žmonių maitinimas buvo baigtas ir aktyvistai jau rengėsi eiti savais keliais, prie jų privažiavo milicijos automobilis. Sulaikomi aktyvistai bandė priešinti susėsdami ant žemės ir susikabindami rankomis, tačiau milicininkai juos nutempė jėga. Netrukus atvyko antras milicijos automobilis ir mentams pavydo sulaikyti dar du žmones. Visi sulaikytieji buvo nugabenti į 16 milicijos skyrių.

 
 

piter.indymedia.ru vertė en arche

2010 03 23