Represijos prieš Ukrainos studentų profsąjungą. Kviečiame solidarizuotis!
švietimas

priyama diya logo        Brangūs bičiuliai! Mes, nepriklausomos studentų profsąjungos „Пряма дія” („Tiesioginis veiksmas”) nariai, kreipiamės į Jus prašydami palaikymo. Jau ilgiau nei pusmetį profsąjunga patiria beprecedentį spaudimą.

 

Viskas prasidėjo po to, kai mes (kartu su kitomis jaunimo organizacijomis) sėkmingai surengėme keletą akcijų prieš mokamų paslaugų įvedimą universitetuose, iš biudžeto finansuojamų vietų naikinimą ir stipendijų atėmimą „už vieną trejetą”. Nuo to laiko spec. tarnybos kartu su Kijevo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto administracija pradėjo spaudimo prieš profsąjungos aktyvistus kampaniją.

 

Naudojamos visos įmanomos priemonės, įskaitant grasinimus ir represijas. Per tą laiką: 1) studentų aktyvistams buvo daromas spaudimas grasinant atleisti jų tėvus iš darbo; 2) aktyvistai buvo šalinami iš universiteto; 3) administracija kvietė individualiams pokalbiams visus, kurie bent kartą padėjo mums; 4) buvo gąsdinama spec. tarnybų represijomis.

 

Verta pažymėti, kad daugelis valdininkų individualiuose pokalbiuose leido suprasti, kad juos spaudžia iš viršaus. Kai kurie tai tiesiai pavadino „karu”. Netrukus be jokių priežasčių buvo nutrauktas net toks nedidelis projektas, kaip kinoklubas filosofijos fakultete. Be to, administracija įsakė apsaugai neįleisti profsąjungos narių į Raudonąjį (pagrindinį) universiteto korpusą, nors profsąjunga turi įstatymišką teisę laisvai patekti į universitetą.

 

„Geriausioje šalies aukštojoje mokykloje” iš tikro viešpatauja totalios kontrolės atmosfera. Užkertamas kelias bet kokioms nepasitenkinimo apraiškoms. Taip universitete buvo nuslopintos protesto prieš bendrabučių kainos pakėlimą užuomazgos. Studentai iniciatoriai buvo pašalinti iš universiteto.

 

Ši padėtis siejama ir su skandalingu faktu. T. Ševčenkos universitetui faktiškai vadovauja prorektorius V.A. Bugrovas, tuo pat metu kai kurių šaltinių teigimu priklausantis Ukrainos saugumo tarnybai (SBU), veikiančiai nuo 1989 m. (tada dar KGB). Priminsim, kad buvęs SBU pirmininkas Valentinas Nalivaičenka prisiekinėjo, kad vykdant „deKaGėBizacijos procesą” visi saugumo bendradarbiai buvo pašalinti iš mokymo įstaigų.

 

Tokie įvykiai universitete yra gėdingas precedentas. Universitetas turi būti ne totalitarinė spec. tarnybų kadrų kalvė, o vieta, kur asmenybė gali laisvai vystytis.

 

Kviečiame jus solidarizuotis su studentais ir „Пряма дія” profsąjungos nariais! Tinklapis: www.direct-action.org.ua. El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

http://direct-action.org.ua vertė E.B.

2010 04 05
 
priyama diya

 

 

Komentarai  

 
0 # padavė į teismą univerąpinčius Y-m-d H:i
Активисты Независимого студенческого профсоюза «Прямое действие» будут судиться с Киевским национальным университетом имени Тараса Шевченка. Параллельно с иском в суд, студенты подали жалобу в прокуратуру. Причиной стало полное игнорирование администрацией вуза требований профсоюза и систематическое препятствование его деятельности, за что предусмотрена уголовная ответственность сроком до 3-х лет лишения свободы.

http://livasprava.info/content/view/1868/1/