Afganistanas: šaudomos nėščios moterys ir vyrai su vaizdo kameromis rankose (video)
politika

NATO NAZI        Vėlų sekmadienį, balandžio 4 d., JAV kariuomenės vadovybė pripažino kaltę dėl 5 Afganistano civilių nužudymo. Tarp nužudytųjų buvo 3 moterys, 2 iš jų – nėščios. „New York Times“ pranešė, kad moterys buvo nušautos per specialią operaciją, atliktą vasario 12 d. Paktijos provincijoje. Tai būtų gana įprasta naujiena iš šios karo apimtos šalies, jei ne tas faktas, jog amerikiečiai iš pradžių neigė savo kaltę ir turėjo prisipažinti tik spaudžiami įrodymų.

 

JAV kariuomenės vadovybė pripažino civilių žmonių aukas tik po to, kai speciali komisija nustatė įtartinas manipuliacijas su įkalčiais. Kaip pranešama, iš lavonų ir sienų buvo pašalintos kulkos. Kariškiai anksčiau tvirtino, jog moterys buvo nužudytos iki pasirodant koalicijos pajėgoms, neva buvo kažkieno nudurtos peiliu.

 
 

Balandžio 3 d., šeštadienį, internetinėje svetainėje „WikiLeaks.org“ paviešintas slaptas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti vaizdai, kaip iš JAV karinio sraigtasparnio buvo nušauti 12 irakiečių civilių ir 2 „Reuters“ žurnalistai. Tai įvyko Bagdade 2007 m. liepos 12 d. Vaizdo įrašas buvo slepiamas iki pat šiol.

 

Jame girdimas ir pokalbis, kuriame dalyvavo dviejų sraigtasparnių „Apache“ pilotai ir skrydžių kontrolės centro pareigūnai. Pilotai pareiškė maną, kad Bagdado gatvėje esantys vyrai yra ginkluoti sukilėliai ir paprašė leidimo atverti ugnį. Tačiau iš tikro pilotai suklydo – vyro rankose buvo ne ginklas, o vaizdo kamera. Vėliau buvo apšaudyti ir į pagalbą aukoms atbėgę civiliai.

 

Per keletą dienų šį vaizdo įrašą „Youtube“ peržiūrėjo beveik 2 mln. žmonių.

 
Parengė pinčius
2010 04 06